Zdrowa dieta jak jeść

jzdrowa dieta ak jesc

Zdrowa dieta jak jeść.

Często spotykamy się ze stwierdzeniem, że zdrowa dieta jest droga. Najbardziej zdziwił mnie moja znajoma mówiąc, że zacznie jeść zdrowo od przyszłego miesiąca, jak tylko dostanie pensję.Nie trzeba czekać do wypłaty, aby sie zdrowo odżywiać. A co będzie jak tej wypłaty zabraknie w połowy miesiąca?
Czy faktycznie zdrowa dieta jest droga? Policzmy na przykładzie diety kobiety, robiącej „rzezbe”, czyli jedzącej mniej, a czesciej. Trenującej 4 razy w tygodniu.jzdrowa dieta ak jesc

Produkt Waga (g) koszt (zł)
Ryż 100g 1,53zł
Płatki owsiane 25g 0,3zł
Kurczak 240g 3,5zł
Białko 60g 3,39zł
Orzechy 30g 1,41zł
Warzywa 50g 1,99zł
Oliwa 10g 0,34zł
Owoce 10g 0,32zł

Zdrowa dieta jak jeść-  Daje to dziennie koszt 12,78 zł co, jak łatwo policzyć, tygodniowo daje nam wynik 89,46 zł.
Czy to faktycznie dużo? Biorąc pod uwagę fakt, że zdrowa dieta to coś dzięki czemu zaoszczędzimy na lekach i chorobach w przyszłości, jest w mojej ocenie, inwestycją jak najbardziej opłacalną.
Zgodzicie się z tym?

Wciąż gardzimy warzywami, mimo że ich konsumpcja powoli wzrasta. Wiele osób twierdzi, że nie czuje sytości po bezmięsnym obiedzie, a np. sałaty nie je argumentując: nie jestem królikiem. Za mało spożywamy ryb morskich, bogatych w kwasy omega-3, których nasz organizm nie wytwarza. Bo czy to w ogóle może smakować?

Taka mała podpowiedz jak tanio i szybko zrobić Śniadanie 😉
Spróbuj na śniadanie musli z rodzynkami zalane chłodnym mlekiem, zjedz jajko na miękko, kanapki z twarożkiem i szczypiorkiem, zrobione z pieczywa pełnoziarnistego. Dostarczysz organizmowi nie tylko energii, ale i wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Takie śniadanie jest smaczne i z pewnością zdrowsze od pszennej bułki z kiełbasą, która zawiera więcej tłuszczu i węglowodanów niż potrzebujesz, za to pozbawiona jest cennego błonnika.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk