Ćwiczenia na siłowni – Czyli dlaczego pocę się i nie mogę schudnąć

cwiczenia-na-silowni-mataleo-gosia-klos

Chodzę na siłownię kilka razy w tygodniu, ćwiczę systematycznie, ale za każdym razem gdy staję na wadze, ona ani drgnie. Nie mogę schudnąć.

Bardzo często otrzymuję tego typu pytania, Powodów tego, gdy ćwiczysz a nie chudniesz może być kilka, opiszę dziś te najpowszechniejsze. Mam skromną nadzieję, że potraktujesz tą wiedzę poważnie, pomimo tego, ze jest darmowa 🙂

Nieporozumienia mnożą się, jeśli chodzi o utratę wagi poprzez ćwiczenia na siłowni. Jednym z takich przykładów jest błędne przekonanie na temat pocenia się. Wielu osobom wydaje się, że samo pocenie się powoduje, że chudniemy. Pocenie się jest przede wszystkim wydalaniem nadmiaru wody, który przecież uzupełniamy na bieżąco.

Ćwiczenia na siłowni – Czyli dlaczego pocę się i nie mogę schudnąć

Znacznie większym problemem z kontrolą masy ciała, jest to, że wiele osób po prostu nie wie, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia na siłowni. Dlatego tak ważne jest aby korzystać z porad Trenera Personalnego. Trener Osobisty, najczęściej bardzo dokładnie wie, jakie ćwiczenia powinnaś wykonywać i jak korzystać z przyrządów na siłowni.

W momencie, gdy samodzielnie starasz się schudnąć i z jakiegokolwiek powodu nie możesz pozwolić sobie na wynajęcie Trenera Osobistego a nie masz pojęcia jak to zrobić, najprostszą metodą jest wrócić do czynników stylu życia, które spowodowały wzrost masy ciała. Zrób to w pierwszej kolejności.

Jak i co wykonywać podczas ćwiczeń na siłowni opowiem następnym razem, a teraz zachęcam cię do chwili zastanowienia nad własnym stylem życia.

Przypomnij sobie, od którego momentu zaczęłaś tyć? Jakie były tego przyczyny? Co do tego doprowadziło? Co należałoby zmienić aby tą sytuację odwrócić?

Pamiętaj o jednej rzeczy. Cały proces odchudzania się to 70% dieta i 30% ćwiczenia na siłowni lub ćwiczenia wykonywane w domu.

A jakie ty masz doświadczenia? Podziel się swoją opinią w komentarzu poniżej

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk