3 Ćwiczenia w Domu – Zrób je kiedy Sprzątasz – Gosia Klos

Ćwiczenia w domu - Zrób je rano

3 Ćwiczenia w Domu – Zrób je kiedy Sprzątasz – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

Utknięcie w domu przez cały dzień może wkrótce zamienić twoje życie w nudę. Tą nudę możesz zamienić sprzątając dom czy nawet pracując w hotelu np. w ćwiczenia i nie potrzebujesz drogiego sprzętu do ćwiczeń ani członkostwa w siłowni. Wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, to mała wyobraźnia i pewna inicjatywa.
Zwykłe, codzienne prace domowe, które należy wykonać i tak nadaje się do wszelkiego rodzaju ćwiczeń, które zapewnią Cię stonowanych i dobrze wyglądać. Poniższe ćwiczenia są łatwe do zrobienia i utrzymają również czysty dom.

1.Przysiady z koszem do prania.

Umieszczanie ubrań, ręczników do kosza w ciągu dnia nadaje się do robienia wielu powtórzeń przysiadów, wzmacniając quady i pośladki. Możesz takich przysiadów zrobić 3 serie po 20 powtórzeń.

Ćwiczenia w domu - Zrób je rano

2.Ćwiczenia z odkurzaczem.

Kiedy jesteś pokojówką lub po po prostu sprzątasz w domu z odkurzaczem, możesz wykorzystać go do zrobienia wykroków. Na przykład 10 na każdą nogę 3 serie.

Wykroki z odkurzaczem

3. Mycie okien.

To idealne ćwiczenie na ramiona i tzw. pelikany. Wystarczy, że jedną ręką zrobisz 10 ruchów po 3 serie, a pózniej umyjesz okna. Prawda, że to  jest proste?

 

Mycie okien

Połącz te wszystkie ćwiczenia, a zobaczysz, że czas na trening będzie akurat idealny w sprzątaniu domu. Ja wiem, że nie myjemy okien codziennie, ale możesz zacząć myć je częściej i przy okazji poćwiczyć.

Wszystko zależy od tego co ty chcesz osiągnąć i jak chcesz to zrobić. Nawet jak bym wymyślła mega ćwiczenia to i tak musisz ty tego chcieć. Na dzień dzisiejszy covid zmusza ludzi do myślenia i dbania o siebie, a ćwiczenia zawsze były lekarstwem na wszystko.

Jeśli miałaś wypadek, lekarz kieruje cię na rehabilitacje po odpowiednim czasie.

Jeśli miałaś operację np.kolana, lekarz kieruje cię na domowe ćwiczenia, które musisz samemu ćwiczyć.

Jeśli maiłaś covida, lekarz kieruje cię na odpowiednie ćwiczenia oddechowe.

A wystarczy, że zaczniesz ćwiczyć i każda choroba czy wypadek będzie przechodzić łagodniej, to wiem z doświadczenia. Kiedyś o tym napiszę.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk