Kolor krwi mówi o twoim zdrowiu – 7 rzeczy dla Ciebie

Kolor krwi mówi o twoim zdrowiu – 7 rzeczy dla Ciebie. Kiedy masz wzdęcia, łaknienie, trądzik, wahania nastroju, leki przeciwbólowe i butelki z gorącą wodą. Wszystkie to są wszystkie radosne radości posiadania okresu ;). Jeśli jest coś, o czym dziewczyna dowiaduje się z przerażającego miesięcznego cyklu, to należy uważać na oznaki, że czas nadejdzie wkrótce i przygotować się z tamponami, pizzai i dobrym zapasem czekolady. Oczywiście w dzisiejszych czasach jest wiele aplikacji, które znacznie ułatwiają prognozowanie.

Ale są inne oznaki, że my kobiety powinnyśmy czuwać w wyznaczonym czasie miesiąca. W szczególności kolor krwi.

Kolor krwi okresu może wiele powiedzieć o swoim zdrowiu, a wiedza o tym, co każdy kolor oznacza, może pomóc ci być na bieżąco, jeśli chodzi o twój okres. Znajomość znaków ostrzegawczych jest równie ważna, aby można było odwiedzić lekarza tak szybko, jak to możliwe, zanim warunki staną się zbyt poważne.

Co oznacza każdy kolor?

1. Żurawo-czerwona krew
Jeśli twoja krwawa miesiączka ma głęboki, czerwony kolor żurawiny, to dobra wiadomość! Wszystko powinno być w dobrym, zdrowym stanie i nie ma się czym martwić. Po prostu trzymaj się swojej regularnej rutyny. Pamiętaj, że nigdy nie za dużo się rozpieszczasz, jeśli chodzi o twój tygodniowy okres.

2. Różowa krew
Jeśli twoja krwawa miesiączkowa jest różowa lub bardzo jasnoczerwona, może to oznaczać, że twój poziom estrogenu jest niski. Jest to typowe dla sportowców, a szczególnie zapalonych biegaczy. Badania pokazują, że intensywne uprawianie sportu, a zwłaszcza bieganie, powoduje spadek poziomu estrogenu. Jest to z pewnością coś, na co należy uważać, ponieważ naukowcy odkryli również, że niski poziom estrogenu może prowadzić do osteoporozy w późniejszym życiu. Jeśli więc zauważysz, że twoja krwawa miesiączka ma barwę różową, dobrze jest porozmawiać z lekarzem i otrzymać dalsze instrukcje.

3. Wodnista krew o bardzo małym kolorze

Jeśli okaże się, że krew okresowa jest wyjątkowo jasnoróżowa i prawie wcale nie ma koloru, może to oznaczać, że masz niedobór składników odżywczych lub masz raka jajnika. Rak jajowodu to niezwykle rzadki rodzaj raka, który stanowi mniej niż 2 procent wszystkich nowotworów ginekologicznych. Nie jest bardzo prawdopodobne, że będziesz mieć ten stan. Jeśli jednak krwawienie miesiączkowe jest wyjątkowo wodniste i bezbarwne, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem, aby uzyskać test.

4. Brązowa Krew
Brązowa krew okresowa jest zwykle widoczna na początku lub na końcu okresu. Ogólnie nie jest to oznaką, że coś jest nie tak. Ciemny kolor oznacza po prostu, że krew jest już w twoim ciele; prawdopodobnie z poprzedniego cyklu. Krew jest brązowa, ponieważ została utleniona, co nadaje jej ciemniejszy kolor.

5. Ciemno – czerwone zakrzepy krwi
Skrzepy krwi mają konsystencję podobną do dżemu i na ogół są ciemnoczerwone. Te skrzepy oznaczają, że możesz mieć niski poziom progesteronu i wysoki poziom estrogenu. Przez większość tego czasu nie ma szkód w krzepnięciu krwi. Oznacza to po prostu, że masz nadmiar przepływu, który nie został wyrzucony i rodzaj stosów razem. Jeśli jednak skrzepy mają większy rozmiar, lub ich duża ilość może być spowodowana włókniakami w macicy. Jeśli okaże się, że twoja krew krzepnie więcej niż zwykle, najlepiej udać się do lekarza.

6. Pomarańczowa krew
Pomarańczowa krew okresowa pojawia się, gdy czerwona krew zostaje zmieszana z płynem szyjnym, nadając jej pomarańczowy kolor. Jest to generalnie wskazanie, że masz infekcję, szczególnie jeśli ma nieprzyjemny zapach. Pamiętaj, aby jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, jeśli zauważysz pomarańczową krew podczas okresu.

7. Szara krew

Szara krew okresowa lub szara zmieszana z czerwienią może oznaczać dwie rzeczy. Jeśli nie jesteś w ciąży, może to oznaczać, że masz infekcję STD / STI. Jeśli przeoczyłaś co najmniej jeden okres i jesteś w ciąży, szara wydzielina może wskazywać na poronienie.

Dobrze wiedzieć!
Świadomość swojego ciała i tego, co jest normalne dla ciebie jest bardzo ważne, jeśli chodzi o twój okres. Dobrze jest wiedzieć, jakie znaki ostrzegawcze należy szukać, aby jak najlepiej dbać o siebie i zmniejszyć ryzyko zbyt długiego leczenia bez pomocy medycznej. Tak więc pamiętaj o tych kolorach i nie zapomnij o tym, by dobrze się rozpieszczać podczas okresu.

Dla mnie osobiście jest ważny trening, gdyż w ogóle nie odczuwam bólu podczas i przed okresem. Trenuje systematycznie i okres przychodzi i odchodzi tak cichaczem. I nei muszę przed okresem podjadać czekoladek czy inny mieszanek słodkich. Ja tego po prostu nie potrzebuje.

KLIKNIJ TUTAJ PO WSPÓŁPRACĘ!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk