5 Oznak Na Wysoki CHOLESTEROL

cholesterol i problemy zdrowotne - Gosia Klos

5 Oznak Na Wysoki CHOLESTEROL. Dlaczego tak ważne jest, aby poziom cholesterolu był na normalnym poziomie i jak utrzymać go w granicach zdrowia? Cholesterol jest istotną, podobną do tłuszczu substancją, zawartą w każdej komórce naszego ciała, jak również w naszej krwi. Większość cholesterolu wytwarzana jest przez wątrobę, a reszta jest pozyskiwana z pożywienia.

Cholesterol ma niezwykle ważne przyczyny dla naszego organizmu i jego funkcji: bierze udział w tworzeniu błon komórkowych oraz w tworzeniu płci i hormonów nadnerczy; bez cholesterolu organizm nie może syntetyzować witaminy D, która jest niezbędna dla zdrowych kości, ani nie produkuje kwasu żółciowego, bez którego tłuszcz w ciele nie może być prawidłowo przetwarzany.

Gdy nadmiar cholesterolu gromadzi się w organizmie, nie można go wydalić, stwierdzam, że jest zagrożeniem dla naszego zdrowia. Głównym zagrożeniem jest początek miażdżycy, która z kolei jest przyczyną większości chorób sercowo-naczyniowych, takich jak na przykład zawał serca. Przyczyny zwiększonego poziomu cholesterolu we krwi są różne: dziedziczna predyspozycja, przewlekła choroba wątroby i tarczycy, cukrzyca.

Pewnym sposobem na utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu jest regularne badanie. Specjaliści zalecają, oprócz całkowitego, monitorowanie (LDL) i dobrego (HDL) cholesterolu, a także trójglicerydów. Wiadomo, że 20 lat to wiek, w którym należy przeprowadzić pierwsze badanie w celu ustalenia wartości cholesterolu. Ujawniony w czasie, podwyższony poziom cholesterolu może zostać przezwyciężony i nie może później prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

Istnieją jednak pewne rzeczy, które mogą pokazać, że masz wysoki poziom cholesterolu we krwi. Należy pamiętać, że niektóre z tych objawów mogą być również związane z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi, dlatego też tylko wtedy, gdy krew jest badana w laboratorium, można potwierdzić, czy poziom cholesterolu jest wysoki, czy nie.

1. Żółta powieka.

Czy wiesz, że żółtawa powieka może być oznaką wysokiego cholesterolu? Spójrz dobrze na powieki, jeśli zauważysz żółte plamki, umów się na wizytę u lekarza, sprawdź poziom cholesterolu. Czy zauważyliście również  żółte narośle górnej i dolnej powieki? Zjawisko to nosi nazwę „Kępki żółte” i wyraźnie wskazuje na wysoki poziom cholesterolu we krwi.

2. Pierścień w kolorze szarości wokół Twojej rogówki

Cholesterol ma niezwykle ważne funkcje dla naszego organizmu i  bierze udział w tworzeniu błon komórkowych oraz hormonów nadnerczy; bez cholesterolu organizm nie może syntetyzować witaminy D, która jest niezbędna dla zdrowych kości, ani nie produkuje kwasu żółciowego, bez którego tłuszcz w ciele nie może być prawidłowo przetwarzany.

3. Ból szyi i tylnej części głowy.

Gdy nadmiar cholesterolu gromadzi się w organizmie mogę powiedzieć, że nawet jest zagrożeniem dla naszego zdrowia. Głównym zagrożeniem jest początek miażdżycy, która z kolei jest przyczyną większości chorób sercowo-naczyniowych, takich jak na przykład zawał serca. Przyczyny zwiększonego poziomu cholesterolu we krwi są różne: dziedziczna predyspozycja, przewlekła choroba wątroby i tarczycy, cukrzyca.

4. Szybkie lub bijące bicie serca.

Pewnym sposobem na utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu jest regularne jej badanie. Specjaliści zalecają, oprócz całkowitego, monitorowanie  (LDL) i dobrego (HDL) cholesterolu, a także trójglicerydów. Wiadomo, że 20 lat to wiek, w którym należy przeprowadzić pierwsze badanie w celu ustalenia wartości cholesterolu. Ujawniony w czasie, podwyższony poziom cholesterolu może zostać przezwyciężony treningami i dobrą dietą, którą znajdziesz

na www.mataleo.eu/dietetyka

5. Niezdrowa dieta i styl życia.

Istnieją jednak pewne rzeczy, które mogą pokazać, że masz wysoki poziom cholesterolu we krwi. Należy pamiętać, że niektóre z tych objawów mogą być również związane z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi, dlatego też tylko wtedy, gdy krew jest badana w laboratorium, można potwierdzić, czy poziom cholesterolu jest wysoki, czy nie. Najważniejsze to ustalenie odpowiedniego treningu i diety, ale to już ustalam indywidualnie na konsultacjach online skype.

Umów się juz dziś pisząc do mnie na    m.klos@mataleo.eu

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg Twój DIETETYK

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk