Znaliście te zastosowanie na Brzuch – Zapisz je sobie

soda oczyszczona

Znaliście te zastosowanie na Brzuch – Zapisz je sobie. Soda oczyszczona jest jednym z najczęstszych produktów gospodarstwa domowego. Ze względu na swoją skuteczność w wielu różnych dziedzinach sprawia, że ​​nasze życie jest dużo łatwiejsze.

Dobrze jest wiedzieć, że ten prosty produkt nie jest toksyczny, nie zawiera żadnych substancji chemicznych, które mogą powodować działania niepożądane i jest całkowicie bezpieczny dla każdego rodzaju zastosowania.

Być może słyszałaś, że soda oczyszczona jest skuteczna w wielu celach, od higieny osobistej, po pomoc w domu, radzenie sobie z owadami i pieczenie ciast.

Jednak w dzisiejszym artykule daję Ci 20 niewiarygodnych zastosowań sody oczyszczonej, które na pewno uznasz za niewiarygodne. Ponadto na pewno zrobisz dziś przynajmniej jedną z nich.

20 niewiarygodnych zastosowań sody do pieczenia

1. Ukąszenia owadów

Połączenie sody oczyszczonej i wody w postaci pasty skutecznie zmniejsza swędzenie lub ukąszenia owadów. Po prostu nałóż pastę na dotknięte obszary. Jest również pomocny przy wysypkach z niektórych rodzajów kwiatów.

2. Naturalny dezodorant

Kupując antyperspiranty w supermarkecie są wypełnione substancjami chemicznymi, które są niestety toksyczne dla twojego organizmu, najlepszym rozwiązaniem jest po prostu wcieranie sody oczyszczonej w miejsca takie jak stopy, pachy i zapobieganie lub pozbycie się nieprzyjemnego zapachu.

3. Zwiększa wzrost włosów

Wierzcie lub nie, ale można użyć sody oczyszczonej, aby zwiększyć wzrost włosów. Niesamowite, prawda?

4. Działa na suchą skórę

Tak, soda oczyszczona może nawet pomóc przy szorstkiej skórze. Wszystko, co musisz zrobić, to założyć ciepłe bawełniane mydła z sodą oczyszczoną.

5. Terapia oparzeniami słonecznymi

Byłeś na wakacjach, ale Słońce cię po prostu nie pocałowało? Skończyło się na bolesnej, czerwonej skórze. Mamy odpowiedź na twoje modlitwy. Dodaj sodę do wanny i namocz całe ciało. Możesz również spróbować moczyć ręcznik i przycisnąć go do skóry.

6. Czysta biżuteria

Jeśli masz coś cennego, a nie chcesz go zniszczyć, ale jednocześnie chcesz utrzymać go w czystości, nie martw się, używaj sody oczyszczonej. Soda oczyszczona może pomóc w przywróceniu poprzedniego blasku cennej biżuterii.

7. Usunie drzazgi

Czy wiesz, że mieszanie jednej łyżki proszku z wodą i wcieranie mieszaniny w drzazgi kilka razy dziennie będzie tak samo skuteczne jak zabieg chirurgiczny? Spróbuj tego już dziś!

8. Na zmarszczki

Może zwalczać niedoskonałości skóry, takie jak zmatowiona skóra, zaskórniki i zmarszczki. Wszystko, co musisz zrobić, to szorować sodą oczyszczoną.

9. Wybielanie zębów

Tak, dobre wieści! Zapewnia ci białe zęby jak perły i sprawia, że ​​uśmiech jest pewny siebie i uspokajający dla innych ludzi. Wystarczy wymieszać jedną truskawkę z pół łyżki sody oczyszczonej. Posmaruj zęby raz w tygodniu i chroń swoje zdrowie.

10. Usunie plamy

Następnym razem musisz usunąć plamę, nie trać pieniędzy i czasu po prostu użyj sody oczyszczonej.

11. Oczyści kuchenkę mikrofalową

Dodać sodę oczyszczoną na czystej gąbce i wyczyścić na zewnątrz i wewnątrz kuchenki mikrofalowej. Następnie dobrze umyć wodą. Nie martw się, nie pozostawi żadnego zapachu.

12. Ropień

Możesz również użyć sody oczyszczonej jako leczenia ropnia.

13. Uwolni zgagę

Tak, soda oczyszczona może również pomóc w czasie zgagi.

14. Przeciw nieświeżemu oddechowi

Z sodą oczyszczoną łatwo jest usunąć nieświeży oddech, będący wynikiem fermentacji obecnego pokarmu. W tym celu rozpuść pół łyżeczki w dużej szklance wody i wypij.

15. Zmiękczacz fasoli i grochu

Z sodą oczyszczoną można uzyskać fasolę i groszek gotowe do szybszego gotowania.

16. Czyści grzebienie i szczotki

Jeśli potrzebujesz lepiej wyglądających włosów, musisz utrzymywać grzebienie i szczotki w czystości. Tak, jest to również ważne, ponieważ grzebienie i szczotki mają resztki produktów do włosów i naturalne nagromadzenie oleju.

Możesz usunąć to za pomocą sody oczyszczonej. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać 1 łyżeczkę. sody oczyszczonej w misce ciepłej wody, dodaj grzebienie i szczotki w tym roztworze, po prostu umyj je i pozwól im wyschnąć.

17. Zmniejsza rozstępy

Tak, soda oczyszczona może również pomóc w rozstępach, których nikt nie chce. Wszystko, co musisz zrobić, to czyścic tą sodą, a to pomoże obniżyć widoczne rozstępy.

18. Czyści zasłony prysznicowe

Posyp sodę na czystą szczotką gąbkę z sodą, poczeka 10 min i wyczyść zasłonę prysznicową. Upewnij się, że powiesiłeś go w celu wyschnięcia.

19. Usuń zapach z dywanów

Twoje dywany wymagają odświeżenia. Wszystko, co musisz zrobić, to posypać sodę i zostawić na noc. Musisz zmiatać sodę oczyszczoną i odkurzyć resztę, pamiętaj, że twoja torba w odkurzaczu będzie ciężka i pełna.

I możesz użyć tej samej metody do usuwania zapachów z odkurzacza.

20. Peeling roślinny i owocowy

Najlepszym sposobem na usunięcie resztek i brudu ze świeżych warzyw i owoców jest soda oczyszczona. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać warzywa lub owoce do dużego garnka i dodać 1 łyżkę sody oczyszczonej. Potem wszystko, co musisz zrobić, to dokładnie je umyć.

Z takim małym efektem możesz zrobić tak wiele

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk