Zrób te 3 Ćwiczenia w Domu – Zobaczysz co się Stanie – Gosia Klos

Ćwiczenie na plecy i pośladki

Zrób te 3 Ćwiczenia w Domu – Zobaczysz co się Stanie – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

Jeśli masz zmęczone plecy, ale nie masz czasu na relaksujący masaż, przyda się te 3 skuteczne ćwicznia rozciągajo-wzmacnaijących. A co najlepsze? Możesz to zrobić bezpośrednio z krzesła domowego!

Wypróbuj ten dobry trening, a uwierz mi, kiedy mówię, że warto! Twoje plecy będą Ci wdzięczne! I nie zapomnij przeczytać do końca artykułu, w którym znajdziesz fajny bonus!

1. Skrzydła motyla na krześle. Strefy docelowe i wyniki: kości szyi, korekta postawy kręgosłupa i poprawa krążenia krwi.

Pozycja wyjściowa: usiądź na krawędzi krzesła z wyprostowanymi plecami i stopami rozstawionymi na szerokość ramion.

Połóż obie ręce za głową, zegnij łokcie i zablokuj ręce za szyją. Spróbuj odepchnąć łokcie do tyłu tak daleko, jak to możliwe. Weź wdech, wyciągnij ręce i wypchnij klatkę piersiową do przodu. Następnie zrób wydech, wróć do pozycji wyjściowej i wygnij plecy, próbując odepchnąć klatkę piersiową do tyłu. Powinieneś poczuć delikatne rozciąganie mięśni, ale pamiętaj, że powinieneś przestać, jeśli poczujesz ból podczas tego ćwiczenia. Wykonaj 5 powtórzeń.

3. Skręcenie tułowia na krześle.  Ulga w bólu krzyża, lepsze trawienie.

Pozycja wyjściowa: usiądź na krześle z wyprostowanymi plecami i stopami na podłodze.

Weź wdech i wyprostuj kręgosłup. Podczas wydechu skręć w kierunku oparcia krzesła, starając się utrzymać silny rdzeń. Połóż ręce na krześle i nie zaokrąglaj ramion. Pozostań w tej pozycji przez 30 sekund, weź 5 głębokich oddechów, a następnie zmień pozycję. Wykonaj 3 powtórzenia dla każdej strony.

Ćwiczenie twist z krzesłem

3.Pochylanie do przodu na krzesło. Strefy docelowe i wyniki: zrelaksowane stopy, pośladki i rozciągnięcie dolnej części pleców.

Pozycja wyjściowa: usiądź na krześle z wyprostowanymi plecami. Umieść prawą kostkę na lewym kolanie.

Wyciągnij ciało do przodu, poczuj rozciąganie i spróbuj dotknąć bioder brzuchem. Nie garb się! Utrzymaj tę pozycję przez 30 sekund, weź 5 głębokich oddechów, a następnie zmień pozycję. Wykonaj 2-3 powtórzenia dla każdej nogi.

Skłony do przodu na krzesle

Uwaga: nie wszystkie ćwiczenia są dobre dla każdego. Jeśli masz problemy z plecami lub innymi częściami ciała, lepiej omówić wszelkie ćwiczenia z lekarzem, zanim zaczniesz je wykonywać.

Mam dla was niespodziankę za darmo, która może pomóc w odchudzaniu początkującym osobom. Jedynie co musisz zrobić to udostępnić dalej artykuł.

Kliknij tutaj i zacznij działać.

Które ćwiczenie uważasz za najbardziej skuteczne? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami w komentarzach!

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk