4 ćwiczeń spłaszczające Brzuszek – Zrób je na Czczo – Zobacz

4 ćwiczeń spłaszczające Brzuszek – Zrób je na Czczo – Zobacz

Kiedy borykasz się z nieznośnym tłuszczem na brzuchu, kiedy nieustannie ćwiczysz, wykonujesz długie, złożone i wyczerpujące ćwiczenia, a jednak to wszystko nie gwarantuje pożądanego kształtu. Sekret osiągnięcia wymarzonej sylwetki jest dość prosty: wykonuj regularny trening i niewielki zestaw niezwykle skutecznych ćwiczeń, które skupią się na różnych obszarach mięśni brzucha i całego ciała. Dodaj 5 posiłków dziennie, pij wodę 2 litry, odstaw słodyczy. 

Różne odmiany planku, spalają ogromne ilości tłuszczu, jeśli są wykonywane prawidłowo. Dziś przedstawię wam 4 ćwiczenia, które możesz wykorzystać je w domu i najlepiej na czczo przed pracą lub szkołą.

1.Mięśnie proste i skośnie

Włącz ćwiczenie na skośnie do ćwiczeń tułowia, ponieważ działa ono na mięśnie brzucha, jednocześnie poruszając górną część ciała i zginacze bioder.

Pozycja wyjściowa: połóż się na podłodze, na plecach z ugiętymi kolanami. Zaangażuj mięśnie brzucha, aby podnieść ramiona z podłogi, ale nie siadaj całkowicie w górę. Co robić: Podnieś lewe ramię do góry, unosząc prawe kolano, ale noga powinna być zgięta. Lewym łokciem sięgnij do prawego kolana, a następnie wróć do pozycji wyjściowej. Na przemian z prawym ramieniem i lewym kolanem, aby zakończyć. Powtórz 30 razy.

Ostrzeżenie: Jeśli masz ból pleców lub jakiekolwiek problemy z plecami, skonsultuj się z lekarzem przed wykonaniem tego ćwiczenia.

Mięśnie brzucha - skośnych i prostych

2.Mięśnie górne brzucha

Pionowe podnoszenie nóg (znane również jako crunch-up) celuje w górne mięśnie brzucha i jest skuteczne w rekrutacji prostowników dolnej części pleców. Pomaga poprawić postawę, wzmacniając mięśnie wzdłuż kręgosłupa.

Pozycja wyjściowa: połóż się na plecach i połóż dłonie za szyją. Upewnij się, że zamiast tego nie prowadzisz głową i szyją! Podnieś nogi i wyciągnij je prostopadle do podłogi. Co robić: Napnij mięśnie brzucha, powoli zwiń górną część ciała i unieś ramiona z podłogi.

Zrób wydech w tym ruchu. Trzymaj nogi prosto. Kontynuuj ciągnięcie ciała w górę za pomocą mięśni rdzenia. Upewnij się, że zamiast tego nie ciągniesz za szyję! Podnieś podbródek. Zatrzymaj się i utrzymaj pozycję przez 5-10 sekund. Zacznij powoli obniżać górną część ciała i wdychaj ten ruch. Nie pozwól swoim nogom uderzyć o podłogę. Kontroluj swoje ruchy. Przyjmij pozycję wyjściową i unieruchom nogi. Powtórz 15 razy.

Mięsnie górne brzucha

3.Mięśnie skośnie i proste

Jak widać na załączonym obrazki ta forma ćwiczenia wzmacnia mięśnie brzucha, skośne, dolną część pleców i  talię.

Pozycja początkowa: Połóż przedramiona na macie i wyrównaj łokcie poniżej ramion. Twoje ramiona powinny być równoległe do ciała, mniej więcej na szerokość barków.

Co robić: Powoli opuść ciało do przedramion. Miej mocne ramiona i pozwól, aby prawa strona i prawe biodro dotykały lekko w dół. Następnie powtórz z lewą stroną. Powtórz 10 razy. Przyjmij pozycję wyjściową i połóż się na macie do jogi, aby odpocząć.

Mięśnie skośne i proste

4.Mięśnie brzucha i pleców

Ćwiczenie działa na obszar 6-paku, mięśnie pleców i poprawia równowagę. Pozycja wyjściowa: klęk podparty z pleTwoja szyja i głowa powinny być wyprostowane.

Co robić: Podnieś prawą rękę i wyciągnij ją do przodu, dopasowując ją do tułowia. Wyciągając rękę do przodu, pchnij lewą nogę do tyłu i upewnij się, że jest w jednej linii z tułowiem. Utrzymaj tę pozycję przez 1 sekundę. Powoli wróć do pozycji wyjściowej i powtórz z przeciwną ręką i nogą. Powtórz 30 razy.

Mięśnie proste brzucha i pleców

Twój Trener https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk