Zwiotczała skóra na brzuchu po ciąży

Zwiotczala-skora-na-brzuchu-po-ciazy-gosia-klos-mataleo-eu-

Ciąża, to nie choroba – tak mówią 🙂

W ciągu dziewięciu miesięcy, skóra na brzuchu zostaje rozciągnięta do granic możliwości. Gdy Twoje dziecko przychodzi na świat, twój brzuch staje się mniejszy, ale niestety

…zwiotczała skóra na brzuchu po ciąży nie wygląda atrakcyjnie.

Czasami można mieć wrażenie, że skóra po ciąży jest rozciągnięta i sflaczała.

Zacznę od tego, aby zadbać o skórę brzucha już od pierwszych tygodni ciąży. Albo samodzielnie albo najlepiej z pomocą rąk ukochanego, codziennie masować brzuch, używając kremów. Chodzi o to, aby podczas ciąży nie „nabawić się” rozstępów. Są nawet dostępne specjalne kremy do tego celu.

Po ciąży, organizm samodzielnie będzie się starał „naprawić” ten kłopot, jednak wykonywanie ćwiczeń z pewnością pomoże kontrolować ten proces i pomoże szybciej „naciągnąć” skórę, aby wyglądała jak przed ciążą. Pamiętaj jednak, że najważniejszą bronią jest …czas! Skóra naciągała się dziewięć miesięcy, dlatego nie oczekuj, że w ciągu kilku dni, wróci do stanu wyjściowego.

Ćwiczenia na brzuch

Ćwiczenia, podczas których pracuje brzuch, nie będą bezpośrednio wpływać na napięcie skóry, jednak pozwolą ujędrniać skórę. Pracujące pod skórą mięśnie, pomagają w tym procesie. Wszystko zależy od twojej sprawności po urodzeniu upragnionego dziecka. Jeśli była operacja podczas porodu (cięcie cesarskie), absolutnie nie wolno wykonywać jakichkolwiek ćwiczeń. Mięśnie zostały przecięte i potrzebują kilku miesięcy, aby się zrosły.

Gdy jesteś w pełni sprawna po porodzie, można spróbować bardziej intensywnych ćwiczeń, takich jak brzuszki, rowerki (leżąc na plecach kręcimy nogami jak na rowerku), mostki boczne itp.

Systematyczne codzienne działanie

Oczywiście nie odkryję nic nowego, jednak przypomnę o tym, że sukcesu w tej materii, nie osiąga się chwilowymi ćwiczeniami, tylko systematyczną codzienną pracą. Taka praca wcale nie musi być „ciężka i katorżnicza”.

Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie za bardzo lubisz ćwiczyć, spróbuj od malutkich kroków. Zacznij od 3-5 minut dziennie. Po tym czasie zakończ i wróć do swoich codziennych obowiązków. Następnego – najlepiej o tej samej porze, znów ćwicz przez 3-5 minut. Po tygodniu zwiększ do 8 minut i znów codziennie, o tej samej porze ćwicz. To jedyna droga do osiągnięcia trwałego i konkretnego efektu, nie tylko gdy „doskwiera nam „zwiotczała skóra na brzuchu”

Praca całego ciała z ćwiczeniami i konsekwencją, będzie budować mięśnie i spalać nadmiar tłuszczu, który jest pod skórą po ciąży. To z kolei spowoduje, że twój brzuch stanie się bardziej jędrny. Po około miesiącu od porodu – (nie dotyczy cięcia cesarskiego), dodawaj inne ćwiczenia, jak cardio, czy ćwiczenia siłowe i wytrzymałościowe, z naciskiem na ćwiczenia ukierunkowane na główne grupy mięśni w organizmie. Pamiętaj wciąż o jednym. Systematyczność!!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk