Zacznij jeść 3 owoce każdego dnia przez tydzień – Mega efekty

daktylowiec

Zacznij jeść 3 owoce każdego dnia przez tydzień – Mega efekty. Chociaż daktylowiec właściwy są uważane za pożywienie, to oferują tak wiele korzyści zdrowotnych, że niemal musisz je koniecznie spróbować! A fakt, że są słodkie i smakują bardzo dobrze, czyni je o wiele lepszymi! Wystarczy tydzień jedzenia tego pysznego owocu, a twoje ciało będzie Ci wdzięczne.

Ja uwielbiam wszystko, co jest pyszne, pożywne i dobre dla Ciebie i Twojego zdrowia! Dlatego chcę udostępnić Ci te informacje i mam nadzieję, że spróbujesz uwzględnić te owoce w swojej diecie.

Już niedługo będziesz miała fantastyczny dostęp do platformy z wieloma moimi treningami na brzuch, uda i pośladki i odchudzanie, przepisy, e-booki, live video i wiele więcej fantastycznych i przydatnych informacji, tak abys mogła schudnąć w miesiąc 5 kg i do lata cieszyć się super formą i to tylko za 20 zł. Oferta będzie trwała bardzo krótko, więc obserwuj mój profil.

A teraz ważne informacje dla twojego zdrowia.

1. Twoje zdrowie kości wzmocnią się.

Według Julie Garden-Robinson, Ph.D., L.R.D., profesora North Dakota State University, daktylowiec zawiera bor, który promuje zdrowe kości. Inne badanie pokazuje, że minerały, takie jak fosfor, potas, wapń i magnez, które znajdują się w suszonych owocach, wzmacniają nasze kości i zwalczają choroby takie jak osteoporoza.

 

2. Poprawi się twoje trawienie.

Jak wspomniałam wcześniej, daktylowiec są bogate w błonnik, a nasz układ trawienny wymaga błonnika do prawidłowego działania. Spożycie błonnika zapobiega zaparciom i wspomaga regularne wypróżnienia. Badanie opublikowane w British Journal of Nutrition wykazało, że osoby regularnie spożywające te owoce mają znacznie lepiej działający układ trawienny niż ci, którzy tego nie robią.

3. Pomagają w walce ze stresem i depresją.

Daktylowiec zawierają witaminę B6, która, jak wykazano, pomaga ciału w tworzeniu serotoniny i noradrenaliny, które poprawiają zdrowie mózgu. Serotonina reguluje nastrój, a noradrenalina walczy ze stresem. Ponadto badanie to pokazuje, że niski poziom B6 jest związany z depresją.

Im więcej witaminy B6 przyjmujemy, tym lepiej będziemy czuć się lepiej  nie tylko fizycznie, ale i psychicznie.

4. Daktylowiec to znaczny zastrzyk energii.

Owoce są bogate w błonnik, potas, magnez, witaminy i przeciwutleniacze, co czyni je idealną przekąską. Zapewniają trwały przypływ energii dzięki cukrom takim jak fruktoza i glukoza.

Co więcej, zgodnie z tym badaniem nie tylko zwiększają twoją energię, ale owoce pomagają też szybko ją odzyskać po ćwiczeniach, a sport musisz uprawiać zw względu na swoje zdrowe serce i umysł.

5. Mogą zapobiegać chorobom serca.

W badaniu stwierdzono, że daty zmniejszają poziom trójglicerydów i zmniejszają stres oksydacyjny, które są czynnikami ryzyka chorób serca i miażdżycy.

Ponadto są bogatym źródłem potasu, który zgodnie z badaniami obniża ciśnienie krwi i zmniejsza ryzyko udaru mózgu, a także innych chorób związanych z sercem.

6. Zmniejszają ryzyko raka jelita grubego.

Daty chronią nasz układ trawienny i jelita przed szkodliwymi bakteriami, zmniejszając w ten sposób ryzyko rozprzestrzenienia się na okrężnicę. Badanie przeprowadzone przez Departament Nauk o Żywności i Żywieniu wykazało, że ludzie, którzy spożywają daty, regularnie zwiększają wzrost dobrych bakterii, które chronią nas przed wzrostem komórek rakowych w okrężnicy.

7. Łagodzą objawy sezonowych alergii.

SAR lub sezonowe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa dotyka ponad 30 milionów ludzi w samych Stanach Zjednoczonych, ale na szczęście daty mają na to pozytywny wpływ. Inne badanie pokazuje, że palma daktylowa skutecznie zmniejsza kilka markerów stanu zapalnego u pacjentów z SAR.

8. Wspomagają odchudzanie.

Owoce mogą również pomóc w utracie wagi. Tak, mają błonnik, ale to błonnik sprawia, że czujesz się pełna przez długi czas i zapobiega skokom poziomu glukozy we krwi.

Ponadto daty zawierają przeciwutleniacze, takie jak antocyjany, fenole i karotenoidy. Pozbywają się naszego organizmu z toksyn, przyspieszają trawienie i zwiększają metabolizm, co prowadzi do utraty wagi.

Jak często jesz te owoce? Czy ten owoc pomógł ci w diecie? Podziel się ze mną swoimi doświadczeniami i przemyśleniami oraz wszystkimi innymi osobami, które jeszcze nie próbowały włączyć do tego tego pysznego owocu.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk