Nie myj nigdy deski przed krojeniem – Ważne Info

żywność

Nie myj nigdy deski przed krojeniem – Ważne Info. Czyszczenie deski do krojenia nie jest najtrudniejszą częścią gotowania posiłku. Jedyne, co musisz zrobić, to spłukać standardowy kawałek plastiku lub drewna pod gorącą wodą (zwykle w temperaturze 131 stopni Fahrenheita) i wyszorować mydłem do naczyń.

Wszyscy pamiętamy przyczynę, prawda? Pozbyć się bakterii i innych złych rzeczy. Jest to oczywiście ważne, aby mieć pewność, że masz konkretną deskę do określonych rzeczy i czysty  nóż. Zawsze umyj nóż i deskę przed kolejnym krojeniem, ale nie używaj płynów do naczyń.

Bardzo ważne jest utrzymanie w czystości w  kuchni, szczególnie podczas gotowania.

Każdy z was myje deski czy noże używając płyn do naczyń i to było do niedawna ok. Okazuje się, że płyn do zmywania naczyń nie jest najlepszym środkiem do czyszczenia Twojej deski do krojenia, zwłaszcza jeśli deska do krojenia jest używana do różnych rodzajów produktów. Krojąc mięso czy surowe owoce lub warzywa, prawdopodobnie nadal czają się na nim szkodliwe bakterie tym bardziej przy surowym mięsie.

The Mirror cytuje edytor Expert Home Tips Stephanie C, mówi, że deski do krojenia są zbyt zimne, by płyn do naczyń mógł zmyć wszystkie bakterie, nawet jeśli miesza się je z gorącą wodą.

Według Stephanie, mydło w płynie świetnie czyszczą brudne garnki, patelnie i naczynia, ale ponieważ deski do krojenia są często używane do surowych mięs, najlepiej zachować szczególną ostrożność.

Stephanie mówi, że aby upewnić się, że deska do krojenia jest najczystsza, moczyć ją w wybielaczu i zmyć ciepła wodą.  Zrobić to na noc tak aby można użyć ja następnego dnia. To zabije większość bakterii i powstrzyma je przed przeniesieniem do żywności, które przygotujesz dla rodziny.

Ja myję swoją deskę ciepłą wodą za każdym razem kiedy użyję, ale bardzo często je wymieniam bo szybko się zużywają. Czasami będzą u klientek w domu obserwuje jak sprzęt kuchenny ( deski czy patelnie ) są już tak zużyte, że trzeba je dosłownie wyrzucić, ale przez przyzwyczajenie do sprzętu nadal są używane. W szczególności tyczy się to starych patelni, które są stare i czarne, a przecież to sama chemia.

Pózniej jakaś choroba się przyczepi, a wy nie wiecie dlaczego tak się dzieje. Po prostu warto zainwestować w jakość czy to się tyczy trenerów personalnych czy patelni. Każdy dobry ma swoją cenę.

Współpraca na

m.klos@mataleo.eu

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk