3 Ćwiczenia na ABS z Piłką – Video

Intensywne ćwiczenia na ABS - Gosia Klos

3 Ćwiczenia na ABS z Piłką – Video. Celuj w swoje mięśnie brzucha z różnych stron, opanuj wyzwanie niestabilności i zbuduj silny kręgosłup dzięki tych trzech treningom! Pamiętaj, że rutyna zniechęca do ćwiczeń i działania.  Bardzo ważna jest koordynacja, jeśli zaczynasz treningi z piłka.  Wiadomo, że koordynacja jest podstawą do nauczania techniki, a w walce z otyłości jest potrzebną cechą na każdym etapie. Tak więc poziom koordynacji w dużym stopniu determinuje do wykonywania więcej powtórzeń. Z uwagi na ważność tej cechy, kształtowana powinna być w każdej grupie wiekowej (szczególnie grupy młodzieżowe), w oparciu o znajomość zasad dydaktycznych i metodyki.

Ćwiczenia poprawiające równowagę skupiają się na wzmocnieniu mięśni brzucha i pleców we wzajemnej harmonii. Wszystkie ćwiczenia wzmacniające Twoje mięśnie środka przełożą się na dobrze rozwiniętą równowagę i stabilność.

WYBIERZ ODPOWIEDNI ROZMIAR PIŁKI

Właściwie dobrany rozmiar piłki jest istotny dla użytkownika, aby mógł maksymalnie skorzystać na ćwiczeniach. Rozmiary piłek gimnastycznych Reebok są oznakowane na ich górze, co zapobiega wybraniu zbyt dużego lub zbyt małego rozmiaru.

Poniżej zobacz wskazówki jak dobrać piłkę dla różnego wzrostu:

-55cm-160cmdo172cm

-65cm-175cmdo 189cm

-75cm-189cmiwięcej

Aby się upewnić, że wysokość piłki jest właściwa, usiądź na niej, opierając obie stopy na podłodze, podczas, gdy kolana powinny być nieco poniżej miednicy, tworząc kąt 90’.

A teraz trening, który ma pomóc Ci wzmocnić plecy i brzuszek. Te ćwiczenia pomogą Ci utrzymać  szczupłą sylwetkę i siłę. Przygotuj się na spocenie i porządny wycisk! Pamiętaj, aby plecy trzymać prosto.

Napisz do mnie jeśli potrzebujesz pomocy m.klos@mataleo.eu

 

Przy tym ćwiczeniu ostatnim przytrzymaj na początku 30 sekund 2 serie, a po tygodniu zwiększaj na 45 sekund.

 

 

Nie wykonujmy ćwiczeń, jeśli coś nas boli, źle się czujemy lub dane ćwiczenie powoduje dyskomfort. Jeśli czujemy się słabo, drżą nam mięśnie, kręci nam się w głowie, natychmiast przestańmy ćwiczyć i odpocznijmy, głęboko oddychając. Przed każdym treningiem zrób 10 min rozgrzewkę. Rozgrzewka ma na celu zapobieganie kontuzjom i urazom podczas treningu, zatem dobrze rozgrzany mięsień jest przygotowany do części wzmacniającej i kształtującej.

PRZECIWWSKAZANIA:  niewydolność krążeniowo- -oddechowa i serca, ostre stany chorobowe, ostra rwa kulszowa, świeże” stany po-operacyjne, urazy powypadkowe, kontuzje ogólne osłabienie organizmu, ogólne osłabienie organizmu, zalecenie ze strony lekarza dotyczące zakazu ćwiczeń, nieleczone nadciśnienie, ból nasilający się podczas ćwiczeń, osteoporoza, urazy kręgosłupa.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk