10 szybkich sposobów na złagodzenie bólu głowy – Nowy Artykuł

ból głowy

10 szybkich sposobów na złagodzenie bólu głowy – Nowy Artykuł. Według tego badania prawie połowa dorosłej populacji ludzi odczuwa ból głowy co najmniej raz w roku. Istnieje wiele rodzajów bólów głowy, takich jak migreny, klasterowe bóle głowy i te, które powstają z powodu napięcia, problemów ze wzrokiem lub zatok. Te spowodowane napięciem są najczęstsze i dotykają około 1,6 miliarda ludzi.

Już niedługo będziesz miała fantastyczny dostęp do platformy Akademia Kocham Fitness z wieloma moimi treningami na brzuch, uda i pośladki i odchudzanie, przepisy, e-booki, live video i wiele więcej fantastycznych i przydatnych informacji, tak abyś mogła schudnąć w miesiąc 5 kg i do lata cieszyć się super figurą i to tylko za 1 zł czyli jak za darmo. Oferta będzie trwała bardzo krótko, więc obserwuj mój profil.

Ponieważ ból głowy nie ostrzega Cię przed przyjazdem i możesz zacząć w dowolnym miejscu i czasie. Stworzyłam dla ciebie  listę 5 technik, które możesz wykorzystać w każdym miejscu.

1.Terapia temperaturą.

Wzięcie ciepłego prysznica pomaga rozluźnić napięte mięśnie i może złagodzić ból głowy. Ale nie zawsze możesz mieć czas na prysznic, w takim przypadku pomocne może być użycie gorących kompresów. 

2. Picie wody.

Odwodnienie jest częstą przyczyną bólów głowy. Aby powstrzymać te bóle głowy, utrzymaj odpowiednie nawodnienie. Należy jednak pamiętać, że nadmierne nawodnienie może prowadzić do hiponatremii, stanu, w którym sód obecny we krwi staje się zbyt rozcieńczony. Może to prowadzić do bólu głowy, nudności i wzdęć – objawów, które można łatwo pomylić z odwodnieniem.

3. Aromaterapia. 

Aromat niektórych olejków eterycznych, zwłaszcza lawendy, może złagodzić ból głowy. Delikatnie wmasuj olej na czole i skroniach i połóż się w cichym, ciemnym pokoju i zrelaksuj się. Olejek z mięty pieprzowej jest również korzystny w leczeniu bólów głowy, a w badaniu przeprowadzonym na Uniwersytecie Iranie stwierdzono, że jest również skuteczny w leczeniu migreny.

4. Herbatka z imbiru.

Imbir był używany od wieków w leczeniu bólów głowy, w tym migren. Ostatnie badania dowiodły również jego skuteczności. W przypadku bólu głowy możesz wypić przygotowany sok imbirowy, mieszając pół łyżeczki zmielonego imbiru w wodzie.

5.Masowanie dłoni.

Jak zlokalizować: Te punkty znajdują się w sieci utworzonej między kciukiem a palcem wskazującym.

Kroki:

Zlokalizuj obszar i stale go mocno, ale boleśnie przez około 10 sekund.
Po 10 sekundach zwolnij szczyptę i masuj ten obszar kciukiem drugiej ręki, przesuwając go okrężnym ruchem. Poruszaj się zgodnie z ruchem wskazówek zegara przez 10 sekund, a następnie przeciwnie do ruchu wskazówek zegara przez kolejne 10 sekund. Powtórz ten proces na drugiej ręce.

Ten punkt akupresury jest pomocny w łagodzeniu napięcia głowy i szyi, co często wiąże się z bólami głowy.

6. Masaż nóg.

Jak zlokalizować: Ten punkt akupresury znajduje się 4 szerokości palców powyżej najwyższego punktu w kostce, w dolinie za kością po wewnętrznej stronie nóg.

Kroki:

Znajdź punkt i za pomocą kciuka i masuj ten obszar, stosując mocny nacisk przez około 4-5 sekund. Naciśnięcie tego punktu przywraca stres i uspokaja umysł.

7. Naciskanie na kark.

Jak zlokalizować: Są to para punktów znajdujących się w pustym obszarze między 2 pionowymi mięśniami szyi u podstawy czaszki.

Kroki:

Używając palca wskazującego i środkowego obu dłoni, dociśnij mocno po obu stronach przez około 10 sekund.
Po 10 sekundach zwolnij i powtórz.
To łagodzi ból głowy spowodowany napięciem szyi. Jest także pomocny w radzeniu sobie z migreną.

8.Masowanie punktu.

Jak zlokalizować: Te punkty znajdują się po obu stronach nosa w korycie, gdzie grzbiet nosa styka się z grzbietem brwi.

Kroki:

Użyj palców wskazujących, aby jednocześnie mocno docisnąć obie strony przez około 10 sekund.
Zwolnij nacisk i powtórz.
Nacisk na te punkty skutecznie łagodzi bóle głowy spowodowane zmęczeniem oczu i zatok.

9.Miejsce masowania na barkach

Jak zlokalizować: Masowanie na barkach znajduje się między punktem barkowym a podstawą szyi.

Kroki:

Za pomocą kciuka masuj to miejsce po lewej stronie, przesuwając kciukiem okrężnym ruchem przez około 1 minutę.
Po 1 minucie zrób to samo po prawej stronie.
Łagodzi sztywność szyi i ramion, a tym samym ból głowy powstający z tego powodu.

10. Pocieranie  kości źrenicy

Jak zlokalizować: Znajduje się w zewnętrznym kąciku każdego oka.

Kroki:

Użyj palca wskazującego i środkowego, aby delikatnie pocierać ten punkt po obu stronach oczu jednocześnie, aż poczujesz ulgę.
Pomaga złagodzić ból związany z migreną.

Kiedy ostatni raz bolała cię głowa? Jak sobie z tym poradziłaś? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami w komentarzach poniżej.

Już niedługo będziesz miała fantastyczny dostęp do platformy Akademia Kocham Fitness z wieloma moimi treningami na brzuch, uda i pośladki i odchudzanie, przepisy, e-booki, live video i wiele więcej fantastycznych i przydatnych informacji, tak abyś mogła schudnąć w miesiąc 5 kg i do lata cieszyć się super figurą i to tylko za 1 zł czyli jak za darmo. Oferta będzie trwała bardzo krótko, więc obserwuj mój profil.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk