10 Najbardziej Toksycznych i Niebezpiecznych Żywności

żywność

10 Najbardziej Toksycznych i Niebezpiecznych Żywności. Bez względu na to, co mówią ludzie, musisz wiedzieć, że prawdą jest, że nie są to „prawdziwe” wartości odżywcze. Wiele składników odżywczych typu margaryna nie są prawdziwe. Grupa badań ujawnia, że częste spożywanie tego pokarmu może prowadzić do śmiertelnego rozwoju, który szkodzi zdrowiu.

Zobaczmy jakie to są i zastanówmy się czy warto je nie zamienić na inne.

Mąka pszenna

Być może nie wygląda to niebezpiecznie, ale po przyjęciu mąki do organizmu wpływa na ciało tak samo jak cukier. Wywiera naciski na trzustkę i powoduje zaburzenia równowagi poziomów insuliny do tego stopnia, że ​​twoje ciało jest wysyłane do trybu przechowywania tłuszczu.

Każda wartość odżywcza pszenicy jest tracona podczas przetwarzania. Traci też większość włókien. Tylko pszenica nie jest zła, ale przetwarzanie np. smażenie powoduje, że powstałe produkt jest zły i dlatego należy tego unikać.

Cukier

Bardzo często jest uważany za numer jeden. To główny problem cukrzycy. Jest to również bardzo niekorzystne dla trzustki, wątroby i układu trawiennego. Spożycie cukru wpływa również na układ nerwowy do 50%.

Należy jednak pamiętać, że nie każdy cukier jest taki sam. Naturalne cukry znajdujące się w owocach lub miodach, o ile są spożywane w umiarkowanych ilościach, wtedy są korzystne.

Mleko

Jesteś zaskoczony, prawda? Dorastaliśmy słysząc, że powinniśmy pić mleko, jeśli chcemy mieć mocne kości. Pamiętaj, że z wiekiem tracimy zdolność do trawienia laktozy, głównego składnika mleka.

Dlatego mleko powoduje wzdęcia, nietolerancję pokarmową, powoduje choroby zapalne i zapewnia kwaśne środowisko w naszym organizmie.

Najbardziej niezadowalającym faktem jest to, że mleko w dzisiejszych czasach jest traktowane chemikaliami, hormonami, ciepłem, środkami przeciwinfekcyjnymi i dodatkami. Zamiast regularnego mleka, spróbuj użyć mleka migdałowego, kokosowego lub ryżowego, które są bardziej pożywne i łatwiejsze w przetwarzaniu.

Pączki

Pączki są przygotowywane z niezdrowych składników, takich jak tłuszcz trans, biały cukier. Jest to bardzo niebezpieczne połączenie nie tylko dla kształtu ciała, ale także dla zdrowia twojego serca. Ponadto spożywanie tłuszczów trans i cukru wiąże się ze znacznie zwiększonym ryzykiem chorób serca i cukrzycy.

Fast food

Sama nazwa mówi, że to jedzenie jest przygotowywane w szybki sposób, a to czyni go szkodliwym dla naszego organizmu. Nie licząc wysoko przetworzonego mięsa, nasyconych tłuszczów i sodu.

Soda

Napoje w kartonach i metalowych puszkach nie zawierają żadnego składnika korzystnego dla twojego organizmu. Co gorsza, są pełne, a substancji chemicznych zmniejszają poziom suplementów w organizmie.

W opublikowanym przez The Cancer Epidemiology, Biomarkers and Prevention badaniu wykazano, że picie 2 napojów bezalkoholowych w tygodniu podwaja niebezpieczeństwo wzrostu trzustki, również, spożywanie napojów bezalkoholowych zatrzymuje mózg, myśląc, że organizm połyka cukier, co wpływa na układ trawienny i wyzwala tęsknotę za jeszcze większą ilością cukru.

Przetworzone mięso

Przetworzone mięsa są pełne sodu i azotanów, tyle że stają się niebezpieczne dla organizmu. Amerykański Instytut Badań nad Rakiem stwierdził, że spożywanie przetworzonych mięs wiąże się ze zwiększonym ryzykiem raka okrężnicy. Po wchłonięciu azotany zamieniają się w azotyny, a następnie powodują powstawanie nitrozoaminy, substancji chemicznej, która jest przyczyną raka.

Czipsy ziemniaczane

Pod wpływem wysokiej temperatury żywność tworzy akryloamid i może być rakotwórcza. Dale Hattis, profesor naukowy na Clark University w Massachusetts, twierdzi, że akrylamid jest odpowiedzialny za liczne przypadki raka w Ameryce co roku. Chipsy ziemniaczane są bogate w sól i tłuszcz, co oznacza, że ​​zawierają duże ilości sodu, co jest odpowiedzialne za zwiększenie ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu, co prowadzi do zwiększonego ryzyka ataku serca i udaru mózgu.

Badanie z 2005 r. Opublikowane w czasopiśmie The Cancer Science ujawniło, że dieta bogata w sól prowadzi do raka żołądka.

Konserwy 

Konserwy są pełne soli. Pomimo tego, że często są mylone ze zdrową żywnością, wiele puszek np. zupy zawiera do 890 mg sodu.

Spożycie soli w Polsce, podobnie jak w innych krajach europejskich, znacznie przekracza zalecane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) 5 g/d (co stanowi ok. 2000 mg sodu). W 2007 r. wyniosło ono w Polsce ponad 12 g/osobę/d.

Kiedy organizm ma więcej sodu niż potrzebuje, zatrzymuje wodę, a to zwiększa ciśnienie krwi i zwiększa stres serca, prowadząc do zawałów serca.

Margaryna

Margaryna to przetworzony tłuszcz, który zawiera tłuszcze trans, które nie mogą być przetwarzane przez nasz organizm. Powoduje uszkodzenie naczyń krwionośnych, ponieważ zwiększa poziom cholesterolu. Pokarmy, które nie są naturalne, po spożyciu przez nasze ciało, powodują toksyczne obciążenie dla naszego systemu i powodują ogromny stres w wątrobie. Centrum Zdrowia Naturalnego zaleca unikanie podrabianych margaryn z masła i spożywanie niektórych naturalnych produktów spożywczych jako substytutu.

Musisz się spocić i zmęczyć aby zgubić brzuch i ujędrnić ciało. Napisz do mnie jeśli jesteś gotowa na taki wycisk. 

KLIKNIJ TUTAJ

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk