10 Efektywnych sztuczek odchudzających działające jak magia

tłuszcz na brzuchu, dieta

10 Efektywnych sztuczek odchudzających działające jak magia. Przemysł spożywczy opiera się na jednej prostej zasadzie: trzeba sprawić, by klienci pragnęli więcej. Właśnie o tym myślą producenci przy sprzedaży żywności. Dodają różne smaki, kolory i aromat do swoich produktów, aby wyglądały i smakowały lepiej. Twoje kubki smakowe to uwielbiają, ale twoje ciało mówi coś innego. Czy wiesz, że twój umysł jest naprawdę oszukany? Na szczęście istnieje kilka sztuczek, które pomogą Ci uniknąć przejadania się, a my damy Ci najlepsze z nich.

WSPÓŁPRACA KLIKNIJ TUTAJ

13 unikalnych sztuczek odchudzających zapobiegających przejadaniu się.

Utrata wagi faktycznie oznacza, że jesteś w stanie to zrobić i mieć świadomość, że nie dzieje się to z dnia na dzień.

1. Użyj niebieskich kolorów w jedzeniu

Czy wiesz, że niebieski kolor działa jak środek tłumiący apetyt? W ten sposób nie będziesz jeść więcej niż powinnaś, co pomaga w kontrolowaniu wagi. Według badań opublikowanych w Nutrition Journal, używanie niebieskich kolorów faktycznie daje efekt psychologiczny dla tych, którzy próbują schudnąć. Kontrast jedzenia, które jesz, ograniczy twój apetyt. Jasne talerze nie pomogą ci kontrolować posiłku. Jednak to samo jedzenie będzie wyglądało jak ogromna porcja na niebieskich talerzach.

2. Spryskaj  słodycze wanilią

Jeśli nie możesz trzymać się z daleka od słodyczy, ciastek lub prawie każdego deseru, po prostu spryskaj zapach wanilii, aby stłumić apetyt na nie. Świece zapachowe są również dobrym pomysłem. Zapal kilka, jedząc obiad. Waniliowe plastry i utrata masy ciała mają moc, aby zamknąć swój apetyt na coś słodkiego. Słodki zapach zmienia chemikalia serotoniny, znanej ze swojego wpływu na apetyt, zmuszając ją do wysłania innego sygnału do mózgu.

3. Jedz przed lustrem

Będziesz jeść mniej porcji jedzenia, jeśli zobaczysz, że jesz. Pamiętaj, że jesteś swoim własnym krytykiem. Lustro pomoże ci ocenić siebie i stosunek do jedzenia. Uważaj na to, ponieważ może to wywołać uczucie dyskryminacji na wadze i sprawić, że poczujesz się źle o sobie.

4. Zawiąż wstążkę wokół talii

Francuskie kobiety wiążą wstążki wokół talii, aby ustalić, czy mają wystarczającą ilość pożywienia. Gdy wstążka staje się bardziej napięta, przestają jeść. To dość stylowa technika. W ten sposób możesz cieszyć się wszystkim z umiarem. Francuskie kobiety są wspaniałe, prawda?

5. Żuj swoje jedzenie 32-40 razy

Amerykański ekspert ds. Zdrowej żywności i ekonomista Horace Gletcher doradził ludziom, aby prawidłowo żuli jedzenie. Nazywał się „Wielki Mastikator”, ale nauka popiera jego zalecenie. Podczas właściwego żucia spalisz o 10 procent więcej kalorii, co ułatwi przepływ składników odżywczych. Pomoże to również zamknąć apetyt na jedzenie.

6. Usiądź na rogach stołów

Według psychologa Stephena Gullo, siedzenie w rogu stołu podczas kolacji lub koktajli pomoże ci zmniejszyć spożycie jedzenia. Większość potraw znajduje się w centrum. W ten sposób nie zjesz więcej chleba, frytek lub innych przysmaków. Cóż, usiądź w kącie, a zjesz mniej.

7. Jedz indywidualnie zapakowane cukierki

Cukierki pakowane pojedynczo są lepszą opcją niż  żelki. Będziesz kontrolować swoje podjadanie cukierków, jeśli są pakowane pojedynczo. Nie będziesz trzymała się jednego cukierka, jeśli masz przed sobą całą misę, prawda?

8. Jedz posiłki za pomocą pałeczek

To tajemnica, która pomaga Japończykom w postaci, o której donosi Kimiko Barber, autor książki „The Chopsticks Diet”. Używanie pałeczek wymaga dokładności i zręczności, koncentrując się na ilości jedzenia, ale i na właściwym sposobie jedzenia.

9. Ciesz się lekką i delikatną muzyką

Jedz jedzenie, ciesząc się przyjemną atmosferą. W ten sposób nie będziesz jeść za dużo. Czy zauważyłeś, że restauracje mają słabe oświetlenie? Dlatego tak dużo zamawiasz na obiad!

10. Zjedz ciężkie śniadanie i lekką kolację

Twoje śniadanie powinno być odpowiednie dla króla, a obiad dla nędzarza. Naukowcy odkryli, że kobiety straciły trzy 3 cm talii, przestrzegając tej zasady.

Ostatnie słowa

Każda z tych sztuczek pomoże Ci schudnąć i uniknąć przejadania się. Te techniki mogą być proste, ale działają jak magia. Utrata wagi nigdy nie będzie dla ciebie problemem.

Po trening i dietę kliknij tutaj.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk