4 typowe błędy które popełnia każdy biegacz – Gosia Klos

4 błędy, które popełnia nowy biegacz - Gosia Klos

4 typowe błędy które popełnia każdy biegacz – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg.

Biegacze popełniają wiele błędów, przede wszystkim nowi biegacze  zwłaszcza dlatego, że mają ograniczoną wiedzę na temat pracy całego organizmu. Niektórzy po prostu całkowicie ignorują swoje ciała. Musisz dostosować się do każdego biegu; Twoja wydajność musi być stała, a poprawa musi być stopniowa.

1. Niewłaściwe rozgrzewanie

Twoje ciało jest zwykle w trybie uśpienia przed rozpoczęciem biegu. Twoje mięśnie są rozluźnione, dlatego potrzebują czasu na rozciąganie. Jeśli nie rozgrzejesz się odpowiednio, mięśnie doznałyby urazu prowadzącego do skurczów nóg i napiętych więzadeł, ponieważ były nieprzygotowane. Będziesz zatem narażony na kontuzje i szybciej odczujesz zmęczenie.

Ćwiczenia rozgrzewkowe powinny nabrać tempa i intensywności. Najpierw powinieneś wykonać kilka odcinków, a następnie jogging, pomijanie i kopnięcia w tyłek. Na rozgrzewkę powinieneś poświęcić około pięć do dziesięciu minut, a nawet nieco więcej, jeśli wybierasz się na dłuższy bieg.

2. Zaczyna się za szybko

Ten błąd zwykle popełniają biegacze, którzy czują się pewnie i energicznie. Musisz zdać sobie sprawę z tego, że dystrybucja energii podczas biegu jest kluczem do wytrzymałości. Zbyt szybki start wymaga dużej siły i jest to pewny sposób na szybkie wyczerpanie.

Jeśli zaczniesz zbyt szybko, Twoje mięśnie zostaną przepracowane w krótkim czasie. Po kilku kilometrach każdy mięsień w twoim ciele zacznie boleć, a ty będziesz miała powolne i bolesne zakończenie.

3. Za mało jedzenia

Większość biegaczy uważa, że ​​zwiększenie masy ciała ich spowolni. Większość z nich próbuje nawet schudnąć podczas biegania. Chociaż nie jest to całkowicie mylące, nie powinieneś głodować. Używasz energii, którą otrzymujesz z pożywienia i żadna ilość umiejętności ani doświadczenia nie byłaby przydatna, jeśli nie jesz dobrze. Upewnij się, że nie będziesz biec na pusty żołądek.

Musisz jeść wystarczająco dużo białka, aby odbudować mięśnie. Nie ograniczaj nadmiernego spożycia kalorii, ponieważ może to spowodować osłabienie kości i złamania stresowe.

4. Brak przeszkolenia

W przeciwieństwie do innych sportów wszechstronnych, bieganie wzmacnia określoną grupę mięśni, szczególnie mięśni nóg. Jeśli jedyne, co robisz, to biegnij, skończysz z niektórymi obszarami ciała, które są albo za ciasne, albo za słabe. Ten zły skład siły mięśni sprawia, że ​​twoje ciało nie jest w stanie dobrze koordynować. Urazy mogą zatem często się pojawiać.

Możesz temu zaradzić poprzez trening krzyżowy. Powinieneś uprawiać jazdę na rowerze, pływanie, jogę i podnoszenie ciężarów podczas sesji treningowych w ciągu tygodnia, kiedy nie biegasz. Konieczne jest również trenowanie krzyżowe, abyś nie nudził się tą samą procedurą biegania.

Bardzo ważne jest, aby unikać tych typowych błędów, jeśli chcesz poprawić wydajność biegania. Będziesz także w stanie powstrzymać kontuzje stawów, stóp i mięśni nóg. Staraj się nie naciskać zbyt mocno na swoje ciało, nie luzuj się i niekonsekwentnie. Musisz także mieć odpowiednie buty. Najlepsze buty do biegania dla osób cierpiących na zapalenie powięzi podeszwy są najbardziej preferowane. Mają miękkie wkładki wewnętrzne i grubą podeszwę, aby zminimalizować napięcie stóp. Oto cztery typowe błędy popełniane przez każdego biegacza.

Zapobieganie powstawaniu urazów łydki.

Zapobieganie jest w rzeczywistości ważniejszym krokiem niż samo leczenie. Zanim pojawi się jakikolwiek znak, że coś się dzieje, istnieje kilka prostych działań zapobiegawczych, które można łatwo zastosować:

– Zawsze dobrze rozgrzej się przed rozpoczęciem biegu. Dzięki ćwiczeniom rozgrzewającym pompujesz krew, która przenosi tlen i składniki odżywcze do mięśni dolnej części nogi. W ten sposób mięśnie będą gotowe do intensywnego biegu zamiast sztywnienia i napięcia.

– Wzmocnij łydki, goleń mięśni i ścięgien za pomocą odpowiednich ćwiczeń.

– Regularnie rozciągaj mięśnie i ścięgna, aby były bardziej elastyczne. Kiedy mięśnie są elastyczne i elastyczne, mogą się poruszać i wykonywać bez nadmiernego rozciągania. Użyj ćwiczeń takich jak rozciąganie Achillesa, aby rozciągnąć swoje dolne nogi.

– Aby zapobiec ponownemu pojawieniu się bólu, kontynuuj rozciąganie i wykonywanie ćwiczeń łydkowych, nawet po ustąpieniu bólu.

– Pamiętaj, aby zmienić tenisówki do biegania, jeśli są zużyte.

Jak sami widzicie można biegać, ale z głową. Tak jest ze wszystkim w naszym życiu. Jeśli zaczynasz beigać to nie od razu przez 30 min tylo zacznij od 5 do 8 minut. Powoli małymi kroczkami i do przodu.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk