Twoje poranne nawyki powodują, że możesz przybrać na wadze

Śniadanie
Twoje poranne nawyki powodują, że możesz przybrać na wadze. Nie jest tajemnicą, że zdrowe odżywianie i trening  są kluczem do sukcesu utraty wagi, ale to nie jedyne rzeczy, które wpływają na zdrowy tryb życia.  Jest coś, co można powiedzieć, że aby Twój dzień zaczął się dobrze, musisz przestrzegać pewnych zasad. Jeśli starasz się, aby numery na wadze w końcu się ruszyły  (lub po prostu chcesz czuć się lepiej), spójrz na te codzienne nawyki, które mogą sabotować Twoje cele:

1. Długie spanie.

Jeśli wcześnie położysz się spać i wcześniej wstaniesz, sprawi, że będziesz o wiele zdrowsza. Trzeba mieć wystarczająco dużo snu, ale  zbyt dużo snu może być tak bardzo złe dla Twojego zdrowia. Zbyt dużo snu jest związane z cukrzycą i chorobami serca. Dodatkowo jeśli dłużej śpisz masz szansę, że nie zjesz śniadania, które jest najważniejszym posiłkiem dnia.

2. Pomijanie śniadania.

Według Akademii EAS, możesz nie poradzić sobie z twoim metabolizmem, jeśli pomijasz śniadanie. Kiedy jesz śniadanie, zwiększa swoją energię i ustabilizuje poziom glukozy. Śniadanie pomaga również obniżać poziom kortyzolu we krwi (hormon stresu). Co zaskakujące, poziom kortyzolu jest najwyższy, gdy budzi się, ponieważ twoje ciało zwiększa produkcję, aby poziom glukozy we krwi spadał zbyt nisko, tuż przed obudzeniem. I wreszcie: jedzenie zdrowego śniadania może ułatwić cięcie kalorii przez resztę dnia.

3. Pomijanie wagi.

Śledzenie pomiarów jest świetnym sposobem na zachowanie motywacji. Według dziennika otyłości, uczestnicy badania, którzy codziennie ważyli się mniej widzieli efekty. Ważenie siebie: czyń to rano po skorzystaniu z toalety (co trochę pomaga). Śledź swoją wagę raz na tydzień i zaczniesz zauważać swoje wzorce.
* Uwaga: numery na skali mówią tyle. Pamiętaj, że mięśnie ważą więcej, więc jeśli trenujesz na siłowni,  może mieć wpływ na twoją wagę, ale to nie znaczy, że twoje ciało nie zmienia się na lepsze!

4. Wybór niewygodnego stroju.

Ładne ubranie  w pracy ma kluczowe znaczenie dla wielu miejsc pracy np. biurowych, ale jeśli pasujesz się do ścisłego garnituru z wysokimi obcasami, jesteś mniej skłonny, aby schodzić po schodach lub wyjść na szybki spacer po przerwie obiadowej. Jeśli twoim celem jest utrata wagi, rozważyć aby zabrać ze sobą delikatnie luźną odzież  (lub wrzucić parę tenisistów do torby roboczej). Wtedy możesz zawsze na przerwie pość na spacer.  

5. Napełnianie niewłaściwych węglowodanów.

Zdrowe węglowodany są ważną częścią każdej diety, ponieważ organizm je rozkłada na energię, a niektóre węglowodany na śniadanie to prosty sposób na zwiększenie masy posiłku. Jednak spożywanie zbyt wielu węglowodanów może sprawić, że twoje węgle  będą zalegać w żołądku przez dobre pare godzin. Zjedz te węglowodany aby uzyskać energię np: owies, rozdrobnioną pszenicę, mango, quinoa, jabłka, jagody, banany i jogurt grecki, serek wiejski, jaja.

6. Pomijanie medytacji.

Wczesna sesja medytacji może pomóc Ci schudnąć. Głęboki oddech i relaksująca muzyka mogą pomóc zmniejszyć ciśnienie krwi i zmniejszyć poziom kortyzolu. Kortyzol, hormon stresu, jest związany z przyrostem masy ciała i zwiększonym apetytem.

7. Nie rozciągasz się.

Rozciąganie może pomóc złagodzić ból mięśni, oczyścić umysł i przygotować ciało na cały dzień. Nie musisz spędzać 20 minut na rozciąganie. Jeśli zaczynasz wcześnie poranek, delikatnie rozciągnij mięśnie pleców, aby uniknąć obrażeń. Spędzić od trzech do czterech minut codziennie rano na rozciągnięcie całego ciała, aby mieć energię na cały dzień.

8. Poranne picie wody. 

Zanim wyjdziesz z domu do pracy, najpierw napij się szklankę zimnej wody. Woda pomaga utrzymać prawidłową równowagę (składniki odżywcze, temperatura, trawienie pokarmów). Szklanka wody o poranku z cytryną oczyści organizm. Plus, woda wypełnia brzuch, więc jesteś mniej skłonny do przejadania się. Szklanka zimnej wody może przynieść naturalny wzrost energii.

Spróbuj dodać parę tych wskazówek do swojej codzienności i zobacz, czy sprawi, że twoje ciało poczuje się lepiej! Nie zapomnij podzielić się tymi wskazówkami z przyjaciółmi na Facebooku.

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk