5 ćwiczeń aby pozbyć się brzucha

5-cwiczen-aby-pozbyc-sie-brzucha-mataleo-eu-gosia-klos

Wiem doskonale, że nie ma żadnej magii w osiągnięciu tzw sześciopaka na brzuchu. Wymaga on po prostu systematycznej codziennej pracy i wartościowego pożywienia. Wiemy również, że bez względu na to, jak bardzo chcielibyśmy, jak bardzo nasze myśli będą krążyły wokół płaskiego brzucha, nie ma innej drogi jak właściwa dieta i właściwe ćwiczenia.

Oto 5 ćwiczeń aby pozbyć się brzucha

1. Pompki a’la Spider-man

Pompki a'la spidermenPompki są niesamowitymi ćwiczeniami. Działają na wszystkie główne mięśnie na raz i mają wiele odmian. To ćwiczenie rozpoczyna się w klasycznej pozycji do pompek. Weź wdech i na wydechu, wyciągnij kolano maksymalnie do pachy. Powtórz z drugą nogą. Jeśli na początek masz problem z klasyczną pozycją do pompek, spróbuj na kolanach. Po prostu unieś pośladki w stronę sufitu. Ten trening może być wykonany zarówno z prostymi ramionami jak i na przedramionach.

2. Pompki boczne

Ćwiczenie bardzo podobne do klasycznej pompki, ale twoje ciało obraca się na bok, oparte na łokciu. I uginamy biodra w dół i w górę. Dla wielu początkujących wystarczy utrzymać w tej ​​pozycji przez 30 sekund. Dla osób, którym łatwo przychodzi to ćwiczenie, proponuję zwiększenia intensywności, poprzez podniesienie jednej nogi delikatnie w górę. To działa również na biodra. Może być wykonane zarówno z prostymi ramionami i na łokciach. Powtórz 15 razy dla każdej strony.

3. Nożyce

Leżąc na plecach zginamy nogi o 90 stopni od podłogi. Wdech, a następnie podczas wydechu opuszczamy prawą nogę maksymalnie w dół, ale nie powinna ona dotykać podłogi. Ręce wzdłuż ciała mogę opierać się o podłogę. Wdech i zamieniamy nogi, tak aby jedna była w górze a druga tuż nad podłogą. Dla zwiększenia intensywności, obie ręce podnosimy w kierunku sufitu, podnosimy głowę w górę, Trening działa na brzuch, kręgosłup, biodra i nogi.

4. Rowerek

Leżąc na plecach, ręce za głowę, nogi proste. Wdech i podczas wydechu, unosimy obie nogi machając nimi na przemian w górę i w dół. Wykonuj około 30 sekund. Następnie relaks. 3 serie. Dla zwiększenia intensywności, obie ręce podnosimy w kierunku sufitu, podnosimy głowę w górę, Trening działa na brzuch, kręgosłup, biodra i nogi.

5. Niewinny Kiler

Jest to absolutny faworyt na trening brzucha dla wielu kobiet. A gdy jest prawidłowo i szczerze wykonany, jest jak kiler. Zacznij od leżącej pozycji na plecach z rękoma za głową. Wdech i podczas wydechu unieś jednocześnie nogi i tułów delikatnie w górę. Wystarczy na początek kilka centymetrów, aby nogi i łopatki nie dotykały podłoża. Wytrzymaj w tej pozycji aż do chwili, gdy poczujesz ogień wewnątrz brzucha a następnie jeszcze jeszcze kilkanaście sekund. Cały czas oddychaj. Po zakończeniu ćwiczenia możesz oprzeć ciało na stopach i barkach, unosząc biodra wysoko w górę – poczujesz po chwili ulgę.

Zapraszam do całej mojej wersji METAMORFOZA W 3 MIESIĄCE  –  książki z dietą, treningami, przepisami dietetycznymi i dożo, dużo więcej…;) 

Kliknij w TEN link i działaj… LATO JUŻ ZA TRZY MIESIĄCE !

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk