8 skutecznych sposobów na skurcze przy okresie

okres i skurcze, 8 sposobów

8 skutecznych sposobów na skurcze przy okresie. Skurcze przy okresie – to przekleństwo, którego prawie każda kobieta musi doświadczyć każdego miesiąca. Oczywiście, w okresie są pozytywne rzeczy – oznacza to, że jesteś zdrowa i płodna, ale musisz zmagać się z pragnieniami na słodycze, huśtawkami nastrojów i skurczami, które je osłabiają.

Prawdą jest również, że intensywność skurczów zależy od osoby, wszyscy doświadczamy ich inaczej. Niektórzy z was mogą nawet nie zwracać uwagi na skurcze, podczas gdy inni nie mogą się z nimi pogodzić. Co ważne, do jakiej kategorii należysz, nadal postanowiłam podzielić się z Tobą listą środków zaradczych, które pomogą Ci zmniejszyć skurcze do indywidualnego możliwego punktu i lepiej więc czytaj dalej!

Istnieje osiem skutecznych sposobów radzenia sobie ze skurczami i zamierzam opisać je wszystkie teraz.Pomagam kobietom osiągnąć cele i z łatwością i wydajnością, pomagając w wyborze odpowiednich planów posiłków i skutecznych treningów. Zacznij korzystać z mojej pomocy,a zobaczysz dobre wyniki w krótkim czasie. Kliknij Tutaj i działaj.

# 1 Trening

Prawdą jest, że kiedy masz okres, ostatnią rzeczą, o której chciałbyś pomyśleć, jest zwykły trening w domu czy na siłowni. Jednak badania dowodzą, że trening jest dobry dla ciebie i faktycznie zmniejsza intensywność skurczów. Poza tym, zawsze pozostaniesz w dobrej formie po zjedzeniu ton czekoladek w swoim okresie! Ja zawsze idę na trening czy mam okres czy nie i w ogóle nie czuję, że on jest.

# 2 Relaks

Być może nigdy nie przyszło ci do głowy, że poziom stresu, który odczuwasz w czasie swojego okresu, w rzeczywistości wpływa na sposób, w jaki będziesz się czuć, aby być bardziej precyzyjnym, tym bardziej jesteś zestresowana – najgorsze będą twoje skurcze. Dlatego byłoby miło znaleźć sposób, aby pomóc sobie zrelaksować się i jednocześnie cieszyć się ulgą w skurczach, ale po treningu siłowym.

# 3 Dieta

Wydaje się, że wszystkie drogi prowadzą do zdrowych sposobów jedzenia – co możemy z tym zrobić? Dlatego właśnie, jeśli chcesz poczuć się lepiej, gdy nadejdzie czas – musisz dokonać pewnych zmian w menu. Przekreśl wszystkie słone, słodkie, kofeinę i produkty alkoholowe z listy i trzymaj się warzyw i owoców, a będziesz zaskoczona rezultatem.

# 4 Witaminy

Oczywiste jest, że przy wszystkich gorączkowych sposobach życia zapominamy o wszystkich niezbędnych suplementach witaminowych. Brak niektórych witamin może zwiększyć nasilenie skurczów, dlatego najlepiej jest porozmawiać z lekarzem, aby dowiedzieć się, jakich witamin brakuje i przywrócić ich poziom, aby poprawić stan zdrowia i skurcze.

# 5 Herbata

Może to brzmieć dziwnie, ale udowodniono, że herbata może również pomóc radzić sobie ze skurczami. Dlatego, jeśli nie masz ochoty na siłownię, ale nie możesz znieść skurczów – zrób sobie herbatę i ciesz się ulgą. Jednak ważne jest, aby trzymać się z dala od herbaty zawierającej kofeinę.

# 6 Ciepło

To lekarstwo jest prawdopodobnie najbardziej uniwersalne. Rzecz w tym, że doprowadzanie ciepła do podbrzusza jest bezpiecznym sposobem radzenia sobie ze skurczami w okresie najmniejszego wysiłku. Wszystko, co musisz zrobić, to umieścić butelkę wypełnioną gorącą wodą na brzuchu i cieszyć się ulgą, którą przynosi. Trzeba jednak uważać i nie dopuścić do zbyt zimnej wody.

# 7 Stymulacja skurczów

Stymulacja oznacza przezskórną elektryczną stymulację nerwów. Ponieważ skurcze są niczym więcej niż skurczami mięśni, będą stymulować ich do odprężenia i złagodzenia dolegliwości.

# 8 Środki przeciwbólowe

W przypadku, gdy żadna z nich nie pomoże Ci poradzić sobie ze skurczami okresu, nie powinnaś wahać się i zażyć środek przeciwbólowy. Nie ma sensu walczyć z bólem. Należy jednak najpierw skonsultować się z lekarzem w przypadku, gdy nie jesteś w pełni świadoma, jakie środki przeciwbólowe będą dla Ciebie najlepsze.

Teraz, kiedy znasz te wszystkie łatwe środki, nie ma mowy, żeby twoje skurcze złapały cię. Ale należy wspomnieć, że w przypadku, gdy okresy są zbyt intensywne, a skurcze – należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Może to być twoja natura lub genetyka, albo może być coś gorszego i to w jaki sposób twoje ciało próbuje ostrzec.

W żadnym wypadku nie należy lekceważyć znaczenia swojego zdrowia i zawsze lepiej jest być bezpiecznym niż przepraszać. Słuchaj swojego ciała i staraj się odpowiadać na jego prośby tak szybko, jak to możliwe, a potem wszystko będzie dobrze! Dbać!

Pomagam kobietom osiągnąć cele i z łatwością i wydajnością, pomagając w wyborze odpowiednich planów posiłków i skutecznych treningów. Zacznij korzystać z mojej pomocy,a zobaczysz dobre wyniki w krótkim czasie. Kliknij Tutaj i działaj.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk