5 Błędów Powodujące Tycie – Zapisz je Sobie

5 Błędów Powodujące Tycie – Zapisz je Sobie

Nie ma znaczenia, czy jesteś mężczyzną, kobietą, 30-latkiem czy 50-latkiem, to gromadzenie tłuszczu na brzuchu jest w każdym wieku. Duży Brzuch nie tylko utrudnia ruch i elastyczność, ale tłuszcz trzewny (znany również jako tłuszcz brzuszny) jest również ogromnym czynnikiem ryzyka zespołu metabolicznego, nadciśnienia, zawału serca, udaru, chorób serca, cukrzycy typu 2, a nawet rak i choroba Alzheimera. Tak więc utrata nadmiaru tłuszczu z brzucha ma ogromne znaczenie, chociaż łatwiej to powiedzieć niż zrobić.

Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że chociaż możesz wybrać modną dietę, aby stracić tłuszcz z brzucha, kluczem do tego konkretnego problemu jest Twój styl życia. Jasne, genetyka, wiek i podstawowe warunki zdrowotne mogą odgrywać rolę w akumulacji, ale w większości przypadków to sposób, w jaki sposób żyjesz, dyktuje, dlaczego masz tłuszcz z brzucha.

Oto niektóre z głównych powodów, dla których masz tłuszcz z brzucha i nie jesteś w stanie go stracić tak szybko.

1. Żyjesz bez odpowiedniego  ruchu

Twoim głównym błędem jest ćwiczenie sezonowo – 3 miesiące i przerwa na kolejne 3 miesiące i tak cały rok. Bez ćwiczeń nie ma zdrowej wagi ani utraty tłuszczu. Po prostu nie można prowadzić całkowicie siedzącego trybu życia przy minimalnej mobilności i nie przybierać na brzuchu sporej ilości tłuszczu. Jeśli jesteś nieaktywna, ciężka otyłość brzuszna prawdopodobnie nigdy się nie rozwiąże.

2. Uwielbiasz pić piwo i słodkie napoje

Proste węglowodany są szkodliwe i mogą prowadzić do odkładania się tłuszczu w organizmie – być może słyszałaś tę podstawową mantrę o odżywianiu, ale czy wiesz, co to znaczy? Oznacza to, że nadmierne spożycie piwa lub słodkich napojów (w tym napojów energetycznych z fruktozą lub napojów dietetycznych) nieuchronnie doprowadzi do nadmiaru tłuszczu z brzucha, ponieważ te napoje to w zasadzie nic innego jak zwykłe węglowodany.

3. Za dużo jesz przetworzonych posiłków.

Smażone, śmieciowe, przetworzone, słodkie, serowe i bogate – jeśli tak lubisz jedzenie, to jest to główny powód twojego tłuszczu trzewnego. Wszystkie te produkty są pełne cukru, soli, tłuszczów trans i innych niezdrowych związków, które organizm ma trudności z metabolizowaniem i dlatego przechowuje je w postaci tłuszczu na brzuchu. Twoja dieta powinna zamiast tego zawierać świeże owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste, chude białka, orzechy i nasiona.

4.Stres – kortyzol powoduje tycie.

Dla wielu ludzi stres powoduje przejadanie się – co jest głównym powodem brzucha i ogólnej otyłości. Zwiększony stres może podnieść poziom kortyzolu w organizmie, co z kolei może zwiększyć złogi tłuszczu w jamie brzusznej. Ten wzrost poziomu kortyzolu i tłuszczu z brzucha jest szczególnie obserwowany w przypadku kobiet.

5 Za mało pijesz wody i złą wodę.

To jest główna przyczyna tycia. Dużo napojów, które pijesz to są słodzone lub 0 kalorii, a to jest największy śmietnik. Kiedyś woda była w szklanych butelkach, mleko też i nie było tyle chorób co jest w naszych czasach. Jesteśmy atakowani plastikiem tu plastik torebki, tu plastik jogurty czy woda. Filtr jest najlepszym rozwiązaniem z dobrej firmy.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk