9 naturalnych sposobów na oczyszczenie tego Narządu

akupunktura

9 naturalnych sposobów na oczyszczenie tego Narządu. Nasze płuca są naturalnym filtrem, który chroni nas przed różnymi infekcjami i zanieczyszczeniem powietrza, dlatego zdrowe płuca odgrywają bardzo ważną rolę w szczęśliwym życiu. Niestety nasz układ oddechowy może cierpieć z powodu szkodliwych substancji w powietrzu, którym oddychamy każdego dnia. Suchy kaszel, ból w klatce piersiowej, duszność – wszystkie te objawy mogą być oznakami poważnych chorób płuc, takich jak astma, przewlekłe zapalenie oskrzeli, zatorowość płucna i wiele innych. Jeśli zauważyłeś ostatnio co najmniej jeden z tych znaków, lepiej podjąć natychmiastowe działanie.

Zebrałam listę naturalnych i prostych sposobów na utrzymanie płuc w zdrowiu i przywrócenie ich po ekspozycji na szkodliwe czynniki.

1. Podnieś głowę podczas snu

Utrzymując głowę podniesioną do 15 stopni podczas snu, możesz zmniejszyć drenaż śluzu do gardła, a tym samym zapobiec kaszlowi w nocy. Jedna dodatkowa poduszka może wystarczyć, aby osiągnąć wymaganą wysokość.

2.Poproś przyjaciela o pomoc w rozluźnieniu flegmy w płucach

Poproś znajomego, aby postukał się w plecy rękami w kształcie miseczki. Powinny zacząć mocno stukać w górną środkową część pleców. Pomoże to poluzować śluz w płucach, abyś mógł go odkrztuszyć.

3. Oczyść swój dom.

Czasami poważne choroby płuc mogą być wywoływane przez ekspozycję na toksyczną pleśń, która potrzebuje tylko kilku prostych składników odżywczych i wody. Narażenie na pleśń może wywołać takie objawy, jak zapalenie, alergie i ataki astmy.

Aby oddychać bez trudności, musisz stworzyć bezpieczne miejsce dla płuc, czyszcząc odpowiednio każdy zakątek domu i używając specjalnego oczyszczacza powietrza.

4. Chroń płuca przed zanieczyszczeniem.

Jeśli mieszkasz w silnie zanieczyszczonym obszarze, powinnaś chronić się przed szkodliwymi gazami w powietrzu wokół ciebie. Kiedy wychodzisz na zewnątrz, zawsze noś specjalną maskę. Możesz kupić taki z filtrem wykonanym z węgla aktywnego lub węgla drzewnego. Istnieje również bardziej wyrafinowany filtr cząstek stałych P100 zapewniający najwyższy poziom ochrony dróg oddechowych.

5. Nie tłumi kaszlu.

Kaszel to naturalny proces, który pomaga płucom pozbyć się śluzu podczas przeziębienia lub grypy. Tłumienie kaszlu może powodować poważny postęp infekcji. Następnym razem spróbuj zastosować środki tłumiące kaszel tylko wtedy, gdy odczuwasz znaczny dyskomfort lub nie możesz przestać kaszleć bez nich.

6. Przestrzegaj zdrowej diety.

Niektóre produkty zawierają wiele witamin i minerałów, które mogą chronić twoje płuca bez dodatkowych pigułek. Oto kilka porad, jak zmienić swoje nawyki żywieniowe:

Przejście na dietę organiczną pomoże ci uniknąć ryzyka takich chorób, jak rak płuc, przewlekłe zapalenie oskrzeli i rozedma płuc. Jeśli nie możesz całkowicie przejść na żywność ekologiczną, staraj się unikać produktów zawierających konserwanty i dodatki, a także żywności paczkowanej i przetworzonej. Przed dokonaniem zakupu dokładnie sprawdź etykiety żywności w supermarkecie.
Nie zapomnij pić niezbędnej ilości wody każdego dnia. Pomoże ci utrzymać nawodnione płuca i wolne od śluzu, a także ułatwi przepływ krwi.
Nie pal, ponieważ mogą zwiększać ryzyko raka jelita grubego, płuc i prostaty.

7. Wykonaj proste ćwiczenia.

Ćwiczenia fizyczne są ważne nie tylko dla dobrego wyglądu, ale także dla zdrowia narządów wewnętrznych, ponieważ pomagają zwiększyć przepływ krwi i pozwalają na szybsze dotarcie niezbędnych płuc i witamin. Treningi online w domu kliknij tutaj.

8. Oddychaj prawidłowo.

Sposób, w jaki oddychasz, jest bezpośrednio związany z twoim zdrowiem. Z reguły im silniejsze są płuca, tym lepiej się czujesz. Aby zwiększyć ilość tlenu w płucach i poprawić zdolność do uwalniania z nich dwutlenku węgla, możesz wykonać ćwiczenia oddechowe.

1. Użyj akupresury.

Według przewodnika po punktach akupresurowych na twoim ciele jest kilka punktów, które mogą zapewnić ulgę w problemach z oddychaniem i kaszlu. Jeden z nich znajduje się u podstawy kciuka. Naciśnij ten punkt mocno przez 3 minuty, aby zobaczyć wyniki.

Które wskazówki uważasz za najbardziej skuteczne? Czy znasz inne sposoby, aby płuca aby były zdrowsze? Podziel się swoimi pomysłami w komentarzach!

Już niedługo będziesz miała fantastyczny dostęp do platformy z wieloma moimi treningami na brzuch, uda i pośladki i odchudzanie, przepisy, e-booki, live video i wiele więcej fantastycznych i przydatnych informacji, tak abys mogła schudnąć w miesiąc 5 kg i do lata cieszyć się super formą i to tylko za 20 zł. Oferta będzie trwała bardzo krótko, więc obserwuj mój profil.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk