10 niewinnych znaków, że twoje ciało jest zalane toksynami

zaparcia

10 niewinnych znaków, że twoje ciało jest zalane toksynami. Toksyny są obecne wszędzie wokół nas, czy to w powietrzu, którym oddychamy, w wodzie, którą pijemy, czy w jedzeniu, które jemy. Codziennie toksyny gromadzą się w naszym ciele, a jeśli osiągnie punkt krytyczny, możesz ciężko zachorować.

Aby pomóc Ci zrozumieć, że nadszedł czas na detoksykację, sporządziłam listę objawów wskazujących na przeciążenie toksynami w twoim ciele. Aby dowiedzieć się, jak detoksykować, przeczytaj sekcję bonusów na końcu artykułu.

1.Cierpisz na zaparcia.

Kiedy jemy żywność, mimowolnie spożywamy również wiele chemikaliów, takich jak konserwanty, barwniki i sztuczne środki aromatyzujące. Jelita, których zadaniem jest trawienie, również muszą zmierzyć się z płatkami tych toksyn. To nagromadzenie toksyn może prowadzić do rozstroju żołądka i zaparć.

Jedzenie żywności ekologicznej, ograniczenie spożycia alkoholu i picie dużej ilości wody powinno pomóc rozwiązać problem.

2.Zawroty Głowy.

Jeśli czujesz zawroty głowy, zmieszanie i nie jesteś w stanie skoncentrować się nawet rano po dobrze przespanej nocy, szkodliwe toksyny mogą z Tobą zadzierać. Toksyny te powodują szereg reakcji, które wysychają niezbędne witaminy i minerały, których organizm potrzebuje do funkcjonowania. Jest to coś podobnego do tego, co dzieje się, gdy wlejesz zły olej do samochodu.

3.Dezodoranty nie pomagają i nadal czujesz się śmierdzący.

Wzięłaś poranny prysznic, dałaś dezodorant, a jednak w metrze ludzie drgają nosem, kiedy się do nich zbliżasz. Tak jest – toksyny mogą powodować, że śmierdzisz! Te toksyny po trawieniu wytwarzają gazy i zapachy, które podczas ucieczki przez pory ciała mogą dać ci zapach, który może konkurować z najbardziej cuchnącym pierdem, jakiego kiedykolwiek doświadczyłaś.

4.Bolą cię stawy i mięśnie.

Jeśli ciężko ćwiczysz na siłowni i się rozciągasz, ale nadal odczuwasz ból mięśni i stawów, przyczyną może być gromadzenie się toksyn lub masz zapalenie stawów. Bóle ciała są oznakami, że mogłaś mieć niesprawne zapalenie , więc jeśli nie masz innego powodu niż zapalenia, spróbuj zrobić detoksykacje, jeśli to nie pomoże to zgłoś się do lekarza.

5.Nowe skazy pojawiają się na twojej skórze.

Skóra jest największym organem w naszym ciele i często jest narażona na zanieczyszczenia. Ponadto używane przez nas produkty, takie jak szampony, odżywki, mydła i płyny mogą zawierać szkodliwe chemikalia. Narażenie na tak wiele toksycznych chemikaliów może prowadzić do objawów, takich jak trądzik, wysypka i egzema.

6.Zasypianie staje się coraz trudniejsze.

Z jednej strony nagromadzenie toksyn sprawia, że czujesz się wyczerpana, aż drugiej, co gorsza, może zepsuć ci sen. Wysokie ilości toksyn w organizmie mogą powodować, że poziom hormonu kontrolującego sen, kortyzolu, nie będzie prawidłowy, co negatywnie wpłynie na twój sen. Bezsenność może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, więc jeśli uważasz, że zasypianie staje się coraz trudniejsze, rozważ zrobienie detoksykacji.

7.Tyjesz bardzo szybko.

Pomimo wszystkich świetnych treningów na siłowni czy w domu, jeśli nadal ćwiczysz, być może coś jest nie tak z hormonami. Toksyny mogą niekorzystnie wpływać na poziom niektórych hormonów w organizmie, w tym tych, które są odpowiedzialne za utrzymanie masy ciała. Przejście na zdrową dietę  i uzyskanie dokładnego detoksu powinno pomóc. Trening też musisz dodać.

8.Oddech brzydko pachnący.

Nieświeży oddech jest zwykle objawem problemów trawiennych. Występuje, gdy twój układ trawienny musi walczyć, aby strawić wszystko, co jesz. Ale problemy trawienne mogą również wystąpić, gdy wątroba walczy o oczyszczenie wszystkich nagromadzonych toksyn. Pozbycie się toksyn jest jedynym sposobem na rozwiązanie tego problemu.

9.Twoje paznokcie są kruche i wyglądają brzydko.

Nieświeży oddech jest zwykle objawem problemów trawiennych. Występuje, gdy twój układ trawienny musi walczyć, aby strawić wszystko, co jesz. Ale problemy trawienne mogą być również dostępne, gdy wątroba walczy o oczyszczenie wszystkich nagromadzonych toksyn. Pozbycie się toksyn jest wykorzystywane do rozwiązania tego problemu.

10.Twoje paznokcie są kruche i wyglądają brzydko.

Wypadanie włosów nie jest objawem toksycznego przeciążenia spowodowanego codziennymi toksynami. Może to być dzieło bardziej złowrogich toksyn, takich jak arsen, ołów i tal (znajdujące się w dymie papierosowym), które mogą być nawet śmiertelne. Więc jeśli jest taki problem na pewno masz brak witamin i odpowiedniej diety..

Bonus: Jak zrobić detox

Jeśli zauważysz jeden lub więcej z opisanych powyżej warunków, dobrym pomysłem może musisz przejść przez detoks. Chociaż są różne i bardziej złożone procedury detoksykacji, pomocne mogą być również proste zmiany stylu życia.

Pij dużo wody; pomaga wypłukać toksyny.
Toksyny sieją spustoszenie w wątrobie. Aby utrzymać mocną wątrobę, wypij herbatę z mniszka lekarskiego lub dodaj do posiłku pietruszkę, kolendrę lub ostropest.
Ćwicz w domu lub na siłowni. Poprawia krążenie i pomaga pozbyć się toksyn.
Jedz nie przetworzone rzeczy.
Dodaj probiotyki do swojej diety.
Używaj tylko naturalnych produktów kosmetycznych wolnych od substancji zapachowych i innych toksyn.

 Udostępnij ten artykuł! A jeśli sama ich doświadczyłaś, teraz wiesz, co może być przyczyną. Podziel się z nami swoimi doświadczeniami z detoksykacji w komentarzach.

Już niedługo będziesz miała fantastyczny dostęp do platformy Akademia Kocham Fitness z wieloma moimi treningami na brzuch, uda i pośladki i odchudzanie, przepisy, e-booki, live video i wiele więcej fantastycznych i przydatnych informacji, tak abyś mogła schudnąć w miesiąc 5 kg i do lata cieszyć się super formą i to tylko za 1 zł, a póżniej 20 zł czyli jak za darmo. Oferta będzie trwała bardzo krótko, więc obserwuj mój profil.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk