5 najlepszych domowych środków – Zwalczamy Bóle

migrena

Wszyscy doświadczają bólów głowy raz na jakiś czas. Bóle głowy są spowodowane przez najprostsze rzeczy, takie jak niepokój i odwodnienie. Czasami problem leży w braku snu. A może jesteś po prostu zestresowana i spięta? Czy kiedykolwiek byłaś tak zatłoczona, że nie możesz oddychać? A może masz nadwagę i borykasz się z różnymi problemami zdrowotnymi?

Jeśli i ty chciałabyś naprawdę przejść metamorfozę mentalną i fizyczną na długie lata to napisz do mnie

KLIKNIJ TUTAJ.

Rodzaje bólów głowy

Najwyraźniej bóle głowy zatok są czymś. Łatwo jest sięgnąć po ten bezbolesny lek przeciwbólowy, jednak w ten sposób zwiększa się ryzyko zawału serca i udaru, nie wspominając o niewydolności nerek. Dlatego tak ważne jest, aby znać niektóre z tych pomocnych, nieszkodliwych, domowych środków.

Oto moje 5 najlepszych domowych środków do leczenia nawet najbardziej uporczywych bólów głowy.

Odwodnienie Ból głowy

1. Woda
H2O to uniwersalny powód do życia. Nasze ciała składają się z około 70% wody. Nasz krwioobieg składa się głównie z wody, a także z naszych tkanek i układów narządów. Wszystkie nasze funkcje cielesne zależą od wody.

Nawet najprostsze czynności, takie jak śmiech i bieg, zależą od wody. Wypicie dwóch litrów wody dziennie ochroni twoje narządy przed uszkodzeniem, otaczając je płynem pochłaniającym wstrząsy. Woda działa również jako rozpuszczalnik rozpuszczając minerały elektrolitowe, takie jak potas i sód, które są kluczowe dla prawidłowego przepływu energii.

Nawet jeśli jesteś gorąca lub zimna, woda ustabilizuje temperaturę, pocąc się lub zatrzymując ciepło. Powiedziawszy to, przy pierwszym znaku bólu głowy powinnaś nawodnić swoje ciało.

Wypij jedną szklankę wody, jeśli zauważysz ból głowy i kontynuuj spożywanie małych kęsów przez cały dzień.
Napój sportowy wraz z wodą zwiększy twoje szanse na lepsze samopoczucie. Napoje sportowe składają się z elektrolitów, które leczą bóle głowy spowodowane odwodnieniem.
Wskazówka: w przypadku, gdy nie wiesz, czy odczuwasz ból głowy spowodowany odwodnieniem, szklanka piwa nie pomoże. Powinnaś trzymać się z dala od alkoholu, ponieważ jeszcze bardziej odwadnia twoje ciało.

Zatokowy ból głowy

2. Zimny kompres
Jeśli uważasz, że ból głowy jest spowodowany problemami z zatokami, twoim środkiem zaradczym będzie prosty zimny kompres. Ponieważ bóle głowy zatok spowodowane są zapaleniem przewodów nosowych, wkładaniem paczki z lodem, na czole kurczą się naczynia krwionośne i poprawiają krążenie.

Po prostu włóż zimny ręcznik na głowę na 10 minut.
Wskazówka: Nigdy, nie kładź lodu bezpośrednio na skórę, ponieważ może to spowodować uszkodzenie. Kontynuuj zimne okłady, aż poczujesz ulgę.

3. Imbir
Imbir jest powszechnie znanym lekiem przeciwzapalnym. Łagodzi zimno, a objawy grypy sprzyjają trawieniu i wiadomo, że zapobiegają nowotworom. Rozluźniając naczynia krwionośne, imbir zmniejsza stan zapalny i uruchamia naturalne opiaty w mózgu, które pomagają zmniejszyć bóle głowy.

Zanurz jedną lub dwie łodygi świeżego imbiru w jednej filiżance wrzącej wody.
Pij tę herbatę trzy razy dziennie, aby zapobiec lub zmniejszyć stan zapalny i bóle głowy.
Wskazówka: Herbata imbirowa działa najlepiej przy pierwszych oznakach bólu głowy.

4. Cynamon

Brązowa kora cynamonowego drzewa służy nam przez wiele stuleci jako przyprawa. W miesiącach zimowych cynamon jest doskonałą przyprawą na filiżankę herbaty. Cynamon ma jednak niezastąpione właściwości lecznicze, które pochodzą z trzech rodzajów składników: aldehydu cynamonowego, octanu cynamonu i alkoholu cynamonowego. Cynamon ma zatem działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne i jest doskonałym lekarstwem na bóle głowy wywołane zatokami.

Zmiel cztery lub pięć pałeczek cynamonu. Zrobić pastę z ciepłej wody i proszku cynamonowego. Nałóż prosto na czoło i skronie. Połóż się i zrelaksuj przez 30 minut.
Alternatywnie można dodać dwie łyżeczki cynamonu w proszku do szklanki ciepłego,  organicznego mleka kokosowego.
Wskazówka: Staraj się spożywać cynamon w codziennej diecie, ponieważ pomaga poprawić aktywność mózgu.

5. Mięta pieprzowa

Mimo, że mięta pieprzowa jest popularnym smakiem używanym do odświeżenia naszego oddechu, może być stosowana do łagodzenia bólu głowy dzięki właściwościom uspokajającym. Mięta pieprzowa występuje w różnych formach, a herbata i olejek eteryczny są najczęstsze.

Dodaj jedną łyżeczkę suszonej mięty pieprzowej do jednej szklanki wrzącej wody. Niech postoi przez około 10 minut. Gdy herbata będzie gotowa, możesz dodać trochę miodu, aby uzyskać dodatkowy smak.
Aby uzyskać natychmiastową ulgę, delikatnie potrzyj skronie, szczękę i szyję olejem z mięty pieprzowej.
Wskazówka: Wdychanie aromatu mięty pieprzowej może nie tylko pomóc w bólu głowy, ale także złagodzić objawy, takie jak nudności i wymioty.

Pracując na swój stan fizyczny i wygląd pracujesz nie w ciągu 2-4 dni, to się dzieje w ciągu kliku miesięcy lub lat. Wszystkie diety czy treningi muszą być dobrze przygotowane, ale nie myśl, że schudniesz w ciągu 2-4 dni czy 2 miesięcy bez efektu jo-jo.

Jeśli i ty chciałabyś naprawdę przejść metamorfozę mentalną i fizyczną na długie lata to napisz do mnie

KLIKNIJ TUTAJ.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk