4 rzeczy które przydarzą się Twojemu ciału jeśli zaczniesz jeść migdały każdego dnia

migdały

4 rzeczy które przydarzą się Twojemu ciału jeśli zaczniesz jeść migdały każdego dnia.

Jedzenie migdałów może dosłownie uratować ci życie. W badaniu American Heart Association wykazało, że niskie spożycie orzechów zwiększa ryzyko rozwoju chorób sercowo-naczyniowych. Wśród orzechów migdały są ulubionymi nie tylko ze względu na ich smak, ale również ze względu na ich zalety.

Dziś chcę przedstawić 4 zmiany, których doświadcza twoje ciało podczas codziennego jedzenia migdałów, które są poparte nauką.

1.Zmniejsza trądzik

Według tego badania pacjenci z ciężkim trądzikiem prezentowali około 9% mniej witaminy E we krwi. Jedzenie migdałów w celu poprawy stanu skóry jest od dawna tradycyjnym, bliskowschodnim lekarstwem, które zostało poparte nauką. Migdały są wypełnione witaminą E i przeciwutleniaczami, które mogą pomóc w leczeniu trądziku i odmłodzić skórę, jeśli wytrzymasz jej wysoki poziom tłuszczu omega-6.

2.Pomaga w leczeniu cukrzycy.

Badanie to wykazało, że pacjenci cierpiący na cukrzycę typu 2 prawdopodobnie zauważą poprawę swojej kondycji fizycznej poprzez codzienne spożywanie migdałów. Nie tylko pomagają odblokować tętnice, zmniejszając „zły cholesterol”, ale także przyczyniają się do obniżenia poziomu cukru we krwi dzięki swoim minerałom.

3.Pomaga dojść do siebie po porodzie.

Indie mają długą tradycję jedzenia migdałów jako naturalnego środka regulującego przepływ jelit i zdobywającego energię. Migdały są niezbędnym składnikiem diet ajurwedyjskich i często są zalecane kobietom po porodzie, aby pomóc im szybko zregenerować się i uniknąć rozstępów.

4.To może uczynić twoje dziecko mądrzejszym.

Jak wspomniałam wcześniej w tym artykule, migdały mogą poprawić aktywność mózgu. Według badań przeprowadzonych przez hiszpańskich naukowców, którzy zaobserwowali 2 208 kobiet w ciąży, spożywanie 74 gramów migdałów tygodniowo może uczynić twoje dziecko mądrzejszym. Dzieci były następnie monitorowane, gdy miały 1, 5 i 8 lat. Dzieci, których matki zjadły migdały podczas ciąży, uzyskały wyższe wyniki w testach IQ.

Bonus: surowe, namoczone lub prażone migdały?

Według medycyny ajurwedyjskiej zarówno migdały surowe, jak i prażone zawierają te same składniki odżywcze, a zatem mają te same zalety. Z drugiej strony moczenie migdałów przez noc i ich obieranie może pomóc obniżyć poziom garbników. Źródła doustne wskazują, że garbniki spożywane w dużych ilościach mogą zapobiegać wchłanianiu składników odżywczych, ale ostatnie badania nie wykazały dowodów na to.

Jeśli regularnie spożywasz migdały, zapewne znasz te korzyści. Czy zauważyłaś jakieś inne zmiany w ciele podczas jedzenia migdałów? Jak jesz migdały?

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk