24 hour fitness

fat

Jak jeszcze byłam młoda i piękna to zawsze mi wpajano, aby zgubić fałdki na brzuszku to muszę dużo ćwiczyć cardio.

Co to właściwie jest to CARDIO-24 hour fitness

Jest jednym z najbardziej efektywnym z treningów, gdzie jednocześnie wzmacniamy wydolność serca i oczywiście zwiększamy wytrzymałość. Polega on na utrzymaniu umiarkowanej intensywności ćwiczeń przez dłuższy czas. Trening cardio wymaga utrzymania tętna na poziomie umiarkowanym, czyli nie powinniśmy przekraczać 60-70% naszego tętna maksymalnego. Jak obliczyć umiarkowane tętno?  Nic prostszego od 220 trzeba odjąć swój wiek i mamy przybliżone tętno maksymalne.
Dzięki temu treningowi możemy szybko spalić tkankę tłuszczową. Musimy pamiętać, aby efekty były widoczne powinniśmy ćwiczyć 3-4 razy w tygodniu minimum 30 minut, ponieważ spalanie zaczyna się po 20-30 minutach od rozpoczęcia treningu.

Trening efektywny-24 hour fitnessfat

Aby trening spełnił cele, które sobie założyliśmy musimy określić zakres jego intensywności. Znajomość tętna maksymalnego będzie stanowiła podstawę do wyznaczenia dolnej i górnej granicy strefy docelowej, która te cele realizuje.

  1. „Strefa Niskiej Intensywności”- praca w warunkach tlenowych na poziomie 50-60% tętna maksymalnego. Zalecana dla początkujących w celu podniesienia i utrzymania ogólnej sprawności organizmu lub zredukowania stresów. Trening sportowców wyczynowych w tej strefie przyśpiesza proces odpoczynku.
    2. „Strefa Spalania Tkanki Tłuszczowej – intensywność umiarkowana”- praca w warunkach tlenowych na poziomie 60-70% tętna maksymalnego. Najbardziej efektywna strefa (ze wszystkich stref pracy w warunkach tlenowych) dla spalania tkanki tłuszczowej. Minimalny czas treningu wynosi 30 min.
    3. „Strefa Aerobowa – intensywność wysoka”- praca w warunkach tlenowych na poziomie 70-80% tętna maksymalnego. Trening w tej strefie zwiększa ogólną wytrzymałość organizmu. Spalanie tkanki tłuszczowej – lecz nie tak efektywne jak w strefie 2.
    4. „Strefa Anaereobowa – intensywność wysoka” praca w warunkach beztlenowych na poziomie 80-90% tętnie maksymalnego. Zarezerwowana dla osób sprawnych. Treningi w tej strefie powodują zwiększenie siły i szybkości oraz przyrost masy mięśniowej. Ubocznym skutkiem jest gwałtowne narastanie produkcji kwasu mlekowego w mięśniach. Strefa ta jest nieefektywna dla spalania tkanki tłuszczowej.
    5. „Strefa Maksymalnego Wysiłku – intensywność ekstremalna”- praca w warunkach beztlenowych powyżej 90% tętna maksymalnego dedykowana profesjonalistom.

Dlaczego warto się pocić? – każdy ml straconego potu podczas ćwiczeń to spalone około 580kcal.

Ja zawsze wybieram sobie w klubie trzy maszyny do zrobienia cardio, oto one;

BIEŻNIA – podczas treningu na bieżni pracują wszystkie twoje mięśnie, szczególnie mięśnie nóg, brzucha i całej górnej połowy ciała. Obecnie większość bieżni wyposażona jest w regulowany kąt nachylenia, zmuszając nas tym samym do jeszcze intensywniejszego treningu (tak jakby bieg w górach). Monitor bieżni informuje nas o kilometrach, które pokonaliśmy oraz w jakim czasie, dodatkowo dowiadujemy się ile spaliliśmy kalorii podczas treningu – ale tym proszę się tak do końca nie sugerować, w tej kwestii maszynki lubią nas oszukiwać.

ROWER STACJONARNY – z założenia spalamy na nim dwa razy mniej kalorii niż na bieżni. Dlatego też rowerek stacjonarny polecany jest dla początkujących lub osób z dużą nadwagą lub problemami ze stawami. Kluczem do spalania kalorii na rowerku jest regulacja siodełka. Im niżej, tym mięśnie nóg mogą pracować wydajniej.

STEPPER – najnowocześniejszy to taki, który przeznaczony jest do treningu całego ciała. Możliwe jest to dzięki ruchom bocznych platform, które sprawiają, że pracują nie tylko mięśnie nóg i pośladków ale również mięśnie brzucha i przykręgosłupowe. Aby mieć wgląd w jakość swojego treningu, wybieraj sprzęt wyposażony w komputer. Nalicza on czas, ilość kroków i sumuje spalone kalorie. Trening na stepperze może być dobry pod warunkiem, że wykonujemy go prawidłowo, tzn. gdy opierasz się na poręczach odciążasz swoje nogi, tym samym nie spalasz tak dużo kalorii i ćwiczenie staje się mniej efektywne lub nieefektywne. Należy również pamiętać iż, stepper bardziej rozwija mięśnie aniżeli spala tkankę tłuszczową

 

 Podaj mi swój email, abym mogła informować Cię o nowościach na blogu 🙂

 


Email :
Imię :

 

Zapraszam do obejrzenia Video 😉

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk