Wyrównaj swoje Bakterie – Schudnij – 10 kg

bakteria

Dieta bogata w błonnik, bogata w witaminę A, może zmieniać bakterie jelitowe w sposób, które mógłby zapobiec lub odwrócić alergie pokarmowe i schudnąć przy okazji sporo kilogramów. To jest odkrycie nowego badania opublikowanego w czasopiśmie Cell Reports.

Jeśli i ty chciałabyś naprawdę przejść metamorfozę mentalną i fizyczną na długie lata to napisz do mnie

KLIKNIJ TUTAJ.

Szacuje się, że około 15 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych ma alergie pokarmowe, a liczba ta rośnie.

Według Centers for Disease Control and Prevention (CDC), w latach 1997-2007 liczba dzieci i młodzieży w USA z alergiami pokarmowymi wzrosła o około 18 procent, choć przyczyny tego są niejasne.

Osiem rodzajów żywności stanowi około 90 procent wszystkich alergii pokarmowych. Są to orzeszki ziemne, orzechy, jajka, mleko, pszenica, soja, ryby i owoce morza.

Reakcje alergiczne na jedzenie różnią się w zależności od osoby, ale mogą obejmować mrowienie lub świąd w ustach, pokrzywkę, nudności lub wymioty, ból brzucha i biegunkę.

W cięższych przypadkach osoba z alergią pokarmową może doświadczać obrzęku warg, języka i (lub) gardła, duszności, trudności z przełykaniem, bólu w klatce piersiowej i nagłego spadku ciśnienia krwi.

Występowanie ciężkich objawów – pojedynczych lub łagodniejszych – może być wskaźnikiem anafilaksji, reakcji potencjalnie zagrażającej życiu, która wymaga natychmiastowej pomocy medycznej.

Oczywiście najlepszym sposobem uniknięcia reakcji alergicznej na jedzenie jest unikanie spożywania pokarmu, który to wywołuje, chociaż łatwiej to powiedzieć niż zrobić.

Nowe badanie sugerują, że mogą istnieć prosty sposób zapobiegania lub odwracania alergii pokarmowych: dieta bogata w błonnik, wzbogacona witaminą A i dobry trening.

Włókno wyzwala produkcję krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych w celu zmniejszenia alergii pokarmowej. Naukowcy karmili niektóre myszy wysokobłonnikową dietą bogatą w witaminę A – występującą w wielu owocach i warzywach – podczas gdy inne karmiono dietą o średniej zawartości błonnika, cukru i kalorii (kontrole).

Okazało się, że myszy karmione dietą wysokobłonnikową miały mniej poważne reakcje alergiczne na orzeszki ziemne niż myszy karmione dietą kontrolną.

Po bliższej analizie naukowcy odkryli, że dieta bogata w błonnik zmienia bakterie jelitowe myszy, co chroni je przed reakcjami alergicznymi na orzeszki ziemne.

Następnie naukowcy pobrali niektóre zmienione bakterie jelitowe od myszy karmionych dietą wysokobłonnikową i przenieśli je do jelit myszy z alergią na orzeszki ziemne, które były „wolne od zarazków” – to znaczy, że nie miały mikrobów jelitowych.

Mimo że te myszy wolne od zarazków nie były karmione dietą o wysokiej zawartości błonnika, zespół odkrył, że dodatek zmienionych bakterii jelitowych chroni je przed reakcjami alergicznymi na orzeszki ziemne.

Naukowcy wyjaśniają, że bakterie jelitowe rozkładają błonnik pokarmowy na krótkołańcuchowe kwasy tłuszczowe.

W swoich badaniach zespół odkrył, że zwiększone poziomy tych kwasów tłuszczowych działają z układem odpornościowym organizmu, zapobiegając wywoływaniu reakcji alergicznej przez komórki dendrytyczne – które regulują alergie pokarmowe. Witamina A jest również ważna dla regulacji komórek dendrytycznych.

Ich wyniki zostały poparte, gdy zespół podał alergicznym myszom wodę wzbogaconą krótkołańcuchowymi kwasami tłuszczowymi przez 3 tygodnie, przed wystawieniem ich na działanie orzeszków ziemnych. Ich reakcja alergiczna została zmniejszona.

Podsumowując, naukowcy twierdzą, że ich odkrycia wskazują, że dieta uboga w błonnik może prowadzić do alergii pokarmowych, a przyjęcie diety bogatej w błonnik – wzbogaconej w witaminę A – może być sposobem na obniżenie ryzyka alergii pokarmowej.

Napisz do mnie po taką dietę i trening

m.klos@mataleo.eu

Pracując na swój stan fizyczny i wygląd pracujesz nie w ciągu 2-4 dni, to się dzieje w ciągu kliku miesięcy lub lat. Wszystkie diety czy treningi muszą być dobrze przygotowane, ale nie myśl, że schudniesz w ciągu 2-4 dni czy 2 miesięcy bez efektu jo-jo.

Jeśli i ty chciałabyś naprawdę przejść metamorfozę mentalną i fizyczną na długie lata to napisz do mnie

KLIKNIJ TUTAJ.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk