1 Cytryna zdziała cuda – zobacz jakie – Utrata wagi

1 Cytryna zdziała cuda – zobacz jakie – Utrata wagi. Sól, pieprz i cytryna jest wykorzystywane nie tylko do wzbogacania smaku żywności, ale mogą również służyć do różnych celów leczniczych.

Cytryny są niedrogie i oferują niezliczone korzyści zdrowotne, w tym:

Brak kamieni żółciowych – Kamienie żółciowe są wynikiem nagromadzenia płynów trawiennych w pęcherzyku żółciowym i prowadzą do bólu i blokując trawienie. Są one zwykle usuwane podczas operacji, ale można je naturalnie wyeliminować, stosując kombinację 3 łyżki oliwy z oliwek, 1 wyciśnięta cytryna i 1 papryki. Wymieszaj wszystko i mikstura gotowa.

Grypa i zimno – Przygotuj następujący sok z połowy cytryny w szklance wrzącej wody, aby leczyć przeziębienia. Pozostaw skórkę i miazgę w wodzie przez 10 minut, usuń cytrynę i dodaj organiczny miód do smaku.

Nudności – wypij szklankę ciepłej wody z łyżką soku z cytryny i łyżeczką miąższu czarnego pieprzu, ponieważ czarny pieprz łagodzi żołądek, a zapach cytryny zatrzymuje uczucie mdłości.

Ataki astmy – Wymieszaj 2 pąki ząbków, 10 ziaren pieprzu i 15 liści bazylii i umieść je we wrzącej wodzie. Pozostaw mieszaninę na wolnym ogniu przez 15 minut, odcedź i przenieś lekarstwo do dzbana z pokrywką. Dodaj organiczny miód, aby go słodzić i pozostawić do ostygnięcia. Następnie przyjmuj to codziennie, aby złagodzić objawy astmy.

Ból gardła – Dodaj łyżkę soku z cytryny, pół łyżeczki czarnego pieprzu i łyżeczkę soli w szklance ciepłej wody i przepłucz gardło. To uspokoi ból gardła i zapobiegnie kaszlowi.

Rany – Aby przyspieszyć leczenie ran i niszczyć bakterie, przepłukać je mieszanką łyżki różowej soli himalajskiej i ciepłej wody.

Ból zęba – Aby wyleczyć ból zęba, należy zmieszać pół łyżeczki zmielonego pieprzu z olejem goździkowym – nałóż tę mieszankę na ząb. Aby zwiększyć swój metabolizm; zmieszaj 2 łyżki soku z cytryny, ¼ łyżki zmielonego pieprzu i jedną łyżkę miodu w ciepłej wodzie. Cytryna zawiera polifenole, które zapobiegają przybieraniu na wadze, przyspieszają metabolizm i regulują poziom insuliny.

Zatkany nos- Poniższe lekarstwo pobudzi kichanie, a tym samym odblokuje wypchany nos. Po prostu poczuj zapach kminku, pieprzu, cynamonu i kardamonu, dobrze wymieszany w moździerzu.

Krwawienie z nosa – zanurz wacika w jakimś soku z cytryny i włóż go do otworu nosowego, przechyl głowę, aby zapobiec skapywaniu krwi w gardle i nudności, a natychmiast zatrzymasz krwawienie.

m.klos@mataleo.eu

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk