1 niesamowity i zdrowy napój aby uleczyć Tarczycę – Przepis

TARCZYCA

1 niesamowity i zdrowy napój aby uleczyć Tarczycę – Przepis. Tarczyca to gruczoł wydzielania wewnętrznego, który znajduje się tuż poniżej krtani, w przedniej części szyi po obu stronach tchawicy. Otacza on tchawicę od frontu i składa się z dwóch płatków tworzących dwa skrzydła połączone ze sobą pośrednim przesmykiem części.

Po diete i trening kliknij tutaj.

Ten gruczoł przypomina fabrykę, która używa jodu do produkcji hormonów tarczycy, które regulują metabolizm, pobudzają wzrost i mają wpływ na inne ważne funkcje w ciele.

Na pracę tarczycy może jednak wpływać wiele czynników, które mogą powodować różne problemy. Mianowicie, przypadki chorób tarczycy są bliskie epidemii w naszym kraju, a kobiety są najbardziej dotknięte.

Na szczęście możemy zmniejszyć ryzyko wystąpienia powikłań, minimalizując narażenie na toksyczne związki. Jednak siedem z tych związków jest powszechnych w naszych domach i używamy ich regularnie:

Pestycydy

Według jednego z badań około 60% stosowanych codziennie pestycydów może wpływać na produkcję hormonów przez tarczycę. Wykazano, że pestycydy i środki chwastobójcze mają zmniejszać czynność tarczycy i zwiększać odporność na utratę wagi.

Plastik

Plastik jest ogólnie szkodliwy dla całego naszego zdrowia i ciała, w tym tarczycy. Plastikowe butelki uwalniają substancję chemiczną, antymon, co jest tylko jednym problemem. Badania przeprowadzone przez Uniwersytet w Kopenhadze wykazały, że poziom antymonu stwierdzony w sokach w plastikowych butelkach był o 2,5% wyższy niż poziom uważany za bezpieczny. Ponadto BPA i ftalany znacznie zmniejszają również funkcję tarczycy.

Brom

Brom znajduje się prawie we wszystkim, od środków do czyszczenia basenów po niektóre rodzaje pożywienia, a prawda jest taka, że ​​jest wyjątkowo toksyczny dla tarczycy. Nawet zdrowi pacjenci często mają podwyższone poziomy tej substancji w swoich ciałach.

Nadchloran

Ten jest odpadem produkowanym przez paliwa do silników odrzutowych i rakiet. Według CDC, znajduje się w wodzie używanej do naszych owoców i warzyw, a nawet w naszej wodzie pitnej, więc prawie wszyscy jesteśmy poważnie narażeni na jej szkodliwy wpływ.

Soja

Odkryto, że białko sojowe neutralizuje nadtlenek tarczycy. Zawierają fitoestrogeny, które zakłócają funkcję tego gruczołu, ponieważ blokują wydzielanie hormonu tarczycy oraz zdolność organizmu do korzystania z jodu.

Halogeny

Halogeny obejmują fluorki i chlorki, które zapobiegają prawidłowej czynności tarczycy. Nadmierna ekspozycja na halogeny prowadzi do przerwania transportu jodu i jest pochłaniana przez żywność, wodę, a nawet środowisko.

Fluorek

W pierwszej połowie XX wieku fluorek był przepisywany w małych dawkach 2-5 mg na dobę przez okres miesiąca w celu leczenia nadczynności tarczycy. Co więcej, 70% zaopatrzenia w wodę w USA zawiera fluor, który pomaga zapobiegać ubytkom zębów.

Zaproponuję ci przepis i naturalny napój, który odeprze stan tarczycy i poprawi całe twoje zdrowie.

Składniki;

1/4 łyżki zmielonego imbiru
1/2 łyżki zmielonego cynamonu
3/4 szklanki świeżo wyciśniętego soku pomarańczowego (około 3 pomarańczy)
1/4 szklanki świeżo wyciśniętego soku z cytryny (około 1-2 cytryny)
1 szklanka 100% soku z żurawiny (niesłodzone)
1/4 łyżki stołowej mielonej gałki muszkatołowej
7 szklanek oczyszczonej wody

Sposób przygotowania:

Zagotuj wodę, zmniejsz ogień i dodaj mieszając sok żurawinowy, imbir, cynamon i gałkę muszkatołową. Dobrze wymieszaj i pozwól mieszaninie gotować jeszcze przez 20 minut.

Następnie pozostaw mieszaninę do ostygnięcia w temperaturze pokojowej. Po ostygnięciu dodaj sok pomarańczowy, sok z cytryny i trochę kostek lodu. Teraz możesz cieszyć się niesamowicie zdrowym napojem i zapobiegać wszystkim problemom z tarczycą!

Po diete i trening kliknij tutaj.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk