5 sposobów na uniknięcie problemów – nie lekceważ tej Choroby

osteoporoza

5 sposobów na uniknięcie problemów – nie lekceważ tej Choroby. Najlepszą prewencję w przypadku osteoporozy  jest rozpoznanie jej w bardzo wczesnym stadium – w ciągu pierwszych dwóch dekad życia, kiedy można najbardziej wpłynąć na szczytową masę kostną, uzyskując wystarczającą ilość wapnia i witaminy D oraz wykonując ćwiczenia wzmacniające kości. Jeśli masz więcej niż 20 lat, nie musisz się zniechęcać. Nigdy nie jest za późno na przyzwyczajenia się do zachowania kości.

Kliknij tutaj po trening i dietę

Jeśli jesteś mężczyzną w wieku poniżej 50 lat lub kobietą przed menopauzą, te pięć strategii może pomóc ci wzmocnić siłę kości jako zabezpieczenie przed rozwojem osteoporozy.

Monitoruj swoją dietę. Zdobądź wystarczającą ilość wapnia i witaminy D, najlepiej poprzez jedzenie, które jesz. Chociaż produkty mleczne mogą być najbogatszym źródłem wapnia, rosnąca liczba produktów spożywczych, takich jak sok pomarańczowy, jest wzbogacana w wapń. Owoce, warzywa i zboża dostarczają innych minerałów kluczowych dla zdrowia kości, takich jak magnez i fosfor.

Utrzymuj rozsądną wagę. Jest to szczególnie ważne dla kobiet. Okresy miesiączkowe często kończą się u kobiet z niedowagą – z powodu złej diety lub nadmiernego wysiłku – a to zwykle oznacza, że ​​poziom estrogenu jest zbyt niski, aby wspierać wzrost kości.

Nie pal i ogranicz spożycie alkoholu. Palenie i zbyt dużo alkoholu zmniejszają masę kostną.

Upewnij się, że twoje treningi obejmują ćwiczenia z obciążeniem czy w domu. Regularne ćwiczenia takie jak np; taniec lub step aerobik, mogą chronić kości. Obejmuj także trening siłowy jako część rutyny ćwiczeń. Ćwicz 5 razy w tygodniu po okiem trenera.

Porozmawiaj z lekarzem na temat czynników ryzyka. Niektóre schorzenia (np. Celiakia) i niektóre leki (sterydy i inne) mogą zwiększać ryzyko wystąpienia osteoporozy. Ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem, aby opracować strategię zapobiegania uwzględniającą te czynniki.

Nie rezygnuj z treningów czy odpowiedniej diety, tylko żeby była dopracowana pod twoje zdrowie. Upewnij się, że będziesz ćwiczyć regularnie. To toja szansa na wzmocnienie kości i zgubienie kilogramów.

Podejmij wyzwanie i napisz do mnie. Zapraszam.

Kliknij tutaj po trening i dietę

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk