5 Nowych Ćwiczeń na POŚLADKI – VIDEO

Trening na nogi i pośladki - Gosia Klos

5 Nowych Ćwiczeń na POŚLADKI – VIDEO. Twoje mięśnie pośladkowe to 3 mięśnie tworzące twój tyłek: Gluteus Maximus, Gluteus Medius i Gluteus Minimus. Jako trener widzę słabe pośladki u każdej z moich podopiecznych każdego dnia – ludzie często ignorują tę bardzo ważną grupę mięśniową. Nie wiedzą jak ćwiczyć i ile razy w tygodniu poświecić tym mięśniom czas.

Więc co robią twoje pośladki? I za co są odpowiedzialne za:

♦ podtrzymywanie miednicy
♦ przedłużanie biodra
♦ popycha Cię do przodu
♦ wchodzenie po schodach
♦ wstając z pozycji siedzącej
♦ utrzymywanie nóg, miednicy i tułowia w linii prostej
♦ równowagi

Tutaj znajdziesz 5 ćwiczeń do pracy na Twoje pośladki

Uzupełnij każde ćwiczenie 2-3 razy, 10-15 powtórzeń, co drugi dzień.

1.Żabi skok. Przy tym ćwiczeniu angażujesz mięśnie pośladkowe, uda. Praktycznie całe ciało pracuje.

2. Przysiady jedną nogą przy sofie.To ćwiczenie poprawia elastyczność poprzez rozciąganie ścięgien. Upewnij się, że przednie kolano nie przechodzi przez palce.

 

3. Klęk podparty z nogą do góry. Upewnij się, aby plecy zawsze były proste. Możesz dodać sobie ciężar 1 kg na każdą stronę.

4.Przysiad z podskokiem. Jeśli masz problemy z kręgosłupem lub stawami to ćwiczenie nie jest dla ciebie. Ćwicz z instruktorem.

 

 

5.Przysiady boczne. Upewnij się, że nauczysz się prawidłowo wykonywać każdą ćwiczenie. I zawsze wykonuj pełen zakres ruchu. Twierdzono, że głębokie przysiady obciążają kolana, ale badania pokazują, że to nieprawda. Głębokie przysiady spalają więcej kalorii i poprawiają stabilność kolana. Główne mięśnie, na których działają przysiady, to mięśnie czworogłowe, pośladki, ścięgna udowe i dolny odcinek pleców.

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk