Wskazówki Dotyczące samodzielnego wykrywania problemów z Tarczycą

tarczyca i jej choroby

Wskazówki Dotyczące samodzielnego wykrywania problemów z Tarczycą. Mierzymy nasze ciśnienie krwi i badamy sobie piersi, mając nadzieję na jak najszybsze wykrycie chorób serca i raka piersi. W porządku, wczesne wykrycie jest pierwszym krokiem do skutecznego leczenia.

Pomagam kobietom osiągnąć cele i z łatwością i wydajnością, pomagając w wyborze odpowiednich planów posiłków i skutecznych treningów. Zacznij korzystać z mojej pomocy,a zobaczysz dobre wyniki w krótkim czasie. Kliknij Tutaj i działaj.

Ale czy wiesz, że bardzo ważne jest również sprawdzenie tarczycy? Ten mały motylo-podobny gruczoł siedzi przed twoją szyją, tuż pod jabłkiem Adama.

Przyjmowanie jodu z pokarmów, które jesz (wodorosty, nabiał, dorsz, jajka i jodowana sól) i używa go do tworzenia hormonów zwanych tyroksyną i trijodotyroniną.

Procesy te są regulowane są przez określony obszar mózgu (przysadkę mózgową), który wie, czy twoje ciało potrzebuje więcej hormonu tarczycy, a następnie wysyła sygnały do tarczycy, prosząc ją o utworzenie tego związku chemicznego lub zatrzymanie go na chwilę.

Hormony tarczycy kontrolują temperaturę ciała, tętno i sprawność umysłową. Pobudzają twoje ciało, jak szybko spalają kalorie i co zrobić z twoim cyklem miesiączkowym.

Tutaj kliknij po porady na temat okresu.

Jeśli w organizmie wystąpią problemy, tarczyca może zacząć wytwarzać zbyt dużo hormonów lub może znacznie zmniejszyć ich wytwarzanie.

Nadprodukcja hormonów tarczycy nazywa się medycznie nadczynnością tarczycy. Rozpoznaje się niedoczynność tarczycy, jeśli tarczyca staje się zbyt „leniwa”, aby zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na tyroksynę i trójjodotyroninę.

Lekarze stosują badania krwi w celu określenia, czy gruczoł w kształcie motyla działa dobrze. Ale czy jest możliwe złapanie problemu bez częstej wizyty u lekarza?

Chociaż choroby tarczycy często pozostają bezobjawowe, bycie uważnym na zdrowie może pomóc w wykryciu problemu na wczesnym etapie.

Obserwuj objawy. Zaburzenia czynności tarczycy mogą się bardzo zmienić w twoim samopoczuciu.

Nadmiar hormonów tarczycy może sprawić, że będziesz niezwykle drażliwy, niespokojna i nerwowa. Możesz czuć się źle w wysokich temperaturach i doświadczać gwałtownych uderzeń serca. Nadczynność tarczycy może być odpowiedzialna za niezamierzoną utratę masy ciała, brak miesiączki, bezsenność i nadmierne pocenie się.

Z drugiej strony niewystarczająca produkcja hormonów tarczycy spowalnia prawie wszystkie procesy zachodzące w organizmie. Jest to związane z nietolerancją na zimno, ciągłym zmęczeniem, depresją, zatrzymywaniem płynów i przyrostem masy ciała. Kobiety z niedoczynnością tarczycy skarżą się na długotrwałe, ciężkie krwawienia miesiączkowe i skrajnie suchą skórę.

Zmiany w hormonach tarczycy mogą wpływać na układ trawienny. Tak więc niedoczynność tarczycy powoduje zaparcia, podczas gdy nadczynność tarczycy może być przyczyną biegunki.

To dość powszechne, że choroba tarczycy objawia się nowymi guzkami i obrzękiem szyi.

Na początku możesz tego nie zauważyć, ale dokładne badanie siebie może pomóc w znalezieniu nowych formacji w szyi. Stań przed lustrem i weź łyk wody. Odchyl głowę do tyłu, ale nie za dużo. Powinnaś być w stanie zobaczyć siebie w lustrze.

Połknij wodę i sprawdzić wszelkie grudki lub nietypowe obszary tarczycy. Zwróć uwagę na granice, spójność, wielkość i lokalizację formacji.

Jeśli zauważyć jakiekolwiek objawy tarczycy, umów się na wizytę u lekarza, aby uzyskać profesjonalne badanie tarczycy.

Pomagam kobietom osiągnąć cele i z łatwością i wydajnością, pomagając w wyborze odpowiednich planów posiłków i skutecznych treningów. Zacznij korzystać z mojej pomocy,a zobaczysz dobre wyniki w krótkim czasie. Kliknij Tutaj i działaj.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk