10 Błędów które popełniasz w odchudzaniu – Gosia Klos

kobiece posladki

1.NIE MASZ DOBRZE OKREŚLONYCH CELÓW

10 Błędów które popełniasz w odchudzaniu – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg. Jeśli nie masz jasnych celów dla siebie, przynajmniej pod względem ilości tłuszczu, który chcesz stracić, to będzie ci trudno do osiągnąć cokolwiek. Mając dobry plan to duża cześć sukcesu. Pomaga to utrzymać motywacje i pozwala na bieżąco śledzić swoje postępy.

2.POZAŚWIECASZ ZBYT DUŻO UWAGI NA SWOJĄ WAGĘ

Cóż wiele rzeczy może mieć wpływ przy Twojej wadze, takich jak ilość pokarmu i płynów spożywanych w ciągu dnia. Tak wiec jeśli chcesz śledzić swoja wagę dokładniej, używaj innych narzędzi do pomiaru Twoich postępów. Zdjęcia i lustro jest jednym ze sposobów, które ja używam ze swoimi podopiecznymi. Ważąc się codziennie możesz wpędzić się w zakłopotanie, ponieważ zawsze będzie różnica pomiędzy liczbami, a jak faktycznie wyglądasz.

3.NIE JESZ WYSTARCZAJĄCO

Jeśli masz wiele ograniczeń w stosunku co do kalorii w swoim ciele, reakcja organizmu jest taka, ze przechodzi do trybu głodowego, a co za tym idzie zmniejsz procesy metaboliczne. Jest to zrozumiale jeśli weźmiesz pod uwagę doświadczenia zebrane podczas wczesnych etapów swojej przemiany jeśli jedzenia było mało, a organizm miał deficyt, tak wiec organizm musiał zminimalizować energie.
Oznacza to, że jeśli dzienne spożycie kalorii jest jest za niskie, organizm będzie ograniczał funkcje metaboliczne, powodując tym spalanie mniej kalorii, czego tak na prawdę nie chcesz. Głodowanie nie jest skuteczna metodą, ona może mieć nawet odwrotny skutek niż zamierzałaś.

4.CO JEŚLI JEMY ZBYT DUŻO ?

Sprawa jest dość prosta- musimy spalić więcej kalorii niż zużywamy, aby stracić tłuszcz. Nie ma znaczna jak ciężko trenujesz jeśli liczba kalorii, którą spożywasz jest dalej większa niż liczba kalorii którą zużywasz, musisz po prostu więcej trenować i podwyższyć swoje cardio.

5.ZBYT CZĘSTE ZMIANY DIETY

10 Błędów które popełniasz w odchudzaniu – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg. Zawsze próbujesz najnowszych diet i wskazówek żywieniowych? Jeśli nie spędzasz przy tym dużo czasu, nakłaniasz się do każdej diety, to nie jest zaskoczeniem, gdy nie działa żadna dieta na Tobie. Twój organizm musi się przyzwyczaić z każda zmianą diety i musisz mu dać 4 tygodnie, aby w pełni zaakceptować i przystosować się do niej, zwłaszcza jeśli jest to coś zupełnie innego od tego, co robiłaś wcześniej. U mnie podopieczne zawsze mają w pełni kontrolę w tym co robią, non stop jest komunikacja, aby dietę dostosować indywidualnie. Czasami potrzeba do tego paru miesięcy, aby dieta była skuteczna i dawała efekt.

6.BĘDĄC NA DIECIE NISKO TŁUSZCZOWEJ

Jeśli przełączasz się z regularnych produktów o niskiej zawartości tłuszczu, by stać się szczuplejszym, może  to być nieprzyjemną niespodzianką. Wiele pokarmów nisko- tłuszczowych zawierają dodatki cukrów i ulepszaczy smaków, co powoduje negatywne skutki dla twojej diety. I jak wszystkie inne spożywanie tłuszczów ma też pewne pozytywne strony, podobnie jak zwiększenie metabolizmu czy zwiększenie poziomu testosteronu.

7.NIE POZWALAJ SOBIE NA NIE ZDROWE POSIŁKI

Czy jesteś jednym z tych ludzi, którzy naprawdę wierzą, ze mogą w 100 procentach przestrzegać dietę w każdej chwili i przy każdej okazji, na całą wieczność? Nie chce być jedną z tych, która złamie Ci twoje serce, ale całe życie nie możesz być na diecie.   Dlatego moje podopieczne uczą się jak komponować posiłki, jak się przygotować do podjadanie, kiedy można pofolgować i wiele, wiele innych kwestii  jest poruszanych, kiedy razem współpracujemy ze sobą. Zawsze będziesz mieć apetyt na fast fooody i tego trzeba się nauczyć jak sobie z tym radzić.  Tak wiec zamiast czekać aż napadnie cie ochota na coś słodkiego, spróbuj zaplanować jeden dzień w miesiącu lub nawet co dwa tygodnie na chwile przyjemnostki. Zapraszam do współpracy 😉

8. JEDZENIE POZO W NOCY

Jedzenie późno w nocy, kiedy twój metabolizm naturalnie zwalnia, jest właściwym sposobem przechowywania tłuszczu w organizmie. Ponadto, fast foody i słodkie przekąski, słodkie napoje przynoszą stymulacje efekty twojemu organizmowi co może prowadzić do zaburzeń snu, a ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia energii potrzebnej do treningu.

9.NIE ZAŻYWAJ SPALACZY TŁUSZCZU

Ponieważ ucinanie kalorii jest zazwyczaj bardzo trudne i męczące, suplementy i spalacze tłuszczu mogą być bardzo pomocne. Sa one zaprojektowane tak aby wspierać utratę tkanki tłuszczowej poprzez zwiększenie metabolizmu i tłumienia apetytu, skupia więcej energii w organizmie.
Pamiętaj, aby być bardzo ostrożnym przy wyborze spalacza tłuszczu, ponieważ niektóre z nich nie są skuteczne, a inne wręcz  mogą być  niebezpieczne dla ciebie. Zainwestuj trochę czasu i pieniędzy przy wyborze dobrego trenera, który będzie motywował i kontrolował Twoje efekty. Spalacz tego nie zrobi, nawet może zaszkodzić.

10. SPOŻYWAJ  WIĘKSZĄ ILOŚĆ BIAŁKA

Oprócz utrzymywania ciebie bez głodu przez cały dzień, a przy tym  wspierania przyrostu masy mięśniowej, pokarmy wysokobiałkowe są również dobre jeśli chcesz stracić zbędny tłuszcz, jak również twój organizm spala więcej kalorii aby rozbić białka w stosunku do innych składników odżywczych.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk