4 Potencjalnie niebezpieczne Mity zdrowego odżywiania

DETOX

Idea „czystego jedzenia” ogarnęła cały naród. Pojawiły się niezliczone mity na temat tego, jak wygląda „zdrowe odżywianie”, co może narazić twoje zdrowie na niebezpieczeństwo.

Jeśli jeszcze raz usłyszę, jak ktoś mówi o czystym jedzeniu, to ja po prostu wariuję.

Cóż, zgodnie z moją najlepszą wiedzą, oznacza to naprawdę błędne i wąskie spojrzenie na żywienie. Wiesz, takie rzeczy, jak powinnaś pić tylko soki, jeść jak prehistoryczni przodkowie ub całkowicie wyeliminować całe źródła makroskładników to się nie sprawdza, tym bardziej jak trenujesz 2-4 razy w tygodniu.

Oto cztery najgorsze mity na temat zdrowego odżywiania:

1. Detoxy są niezbędne

Po pierwsze, nie ma żadnych „toksyn” pływających po ciele i zmieniających poziom pH, które należy usunąć, pijąc od trzech do sześciu soków dziennie przez tydzień czasu. Od 1-3 dni można, ale dla zdrowia.

Jeśli nie otrułaś, to twoje ciało jest wolne od toksyn. Pozostaje w ten sposób, ponieważ jesteś naturalnie wyposażony w wątrobę, która jest systemem filtracyjnym, który usuwa odpady. Twoje ciało również naturalnie utrzymuje normalny poziom pH. A jeśli zostałaś ostro otruta, zasięgnij natychmiastowej pomocy medycznej.

Znaczenie błonnika pokarmowego nie może być zawyżone. Jeśli motywują Cię korzyści żywieniowe owoców i warzyw, zjedz je w całej ich postaci, abyś mogła skorzystać z ich zawartości błonnika.

Spożywanie ich w całości również napełnia cię znacznie lepiej. I ostatecznie skończysz konsumując mniej kalorii, czując się lepiej i ogólnie uzyskując lepsze odżywianie.

2. Gluten jest dla ciebie zły

Jeśli nie jesteś jednym z szacowanych i procentów osób cierpiących na celiakię, bezglutenowe diety nie zapewni ci wiele korzyści zdrowotnych. Osoby z innymi zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi, takimi jak choroba Crohna, mogą również odczuwać korzyści. Ale dla większości ludzi gluten nie jest szkodliwy.

Dane wskazują, że 25% osób gluten odcina je od diety, ponieważ uważają, że prowadzi to do nadwagi. Kolejne 25% uważa, że ​​dieta bezglutenowa przyczynia się do poprawy ogólnego stanu zdrowia. A 40% po prostu twierdzi, że „sprawia, że ​​czują się lepiej”.

Wrażliwość na gluten wśród osób bez celiakii została nawet zdyskredytowana przez lekarza, który ją „odkrył”. Popatrz; po zjedzeniu normalnego posiłku  jest tak, że czujesz się trochę pełna – zwłaszcza jeśli jesz szybko. Ale pod koniec dnia prawdopodobnie nie ma glutenu, który przyczynia się do jakichkolwiek problemów zdrowotnych, które mogą wystąpić.

3. Węglowodany są dla ciebie złe

Ludzie, którzy mówią, że węglowodany są złe, mówią, że owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste są dla ciebie złe. Błonnik? Kto tego potrzebuje?

Proszę. Węglowodany są niezbędne dla dobrego odżywiania. I potrzebujesz ich do energii, włókna i ich gęstej budowy mikroelementów. Wyrafinowane węglowodany, takie jak w białym makaronie, słodyczach i napojach gazowanych? Tak, możesz się bez nich obejść. Ale mówienie, że węglowodany jako całość są złe? Nie ma mowy.

4. Nie ćwiczysz na siłowni, bo będziesz jak kulturysta

Trening siłowy w domu lub na siłowni jest świetny i ma wiele korzyści. Jedną z nich jest ujędrnienie ciała i skóry. Wyobraź sobie, że tracisz 20 kg tylko będąc na diecie. I co się dzieje, że skorą na brzuchu czy ramionach? Wiotczeje i jest wisząca i tak ma wiele z was. Stosujecie diety, a pózniej piszecie do mnie co mam zrobić ze skórą, bo wisi.

Pomyślcie na początku swojej drogi odchudzania. Dieta tak, ale z treningiem siłowym. Kulturyści,to temat odrębny, ale nigdy nie będziesz miała tak dużej masy mieśniowej jak osoby, które startują. Dlaczego? Bo nie jesteś mężczyzną, bo nie trenujesz 20 lat, bo nie dźwigasz ogromnych cięąrów np. 100-200 kg.

Pracując na swój stan fizyczny i wygląd pracujesz nie w ciągu 2-4 dni, to się dzieje w ciągu kliku miesięcy lub lat. Wszystkie diety czy treningi muszą być dobrze przygotowane, ale nie myśl, że schudniesz w ciągu 2-4 dni czy 2 miesięcy bez efektu jo-jo.

Jeśli i ty chciałabyś naprawdę przejść metamorfozę mentalną i fizyczną na długie lata to napisz do mnie

KLIKNIJ TUTAJ.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk