10 problemów tarczycy, których nie należy ignorować – Ważna Informacja

Tarczyca
10 problemów tarczycy, których nie należy ignorować – Ważna Informacja. Problemy z tarczycą są znacznie bardziej rozpowszechnione niż większość ludzi zdaje sobie sprawę. Według rady tarczycowej Kanady, około 5 procent Kanadyjczyków cierpi z powodu nierozpoznanego problemu tarczycy. Badania nad rozprzestrzenianiem choroby tarczycy w Stanach Zjednoczonych ekstrapolują, tak że 9,9 procent populacji amerykańskiej cierpi z powodu niedoczynności tarczycy. To prawie 13 milionów ludzi. I to nie tylko jest w Stanach. Prowadząc wiele konsultacji online, co 2 kobieta ma problemy z tarczycą.
Z tak dużą liczbą osób cierpiących na tarczycę,  koniecznie należy sprawdzić stan tarczycy, badać ją i kontrolować. Jeśli cierpisz na niektóre z objawów wymienionych poniżej, umów się ze swoim lekarzem, aby omówić, czy twója tarczyca powinna być leczona.
1. Zmiana wagi. Nagła zmiana wagi, gdy twoje nawyki żywieniowe nie uległy zmianie, to duży wskaźnik, że coś jest nie tak. Nadczynność tarczycy spowoduje utratę masy ciała. Niedoczynność tarczycy, spowoduje, że osoby utyją.
2. Wypadanie  włosów. Nadczynność tarczycy powoduje, że włosy stają się kruche i łatwo się łamią. Niedoczynność tarczycy, z drugiej strony, spowoduje, że włosy wypadają lub są cienkie.
3. Czułość na temperaturę. Cierpiący na trzęsienie się  i nadmierne pocenie się stwierdzą, że szybko się nagrzewają i spocą. Ci, którzy są cierpiący na niedoczynność tarczycy, stwierdzą, że łatwo się schłodzą czyli jest im zimno..
4. Zmiana skóry. Jeśli cierpisz na nadczynność tarczycy, skóra może się rozrzedzać i pękać. Osoby cierpiące na niedoczynność tarczycy nie mają rozrzedzonej skóry, ale są bardziej suche niż zwykle.
5. Mięśnie. Osłabienie mięśni jest częstym objawem wśród osób z nadczynnością tarczycy. Chorzy na niedoczynność tarczycy będą mieć skurcze mięśni, bóle mięśni, sztywność i ewentualny obrzęk.
6. Trudności jelit. Jeśli cierpisz na nadczynność tarczycy, może się okazać, że częściej występują częste ruchy jelit niż zwykle, czyli częściej chodzisz do toalety. Ci, którzy cierpią z powodu niedoczynności tarczycy, będą mieli problemy z toaletą i zaparcia..
7. Tętno. Nadczynność tarczycy ma tendencję do szybkiego bicia serca i czasami powoduje kołatanie. Niedoczynność tarczycy spowalnia tempo akcji serca.
8. Nastrój. Jeśli jesteś niespokojny, nerwowy lub łatwo się denerwujesz to jest to nadczynność tarczycy.  Niedoczynność tarczycy jest odpowiedzialna za uczucie depresji i drażliwości.
9. Okresy nieregularne. Niezależnie od tego, czy tarczyca jest hiper lub hipo, nieprawidłowości w twoim okresie mogą być oznaką, że coś się dzieje z tarczycą.
10. Obrzęk szyi.  Nadczynność tarczycy może wystąpić  obrzęk tarczycy u podstawy szyi.

Nie musisz już się zastanawiać, czy coś się dzieje. Jeśli cierpisz na niektóre z powyższych objawów, umów się z lekarzem, aby sprawdzić poziom tarczycy. Poprzez badanie fizyczne i badania krwi, lekarz może zdecydować czy masz nadczynność czy niedoczynność tarczycy. 

Podziel się tym pomocnymi informacjami ze znajomymi na Facebooku!

Jeśli chcesz abym ułożyła ci dietę przy chorobie tarczycy napisz do mnie lub zamów na mojej stronie program dopasowany do ciebie m.klos@btinternet.com

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk