Zaskakujące ćwiczenia na spalanie więcej kalorii

TRENING NA SPALANIE KALORII

10 ZASKAKUJĄCYCH ĆWICZEŃ SPALAJĄ WIĘCEJ KALORII NIŻ JOGGING Jogging był od wielu lat już wypróbowany przez ludzi szczególnie w USA i prawdziwą metodą na  trening cardio, ale dla wielu ludzi może być prawdziwym bólem np. kolan czy stawów.  Trzeba 250 minut tygodniowo, ŻEBY ZOBACZYĆ EFEKT…wiec po co tracić czas na coś czego nie lubisz lub masz problem z kolanami? Istnieje wiele alternatyw do biegania, które pozwolą ci zaoszczędzić czas. Oto kilka sugestii, które palą tyle samo kalorii (lub więcej!) niż jogging. Należy pamiętać, że większość ludzi spala średnio 450-600 kalorii na godzinę podczas joggingu, ale rzeczywiście trzeba biegać ta 1 godzinę, aby spalić te kalorie i do tego mieć niezła kondycje. 

1.SKAKANKA (861 kalorii na godzinę)

Największy spalacz kalorii na tej liście pamiętamy ze szkoły!  Na skakance, możesz spalić prawie dwa razy więcej kalorii ( w porównaniu do biegania) w tym samym czasie. Spróbuj i daj znać.

2.SCHODY( 657 kalorii na godzinę) MOJE ULUBIONE! 

Zaskakujące ćwiczenie na spalanie więcej kalorii. Korzystanie z bieżni schodowej była ogromną i chwilową modą na siłowniach w późnych latach 80-tych/ początki lat 90-tych. Schody w domu to również najlepszy sposób na spalanie Twoich kalorii, ten trening na pewno działa. Wiem o tym bardzo dobrze, moje podopieczne tak ćwiczą i są duże efekty.  Jako dodatkową zaletą jet to, że nogi  i pośladki będą wyglądały świetnie i  szczuplejsze.

3.PŁYWANIE (600-700 kalorii na godzinę)

Jeśli masz dostęp do basenu, korzystaj z niego! Pływanie jest doskonałym treningiem dla początkujących, ponieważ stawia mniejszy nacisk na stawy niż inne ćwiczenia jak bieganie.

4.JAZDA NA ROWERZE (550-650 kalorii na godzinę)

Liczba kalorii którą spalisz na rowerze zależny głownie do tego, jak ciężko  i szybko jedziesz, wiec nie boj się potu! Nawet jeżdżenie okazjonalnie i rozrywkowe może spalić ok 300 kalorii w ciągu godziny, wiec rozpocznij powoli jeśli  jest taka potrzeba.

5.WIOSŁOWANIE (250 kalorii na godzinę)

Wiosłowanie jest jedną z najmniej skutecznych działań na tej liście na spalanie kalorii, ale to dobry początek dla kogoś kto może mieć słabe nogi, kolana lub stopy. Spala, ale jest ciężko wytrzymać 1h. Wiele siłowni ma kilka takich maszyn, które możesz wypróbować. Na rozgrzewkę jest rewelacyjny sposób.

6.KOSZYKÓWKOWA (584 kalorii na godzinę)

Umów się ze swoimi znajomymi  i  razem zagrajcie! W tej grze dużo się ruszasz, pot się bardzo zaleje jeśli grasz z innymi ludźmi.

 7.BOKS (800 kalorii na godzinę)

Nie musisz być mistrzem w boksie, aby uzyskać korzyści zdrowotne. Po prostu uderzając  w worek możesz spalić 350-550 kalorii w ciągu godziny. Sparing z inna osoba znacząco zwiększa spalanie kalorii.

8.CHODZENIE POD GÓRĘ Z OBCIĄŻENIEM 2 KG (450 kalorii na godzinę)

Jeśli mieszkasz w pobliżu wzgórz, zawsze możesz pójść na spacer! Dodanie 2 kg obciążenia w postaci plecaka i chodzenie pod górkę spala prawie tyle samo kalorii co jogging.

9.SZTUKI WALKI (550 kalorii na godzinę)

Sztuki walki tak jak np. Tae Kwondo, są świetnym sposobem na spalanie kalorii. Dodatkowo możesz poznać nowe osoby, z którymi będzie łatwiej trenować

 10.HULA HOP (160 kalorii na godzinę)

Jeśli myślisz, ze hula hop jest tylko dla dzieci, pomyśl jeszcze raz! Piosenkarka Beyonce regularnie korzysta z hula hop, aby utrzymać swoje ciało w dobrej kondycji i mieć talie osy.

Oto kilka propozycji dla ciebie jak można spalić kalorie w ciągu 1 godziny.  Jesli chcesz osiągnąć swój sukces to musisz wytrzymać tą 1 godzinę, wiec na pewno nie będzie łatwo. Jeśli dasz radę tylko 30 minut to podziel sobie kalorie na połowę, a za jakiś czas powoli zwieszaj intensywność. 

POWODZENIA GOSIA KLOS TWÓJ TRENER! 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk