5 skutecznych i codziennych ćwiczeń dla kobiet

plank

5 skutecznych i codziennych ćwiczeń dla kobiet. Początek średniowiecza jest punktem krytycznym w życiu. Według Kena Foxa, profesora ćwiczeń i nauk o zdrowiu na Uniwersytecie Bristolskim, w połowie lat 40. zaczyna się zmniejszać masa mięśniowa i gromadzą się złogi tłuszczu. Może to prowadzić do otyłości, cukrzycy, wysokiego ciśnienia krwi, problemów z sercem, udaru mózgu i niektórych form raka.

Chciałabym zaoferować ci kilka ćwiczeń, które możesz wykonywać każdego dnia, aby zmniejszyć ryzyko otyłości.

1.Prawidłowy przysiad. Każda kobieta chce mieć okrągły tyłek, ale nawet te najszczęśliwsze, które miały go naturalnie bez treningu, zaczną go tracić po 40 roku życia dzięki zmniejszeniu masy mięśniowej. Prawidłowo wykonane przysiady (z prostymi plecami i kolanami tuż nad stopami) mogą ujędrnić całe ciało i zapobiec urazom poprzez poprawę elastyczności. I tutaj zapraszam do współpracy kliknij tutaj.

 

 

2. Aby walczyć i zapobiegać bólowi pleców – wykonaj PLANK. Robienie tego ćwiczenia przez 90 sekund 3 razy w tygodniu to świetny sposób na napięcie wszystkich mięśni rdzenia naszego ciała. Wzmacnia nasz brzuch, mięśnie klatki piersiowej i otaczające kręgosłup. Cała nasza część brzucha napina się i wspiera dolną część pleców. Tylko zrób to poprawnie.

3. Chroń swoje serce – trenuj na maszynie ELIPTYCZNEJ.

Cardio o niskim wpływie to świetny sposób dla kobiet po 40. roku życia na utrzymanie zdrowego serca. Ale jeśli naprawdę zależy Ci na zdrowe serce, musisz ćwiczyć przy 80% maksymalnego tętna przez co najmniej 40 minut, 3 do 4 razy w tygodniu. Jeśli 10 jest tak trudne, jak to możliwe w skali od 1 do 10, powinnaś pracować na poziomie 8.

4. Żyj aktywnie – chodzenie

Chodzenie jest najprostszym i najlepszym ćwiczeniem, jakie każdy może wykonać. Spala kalorie, tonizuje nasze ciało i poprawia nastrój, ale nie niszczy też delikatnych stawów, co jest bardzo ważne po pewnym wieku. 40 minut poświęć codziennie i poprawia nasze samopoczucie i dba o zdrowie.

5. Zrelaksuj się – ćwicz JOGĘ.

Według Johna Hopkinsa Medicine, jednego z wiodących systemów opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych, kobiety w średnim wieku są bardziej podatne na depresję. Joga zwiększa neuroprzekaźnik regulujący nastrój, który jest niezbędny do walki z depresją. Zmniejsza również poziom stresu i lęku. Dodatkowo możesz zapisać do mnie na treningi online.

Czy jesteś świadomym człowiekiem? Dbaj o swoje serce, zrób sobie profilaktycznie echo serca. Bardzo dużo chorych dopiero zdaje sobie sprawę właśnie po 40 – stce. Każdy boi się raka, a największych zgonów jest przy naczyniowo-sercowych czyli serduszko i to dlatego że nie uprawiasz żadnego sportu i kolejnym problemem jest to, że nie badasz się. Jeśli będziesz dbać o siebie nie będziesz mieć żadnych problemów.

Lepiej zapobiegać niż leczyć!

Kontakt do mnie – Kliknij Tutaj.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk