4 Ćwiczenia na biodra i uda

4 ćwiczenia na biodra i uda aby zredukować cellulit i zbudować silne, gładkie nogi

Wiele kobiet mówi mi, że każda zabłąkana kaloria wydaje się, jakby zatrzymywała się na biodrach i udach. Szukacie sposobów, aby uzyskać szczupłe biodra i uda.

Trochę teorii

Przed menopauzą, organy wielu kobiet przechowują nadmiar tłuszczu głównie w biodrach i udach, tworząc sylwetkę ciała, potocznie zwaną jako ciało „w kształcie gruszki”. Przez tysiące lat, magazynowanie tłuszczu w tych obszarach ciała, pomagały kobietom jaskiniowym przetrwać w czasach suszy i głodu. A kobiety, które łatwo przechowywały tłuszcz w swoich biodrach i udach, były zazwyczaj w stanie rodzić i karmić dzieci w czasie suszy, szczególnie w czasie ciąży i karmienia piersią, gdzie organizm potrzebuje aż 1000 dodatkowych kalorii dziennie.

To jeden z powodów, dlaczego tłuszcz na biodrach i udach jest tak trudny do pozbycia się. Geny ukształtowane w ten sposób od jaskiniowych przodków, powodują, że hormony i enzymy w organizmie, kierują wszelkie dodatkowe kalorie w biodra i uda.

Na szczęście są sposoby, aby „namówić” te komórki tłuszczowe w biodrach i udach, aby zwolniły gromadzenie się i aby „namówić” komórki mięśniowe do ich spalania. Więc bez paniki 🙂

Jesteś gotowa, aby uzyskać szczuplejsze, zdrowsze i zgrabniejsze biodra i uda?

Po pierwsze, codzienne ćwiczenia pomagają znormalizować poziom hormonów. Nie tylko pomagają pozbyć się tłuszczu ale również zapobiegają wahaniom nastroju.

Po drugie, codzienne ćwiczenia zwiększają krążenie krwi w udach, pomagając zachować zdrowe tkanki oraz dają lepsze krążenie krwi, co z kolei pomaga usunąć nadmiar płynów.

4 ćwiczenia na biodra i uda aby zredukować cellulit i zbudować silne, gładkie nogi

1 Ćwiczenie na biodra i uda# Poduszka w kolana

Usiądź na krześle (solidnym bez kółek). Nogi na podłodze z ugiętymi kolanami pod kątem 90 stopni. Umieść poduszkę między udami. Staraj się ściskać z całych sił poduszkę, jakby starając się wycisnąć z niej farsz. Wytrzymaj przez 1 minutę, starając się przy tym normalnie oddychać. Rozluźnij się i przejdź do ćwiczenia drugiego.

2 Ćwiczenie na biodra i uda# wciskanie kolan

Usiądź na stabilnym krześle. Nogi na podłodze z ugiętymi kolanami pod kątem 90 stopni. Połóż dłonie na zewnątrz kolan. Utrzymując dłonie i ramiona szeroko, wciskaj kolana do wewnątrz swoimi dłońmi, tak jakbyś próbowała je żbliżyć do siebie. W tym samym czasie, kolanami pracuj tak, aby dawać opór dłoniom, to znaczy rozpychając je na zewnątrz. Wytrzymaj przez 1 minutę, oddychając normalnie. Rozluźnij się i przejdź do ćwiczenia trzeciego.

3 Ćwiczenie na biodra i uda# prostowanie nogi

Usiądź na stabilnym krześle. Nogi na podłodze z ugiętymi kolanami pod kątem 90 stopni. Złap krzesło rękami po bokach. Podnieść swoją prawą nogę do poziomu i przytrzymaj przez 30 sekund, oddychając normalnie. Następnie zrób to samo na druga nogę. Rozluźnij się i przejdź do ćwiczenia czwartego.

4 Ćwiczenie na biodra i uda# mostek

Usiądź na skraju solidnego krzesła. Nogi na podłodze z ugiętymi kolanami pod kątem 90 stopni. Oprzyj dłonie na krawędzi krzesła z przodu. Unieś biodra i przestaw o pół metra w przód swoje stopy, tworząc jakby mostek, ale nie siedząc na krześle. Wytrzymaj w tej pozycji przez 20 do 60 sekund, oddychając normalnie. Rozluźnij się i powróć do ćwiczenia 1. Powtórz całą serię jeszcze 1-4 razy.

Kliknij w TEN link i działaj… LATO JUŻ ZA TRZY MIESIĄCE !

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk