Włosy na nogach – jak się ich pozbyć naturalnie – Przepisy

JAK POZBYC SIĘ WŁOSKÓW NA NOGACH - DOMOWE SPOSOBY

Włosy na nogach – jak się ich pozbyć naturalnie – Przepisy. Odwieczna walka z niechcianymi włosami jest czymś, co przechodzi złość niemal każda kobietę. Oczywiście istnieją pewne skuteczne i kosztowne sposoby pozbycia się go raz na zawsze, ale nie każdy może sobie na to pozwolić. Więc co powinniśmy zrobić? Oczywiście golenie jest opcją, ale jest tak krótkotrwałe, że nie jest tylko jedyną opcją.

Zadaj sobie teraz pytanie, ale co zrobiły kobiety, gdy nie było nic takiego jak depilacja laserowa? Rzecz w tym, że minione wieki są dość bogate w różne rodzaje naturalnych przepisów, które nie są mniej skuteczne nawet w dzisiejszych czasach.

Chcesz je poznać? Oto one!

# 1 Pasta z kurkumy i wody różanej

Ten przepis jest tak łatwy, że nawet małe dziecko może go przygotować. Wystarczy wymieszać 2 łyżeczki proszku z kurkumy z wodą różaną, po przygotowaniu pasty, należy ją nanieść na miejsce, które ma być bezwłose i poczekać, aż wyschnie. Po tym wystarczy opłukać  ciepłą wodą, powtarzaj co najmniej raz w tygodniu i obserwuj wynik!

# 2 Pasta z cukrem, cytryną i miodem

Ta metoda jest nie jest prosta, ale może wiązać się z pewnym bólem, ale  za to takie małe poświęcenie, gdy stawką są gładkie, pozbawione owłosienia obszary.  Będziesz musiała wymieszać tę samą ilość cukru, miodu i soku z cytryny czyli po 2 łyżeczki i podgrzać go, aż cukier się rozpuści. Jeśli zauważysz, że mieszanina jest zbyt cienka, możesz dodać trochę skrobi kukurydzianej, a jeśli jest zbyt gęsta – użyj wody. Po ostudzeniu mieszaniny można ją zastosować w dotkniętych obszarów. Połóż ściereczkę na mieszance i szybko ją zedrzyj.

# 3 Pasta ziemniaczana z soczewicą

Ta jest trochę czasochłonna, ponieważ na początek będziesz musiała namoczyć miskę soczewicy na całą noc, a następnie zmielić ją. Ziemniaki muszą być obrane i pokruszone, ale rzeczą, której potrzebujesz, jest sok ziemniaczany. Teraz, gdy przygotujesz dwa najważniejsze składniki, wymieszaj je razem i dodaj łyżkę miodu i 4 łyżki soku z cytryny. Dobrze wymieszaj i nałóż na owłosione miejsce, po 20 minutach – wytrzyj mieszaninę razem z niechcianymi włosami.

# 4 Surowa papaja i pasta z kurkumy

Kolejna mieszanka przeciw wypadaniu włosów z udziałem proszku z kurkumy. Tym razem zamierzasz zmieszać ją z surową pastą z papai. Tylko 2 łyżki surowej papai i pół łyżki proszku z kurkumą i mieszanina jest gotowa. Zastosuj ją i pozostaw na 20 minut i zmyć. Aby uzyskać lepszy efekt, należy tą mieszankę stosować dwa razy w tygodniu.

# 5 Pasta jajeczna i kukurydziana

Do tego trzeba będzie wymieszać jedno białko jaja z 1/2 łyżki skrobi  kukurydzianej i 1 łyżkę stołowej cukru. Pozostawić na około 25 minut i zetrzeć jednym, mocnym ruchem, aby pozbyć się niepotrzebnych włosów.

Działaj próbujac te przepisy. Na pewno znajdziesz ten swój ulubiony przepis.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk