Zrozumienie probiotyków i prebiotyków – jak ich używać dla swojego zdrowia

jelita zadbaj o nie

Zrozumienie probiotyków i prebiotyków – jak ich używać dla swojego zdrowia.Ile myślisz ostatnio o swoim układzie trawiennym? Miliony drobnych drobnoustrojów sprawiają, że jelito staje się domem i przynoszą one wiele korzyści w tym procesie. Od lepszego trawienia do wydajniejszego ekstrakcji składników odżywczych bakterie – jelitowe mają kluczowe znaczenie dla utrzymania płynnego funkcjonowania całego systemu.

Chociaż łatwo jest zignorować posiłki po ich dotarciu do żołądka, na pewno zauważysz, że Twój układ trawienny przestaje działać tak, jak powinien. Z tego powodu zrozumienie, jak zoptymalizować wykorzystanie prebiotyków i probiotyków jest warte wysiłku. O tym dziś napisze w swoim artykule.

O probiotykach.

Probiotyki to żywe mikroorganizmy (zazwyczaj bakterie i drożdże), które dobrze rozwijają się w przewodzie pokarmowym. Ponad 1000 bakterii nazywane jest domem, a niektóre nici mają określone korzyści dla twojego zdrowia. Bakterie te działają w celu poprawy funkcjonowania przewodu pokarmowego i kontroli patogenów. Tylko obecność pożytecznych bakterii, takich jak pałeczki kwasu mlekowego i bifidobakterie, często wystarcza, aby zapobiec rozwojowi szkodliwych bakterii, chociaż organizm każdego człowieka reaguje inaczej na pewne szczepy bakterii.

Wykorzystanie i docenienie probiotyków nadal wzrasta. W Stanach Zjednoczonych są trzecim najczęściej podawanym suplementem diety. Dane z 2012 roku pokazały, że około 4 miliony dorosłych i 300 000 dzieci stosowało w ostatnim miesiącu probiotyki.

Regularne przyjmowanie suplementów probiotycznych lub jedzenie pokarmów bogatych w drobnoustroje może pomóc Twojemu organizmowi:

Stabilizuje przewód pokarmowy, aby zahamować wzrost niepożądanych mikroorganizmów.
Utrzymuj silną społeczność pożądanych mikroorganizmów
Przywróci zdrowie jelit po chorobie lub stosowaniu antybiotyków
Pobudzaj pozytywną odpowiedź immunologiczną

Często najlepiej jest rozpocząć przyjmowanie probiotyków natychmiast po leczeniu antybiotykiem. Intensywny reżim antybiotyków zabije całe szczepy bakterii i pozostawi próżnię. Może to ułatwić przejęcie drożdżom i potencjalnie chorobotwórczym bakteriom. Przyjmowanie probiotyków zaraz po tym, pomoże dobroczynnym szczepom bakteryjnym zdobyć przyczółek i z czasem wyeliminować mniej pożądane odmiany.

Możesz łatwo przyjmować probiotyki w formie suplementów lub poprzez bogate w mikroby pokarmy, takie jak fermentowane warzywa, jogurt, kombucha, miękkie sery, chleb na zakwasie i inne niepasteryzowane sfermentowane potrawy.

O Probiotykach.

Podczas gdy probiotyki zdobywają dziś duże uznanie dla dobrego zdrowia jelit, prebiotyki odgrywają równie ważną rolę w tym procesie. Prebiotyki to ulegające fermentacji włókna roślinne, które nie są strawne dla organizmu człowieka. Są raczej pożywnym źródłem pożywienia dla istniejących bakterii jelitowych, które pomagają utrzymać wysoką populację.

Te formy włókna działają zasadniczo jako nawóz w jelitach, aby promować optymalne warunki dla probiotyków w żołądku. Nie są one użyteczne dla twojego ciała na własną rękę, ale prebiotyki są niezbędne, aby pomóc organizmowi w probiotykach zaludnić twój układ trawienny.

Łatwo jest myśleć, że nowoczesna dieta jest pełna prebiotyków, ale prawda jest taka, że ​​większość węglowodanów o wysokiej zawartości węglowodanów składa się z prostych cukrów, które szybko się trawią.

Prebiotyki mogą pochodzić z takich produktów jak cebula, por, fasola, płatki owsiane, czosnek, liście mniszka lekarskiego i korzeń cykorii. Inne źródła naturalne obejmują włókniste owoce i warzywa. Większość ich błonnika jest zawarta w skórce, więc jedz skórę tak często, jak tylko możesz.

Jak kupić najlepsze suplementy probiotyczne.

Liczba szczepów: Różne rodzaje bakterii kolonizują różne obszary układu trawiennego, dzięki czemu uzyskujesz najlepsze wyniki, biorąc pod uwagę szeroką gamę szczepów, głównie w rodzinach Lactobacillus, Bifidobacterium i Streptococcus. Ciało ludzkie zawiera jednak ponad 500 szczepów bakterii, więc  pozyskując probiotyki z tak wieloma odmianami bedą wspierać twoje ciało na różne sposoby.

Gęstość bakterii: Siła działania probiotyków jest ogólnie klasyfikowana przez ich CFU lub jednostki tworzące kolonie. Numer, którego potrzebujesz, zależy od Twoich osobistych potrzeb. Jeśli szukasz probiotyków do ogólnej pielęgnacji układu trawiennego, od 20 do 25 miliardów CFU dziennie jest więcej niż wystarczające. Dla tych, którzy właśnie wyszli z antybiotyków lub którzy leczą przewlekłą infekcję drożdżakami, jak Candida, często najlepsze jest od 100 do 500 miliardów CFU dziennie.

Wskazówki dotyczące przyjmowania prebiotyków i probiotyków.

Jak zapewnić organizmowi najlepsze formy probiotyków i prebiotyków? Suplementy mogą działać, ale dobrze zaokrąglona dieta jest często najlepszym podejściem. Całkowicie można konsumować prebiotyki i probiotyki w tym samym czasie. W rzeczywistości są one często obecne w tych samych produktach spożywczych. Ponieważ rzadko przechodzą przez system trawienny w tym samym czasie, nie ma powodu, aby dokładnie monitorować, kiedy i ile jesz, o ile obie odmiany są częstym dodatkiem do diety.

Utrzymanie zdrowego układu trawiennego nie jest tak skomplikowane, jak się wydaje. Postępując zgodnie z tymi sugestiami, ustawisz swój system na sukces dzięki lepszej wewnętrznej bakterii. Weź probiotyki na pusty żołądek i podziel większe dawki na poranną i wieczorną dawkę.

Podczas pierwszych dni stosowania probiotyków normalne jest odczuwanie otępienia i wzdęć, ale objawy zwykle znikają po kilku dniach. Jeśli przyjmujesz antybiotyki, pamiętaj, by odczekać dwie godziny po każdej dawce przed zażyciem probiotyków, aby pozostały skuteczne.

Zawsze podaje wam bardzo dużo informacji w moich artykułach z źródeł potwierdzonych naukowo lub z różnych szkoleń na które jeżdżę , więc jeśli nie jesteście nadal pewni tego co napisałam, zawsze możecie podzielić sie swoimi uwagami pod artykułem i włączyć się do dyskusji.

Twój Dietetyk https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk