Wyzwanie – 2 miesięczna metamorfoza – Sprawdź

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyka

Wyzwanie – 2 miesięczna metamorfoza – Sprawdź. Dostaje od was wiele pytań na temat metamorfoz moich podopiecznych. Każda by chciała wyglądać inaczej, zgubić brzuch, schudnąć i mieć jędrne pośladki.Na to wszystko trzeba zapracować i to cieżko. Nie jakieś tam aeroby typu 15 min chodzenia na spacerki czy 10 minut pływania, tylko równo 1h treningów z ciężarami i porządne Kardio. Owszem jeśli masz kontuzje to jak najbardziej spacerki są wskazane.

Zrobimy tak – zrób te jedno ćwiczenie codziennie przez 30 dni 10 seri po 30 powtórzeń. Zobaczymy gdzie będziesz za miesiąc.

 

Twoje ciało zmienia się wraz z wiekiem… Inne jest gdy masz 22 lat, inne gdy 45, a jeszcze inne gdy 70…   I na dodatek każdy ocenia sylwetkę drugą osoby czy ćwiczy czy nie.  A kto wam powiedział, że  powinnaś ważyć 55 kg? Czy ta która waży 90 nie zasługuje na uznanie, szczęście, miłość? Jeśli ważysz 120 kg  powinnaś być świadoma swojej wartości mimo wszystko. 

To ty jesteś odpowiedzialna za swoje ciało i ty musisz podjąć decyzje czy jesteś gotowa na metamorfozę, ale powiem ci jedno, im wolniej podejmujesz decyzję, tym ciężej będzie Ci zacząć. I ciężej będzie ci się ruszać. Jeśli Twoja waga pokazuje ponad 80 kg zacznij juz myśleć o zmianie jaką musisz powoli przejść.

Chcesz mieć piękne ciało? Przestrzegaj tych zasad. Zapisz sobie je. Dodaj te ćwiczenie u góry. Zrób sobie zdjęcie bok, przód i tył, za miesiąc to samo. Działaj.

Zasada nr 1 – Jedz mniejszą ilość kalorii.

Zacznij liczyć kalorie, które spożywasz w ciągu dnia. Powinieneś spożyć około 500 kalorii mniej niż zużywasz w swojej codziennej aktywności. Dla przeciętnego człowieka mówi się, że powinni jeść około 1500-1800 kalorii dziennie, w zależności od poziomu wykonywanych ćwiczeń. Nawet jeśli masz powolny metabolizm, spożywając mniej kalorii, wyniki będą widoczne w ciągu dwóch tygodni. Nie możesz zejść po niżej 1000 kcal w ciągu dnia.

Zasada nr 2 – Waga nie zawsze mówią prawdę.

Kiedy zaczynasz ćwiczyć, nie oznacza to, że duża waga natychmiast bedzie spadać. Raczej zauważysz zmianę wyglądu. Twoje mięśnie zaczną się tonizować. To dlatego, że ciężar przesuwa się na części ciała, dzięki czemu dobrze wyglądasz. Stań przed lustrem i zauważ, jak twoje ramiona się tonizują, a mięśnie twarzy się rozjaśniają, mimo że waga może być prawie taka sama.

Zasada nr 3 – Trening z ciężarami jest konieczny.

Jeśli chcesz mieć jędrne ciałko, trening z ciężarami jest to, co musisz zacząć robić. Nie możesz polegać na cardio, aby uzyskać idealny kształt ciała. Poczuj się jak pot leci po twarzy w domu lub na siłowni i postępuj zgodnie z instrukcjami swojego trenera i nie unikaj ciężarów.

Zasada nr 4 – Poranne ćwiczenia działają najlepiej.

Jeśli ćwiczysz na pusty żołądek, wcześnie rano, to przyniesie rezultaty dość szybko. Glikogen jest spożywany przez całą noc, a rano tylko tłuszcz jest zużywany na energię. Możesz również pozwolić swoim mięśniom na regenerację przez cały dzień. Jeśli nie masz czasu, poświęć przynajmniej 10 minut na ćwiczenia aerobowe.

Zasada nr 5 – Jedz małe posiłki.

Wytnij porcje z talerza i to pomoże ci schudnąć. Nie chcesz spowolnić metabolizmu, a zatem powinieneś jeść 4-5 razy w ciągu dnia, ale o wiele mniejszej  ilości. Mniejsze porcje zdrowych posiłków obejmowałyby białka, węglowodany i tłuszcze i byłaby to idealna równowaga, aby utrzymać poziom insuliny w normie.

Zasada nr 6 – Pij dużo wody.

Internet nie kłamie, gdy prosi cię o wypicie 8-10 szklanek wody dziennie. Woda sprawi, że poczujesz się pełniejszy, a także poprawić metabolizm, który z kolei idzie w utratę wagi. Możesz pobierać aplikacje przypominające o piciu wody i dzięki temu masz wystarczającą ilość wody przez cały dzień. Każdy inny napój będzie miał kalorie, a zatem najlepszym drinkiem jest tylko woda.

Zasada nr 7 – Wybierz posiłek, zanim je zjesz.

Możesz zdecydować, co będziesz jeść w czasie lunchu lub czasu na przekąskę, zanim zaczniesz kupować śmieciowe jedzenie z najbliższego sklepu. Jeśli masz zaplanowane menu w głowie, jest bardziej prawdopodobne, że nie kupisz żadnej innej żywności.

Zasada nr 8 – Idź do łóżka wcześniej.

Zjedz kolację co najmniej trzy godziny przed pójściem spać i od siedmiu do dziewięciu godzin snu to podstawa. W przeciwnym razie twoje ciało wywołuje hormony, które pomagają w przechowywaniu komórek tłuszczowych, których oczywiście nie chcesz!

Po plan treningowy i dietę indywidualną napisz do mnie na

m.klos@mataleo.eu

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk