10 etapów starzenia się, a tylko 1 może cofnąć ten Proces – Zobacz jaki to jest

10 etapów starzenia się, a tylko 1 może cofnąć ten Proces – Zobacz jaki to jest

Jak często myślisz o starzeniu się? Ja kiedy miałam 30 lat w ogóle o tym nie myślałam, ale teraz jestem przed 50-piędziesiątką i myślę bardzo dużo. Jestem z tych osób co ćwiczy bardzo dużo i nadal myśle o starości.

Dla niektórych jest to przerażający czas pełen zmian i samotności.

Ale tak nie musi być. W rzeczywistości nie powinno. Jesteśmy istotami społecznymi. Na tym właśnie polega pozytywne starzenie się.

To, w jaki sposób definiujemy, postrzegamy i akceptujemy zmiany, ma kluczowe znaczenie dla naszej zdolności do „starzenia się z wdziękiem”. Pozytywne starzenie się pozwala nam przetrwać oczekiwane i nieoczekiwane zmiany, których doświadczamy.

Żyjemy dłużej. Jak zaplanujesz i przygotujesz się na kolejne dekady swojego życia? Jest 10 etapów, ale tylko jeden może cofnąć proces starzenia się i cieszyć zdrowym ciałem.

1.Pierwszy etap to jak ty się czujesz ze swoją starością. Czy twoja starość to wiek 60 czy 70 lat? Zadaj sobie to pytanie.

2 Drugi etap czy Twoja starość objawia się chorobami? I co mogę z tym zrobić.

3. Trzeci etap to Twój entuzjam we wszystkim co robisz. Czy cię martwi czy cieszy?

4.Czarty etap to rodzina. Czy mamy z nimi kontakt?

5. Piąty Etap czy mam obok siebie kochającą osobę, która pomoże mi w tych trudnych chwilach.

I mogłabym bym tak się zastanawiać i pisać o tym i rozważać, co by było gdyby, ale najważniejsza jest ten jeden proces, który może cofnąć wszystkie troski to ruch na dworzu lub w domu, ona cofa wszystkie procesy starzenia i wszystkie choroby.

Wątpliwości to uczucie niepewności lub braku przekonania o czymś, któremu często towarzyszy wahanie lub niezdecydowanie. Jest to stan umysłu, który pojawia się, gdy ktoś jest sceptyczny co do prawdziwości lub zasadności określonego twierdzenia, idei lub przekonania.

Wątpliwości charakteryzują się sceptycyzmem, podejrzliwością, nieufnością i zamieszaniem. Większość porad dotyczących diety nie ma dowodów, zawiera sprzeczne informacje i osobiste uprzedzenia autora. Niezależnie od tego, wątpliwości są przeszkodą motywacyjną!

Zarządzanie jedzeniem uczy wyznaczania realistycznych celów treningowych. i skupiania się na pozytywnych zmianach, które wprowadzasz, zamiast skupiania się na swojej wadze i doskonałym jedzeniu.

Ponadto nasze przekonania mogą również wpływać na nasze emocje i motywacje. Na przykład, jeśli uważamy, że jesteśmy niegodni lub nieatrakcyjni z powodu naszej wagi, możemy doświadczać negatywnych emocji, takich jak wstyd, poczucie winy lub niepokój.

Te myśli i uczucia sprawiają, że trzymanie się zdrowej diety i rutynowych ćwiczeń jest trudniejsze. Dlatego ważne jest, aby kultywować pozytywne przekonania o sobie i naszej zdolności do dokonywania zdrowych zmian na starość, na czym polega zarządzanie jedzeniem, a nie dieta.

I ten jeden proces może zmienić wszystko. Dlaczego kardiolodzy mówią so swoich pacjentów, kiedy wychodzą ze szpitala „Niech pan sobie kupi psa”, będzie pan częściej się ruszał.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk