Zawody FITNESS BIKINI w Wielkiej Brytanii – Gosia Klos

dieta gosia klos mataleo eu

Kolejne zawody NAC-UK Anglia FITNESS BIKINI za nami.  Na scenie wystąpiły moje 2 podopieczne Weronika i Magda. Przygotowania trwały od października. Przypomnę tylko, że  każdą panią przygotowuje minimum 8 miesięcy, Obie dziewczyny różnią się sylwetkami więc i wystawiłam je w innych kategoriach. 

Każda konkurencja cechuje się tym, że wszyscy sędziowie zwracają uwagę na rożne aspekty sylwetki. Bikini Fitness kobiet, gdzie oceniane jest symetria, piękno, proporcje i piękno kobiety. Bardzo ważnym aspektem jest poruszanie na scenie T-walking.  Fitness sylwetkowe kobiet rożni się od Bikini tym, ze sylwetka musi być perfekcyjnie zarysowana sylwetka i bardzo kobiece, umięśnione ciało. Do tego program dowolny, który jest niezwykle ważny i przynosi 50 procent sukcesu. Okres przygotowania do obu kategorii trwa od 8 miesięcy.

Coraz częściej dostaje od młodych dziewczyn  wiadomości, w których dziewczyny trenując miesiąc na siłowni, chcą wystartować jak najszybciej.  Młode dziewczyny, które są niedoświadczone nie maja pojęcia z czym to się wiąże, mało tego ćwicząc sama parę miesięcy na siłowni, maja problemy z treningiem siłowy z ćwiczeniem takim jak martwy ciąg czy zwykłe przysiady. Ja nigdy nie „owijam w bawełnę” i zawsze powtarzam, że okres przygotowań do zawodów to minimum 8 miesięcy współpracy.

Do tego trzeba tez dodać, że dziewczyny zgłaszają się z rożnymi problemami zdrowotnymi. Weronika choruje od kilku lat na migrenę i do końca zawodów nigdy nie wiesz jak organizm się zachowa. Tylko moja wiedza na temat tej choroby pozwoliła Weronice wystąpić na scenie. Ciągła kontrola przed zawodami 24 h – mogła poznać wady i zalety tej choroby. Przed naszą współpracą, Weronika miała 3-4 ataki( kto spotkał się z tą choroba, wie o jakich atakach piszę )  w ciągu tygodnia. Teraz ma raz na miesiąc. To, że wystąpiła na zawodach to jedno, ale to że doprowadziłam jej organizm do stabilności jest priorytetową sprawą.

Zawsze powtarzam, że marzenia trzeba spełniać, a cele realizować, ale zdrowie jet najważniejsze. Jeśli ktoś wam zaproponuje współprace  w 2 miesiące, to od razu wiadomo, że nie ma zielonego pojęcia co robi. Takich naciągaczy jest bardzo wiele, ale naiwnych dziewczyn jeszcze więcej. 

Na przyszłe zawody NAC-UK przygotowuje 8 dziewczyn, które borykają się chorobami, które są mamami….przygotowuje do zawodów z głową. Każdy trener powinien uświadomić swojej podopiecznej o paromiesięcznej współpracy, o ewentualnych skutkach ubocznych, o ciężkiej pracy i restrykcyjnej diecie. Ja swoje podopieczne zawsze zapraszam na zawody, które odbywają się parę miesięcy wcześniej tak, aby mogły sobie zobaczyć jak to wszystko wygląda.

[videojs_hls url=”http://mataleo.eu/wp-content/uploads/2017/05/video-1494235602.mp4″ mp4=”http://mataleo.eu/wp-content/uploads/2017/05/video-1494235602.mp4″ poster=”http://mataleo.eu/wp-content/uploads/2017/05/poster-video01.png” width=”570″]

Jeśli i Ty chcesz spełnić swoje marzenia z głową, bez pospiechu napisz do mnie lub zadzwoń. 

m.klos@btinternet.com

00447825268743

Twój Trener https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk