WAŻNE – WYKROKI jak to z nimi jest…

walking-lunges

WAŻNE – WYKROKI jak to z nimi jest…Każda z Was spotkała się z nimi nie raz… Wypady (wykroki) – to o nich będzie mowa w tym wpisie – zdecydowanie można zaliczyć do spisu ćwiczeń znienawidzonych. Dlaczego? Ponieważ wykonane prawidłowo, do lekkich i przyjemnych nie należą. Warto jednak się pomęczyć i udoskonalić technikę, bo efekty to jędrna pupa i smukłe nogi, a więc coś na czym każdej z nas zależy..

1. Wypady – najważniejsza jest technika

Wypady można zrobić na wiele sposobów. Wypad ze sztangielkami w dłoniach lub sztangą na plecach, do przodu, w bok, do tyłu. Możesz tez wybrać wariant ze stepem, czy z nogą zakroczną na ławeczce. Wszystko zależy od Ciebie i jaki masz cel.Możliwości jest wiele i warto też wymyślać nowe warianty ćwiczenia. Pamiętaj o jednym: technika! technika i jeszcze raz technika. Nie ma, że boli.

2. Technika to… Technika tamto… Czy ktoś w końcu powie mi jak je wykonać poprawnie?

WAŻNE – WYKROKI jak to z nimi jest…Drogie Panie jeżeli chodzi o wykroki to ważnym jest by zwrócić uwagę na utrzymanie postawy pionowej, a więc plecy trzymajcie proste, łopatki ściągnięte, a klatkę wypiętą do przodu. Pamiętajcie o tym by nie pochylać się do przodu, wasz tułów powinien cały czas być w pionie. Spróbujcie patrzeć przed siebie, a nie pod nogi to na pewno wam pomoże w utrzymaniu właściwej postawy.
Moje rady: aby ułatwić sobie balansowanie na początku wykonywania wykroków możecie pomagać sobie unosząc ręce w celu utrzymania równowagi ! Kolejna: zatrzymujcie ruch w momencie, gdy udo nogi wykrocznej znajdzie się w pozycji równoległej do podłoża i pamiętajcie żeby poprawnie wykonać wykrok zawsze pilnujcie, by kolano nie wykraczało poza linię palców. Jeszcze jedna: nie stawiajcie gigantycznego kroku do przodu – wystarczy mniejszy. Ostatnia: pilnujcie aby szybko obniżać pozycję i aby nie dotykać kolanem podłogi.

3. Krótka instrukcja jak zrobić klasyczny wykrok:

1. Stań prosto, stopy rozstawiając na szerokość barków. Plecy trzymaj proste, ręce luźno po bokach lub trzymaj ręce na biodrach.
2. Zrób wykrok prawą nogą, aż jej udo znajdzie się w pozycji równoległej do podłoża, jednocześnie ręce trzymając luźno (jak na zdjęciu).
3. Wróć do startu i powtórz ruch drugą nogą. Zrób 3×20 powtórzeń na każdą nogę.

lunge

4. Jakie zalety niosą ze sobą wykroki?

Ćwiczenie samo w sobie doskonałe wzmacnia mięśnie kończyn dolnych, mięśnie pośladkowe (wielki, mały, średni) przy wymuszonej odpowiedniej pozycji tułowia, ale także mięśnie brzucha oraz te odpowiedzialne za stabilizację odcinka lędźwiowego kręgosłupa.
Jeśli chodzi o kształtowanie ciała PAMIĘTAJ, że im większe rozciągnięcie, tym lepszy tyłek.Pamiętaj, że jeśli regularnie chodzisz na siłownie i trenujesz wykroki w bok, przód i tył uwierz mi, że Twój tyłek będzie na lato jędrny i bez cellulitu. Jeśli nie wiesz jak zacząć trening na siłowni, napisz do mnie, a ja poprowadzę Cie odpowiednio i przygotuję do treningu siłowego.

Nie czekaj do wiosny! Zacznij już dziś….

Zapraszam do współpracy.

m.klos@btinternet.com

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk