Ważne! Utrata Wagi w Szybkim Czasie

zgubic-wage

Ważne! Utrata Wagi w Szybkim Czasie. Utrata masy ciała to gorący temat w dzisiejszych czasach. Kiedy pojawia się problem z otyłością, wiele osób szuka sposobów, by walczyć z otyłością. Istnieją programy telewizyjne, diety szybko odchudzające, pigułki i tysiące książek napisanych na ten temat. Wśród wszystkich informacji, człowiek może się pogubić i zamiast sobie pomóc to robi sobie krzywdę. To może być naprawdę trudne uporządkować mit od rzeczywistości. Jednak zrozumienie jak to działa pomoże Tobie dojść do właściwego celu do utraty wagi i lepszego zdrowia.

Odpowiem wam na kilka Waszych pytań, które dostaje codziennie na swojego maila.

1. Można schudnąć poprzez zwiększenie spożycia wody?

Woda jest niezbędna do życia i to ma zero kalorii. Wiele programów odchudzania nalega, aby pić co najmniej 2 litry wody, a nawet więcej. Woda może w rzeczywistości przynieść wiele korzyści dla zdrowia takie jak: złagodzenie bólów głowy, co zmniejsza ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych, zwiększając napięcie skóry, a nawet zapobiegania zaparciom. Jednak nie ma dowodów na to, że dodatkowy pobór wody może doprowadzić do utraty wagi.

2. Czy jedzenie między posiłkami powodują przyrost masy ciała?

Ścisłe jedzenie posiłków 3 – 4 razy dziennie i nie  podjadania między nimi, może być receptą na Twoje odchudzania, ale będzie to najprawdopodobniej efekt odwrotny. Jeśli czujesz się naprawdę głodna między posiłkami to najlepiej  mieć przy sobie zdrową przekąskę. Białko lub bogaty batonik z błonnikiem rano jako przekąska wykazano na zmniejszenie spożycia pokarmu w połowie dnia posiłku.

3. Czy Szybka utrata masy ciała jest zdrowa?

Jeśli chodzi o utratę wagi, „powolny” jest najlepszy. Wszystko zależy od Twojego trybu życia, przebytych chorób i.t.d. Po kilku tygodniach odchudzania, organizm może dawać opór na wszystkie próby poprzez zmniejszenie wydatków na energię. Szybka utrata wagi jest nie zdrowa dla organizmu. Ja z dziewczynami pracuję min. 6 miesięcy, aby osiągnąć cel.

Utrzymanie utraty wagi to kolejne wyzwanie, a to może być tak samo trudne, jak stracić na wadze stopniowo lub gwałtownie. Jeśli nadwaga była  przez całe życie i nagle postanowiłaś się odchudzać, Twój  organizm może walczyć przez parę miesięcy zanim spadną jakieś kilogramy. Dlatego ważna jest Twoja cierpliwość i odpowiednia osoba Trener, który pomoże Ci w tym wszystkim.

 4. Dlaczego Osoby otyłe nie mogą schudnąć?

Wiele czynników, takich jak metaboliczne i zaburzenia hormonalne, które nie są pod Twoja  kontrolą  mogą powodować otyłość. Co więcej jest niezwykle trudno pozbyć się zbędnych kilogramów, kiedy organizm jest odporny każdą Twoją próbę w odchudzaniu.

Jeśli masz dużą nadwagę jest dobrym pomysłem, aby prowadzić dziennik żywności i spozywanych posiłków, które pomogą Ci  zrozumieć, co doprowadza Twoja nadwagę i niezdolność do spadku kilogramów.. Będąc w kontakcie ze swoi własnymi  wyborami, może pomóc Tobie zrozumieć Twoje błędy w odchudzaniu.

5. Czy trzeba się głodzić, aby schudnąć?

Jest to bardzo błędne przekonanie, że trzeba rzeczywiście się głodzić, aby schudnąć. Co ciekawe, większość osób otyłych są rzeczywiście niedożywione i nie jedzą tyle kalorii, aby organizm mógł wykorzystywać energię. Bez kalorii energii, tłuszcz nie może być spalony.  Należy pamiętać, że im bardziej zdrowe i lepszej jakości żywność będziecie spożywać, tym więcej można jeść, ponieważ zapewnia wszystkie prawa energii dla organizmu do regulowania metabolizmu.

Eksperymenty laboratoryjne i badania kliniczne wykazały, że spożywanie całą dietę 5 – 6 posiłków  może  pomóc w utracie wagi. Jednak zdrowe odżywianie nie polega na odcięciu całych grup żywności, takich jak węglowodany lub tłuszcze z diety. Są one częścią naszej diety od tysięcy lat. Główną zmiana jaka wydarzyła się w ostatnich latach – nasilenie wzrostu otyłości – jest wysoko przetworzona żywność jaką  jemy.

Ważne! Utrata Wagi w Szybkim Czasie. Rafinowana mąka jest jedna z najbardziej szkodliwych przetworzonych żywności, której należy unikać. Proces rafinacji ziarenek wszystkich dobrych części  pozostawia w nas puste kalorie, nie wspominając już o pozostałościach chemicznych, które pochodzą z procesów rafineryjnych. Wiele pakowanych mąk z pełnego ziarna nie są lepsze, ponieważ są one niczym innym, jak rafinowane mąki, do których dodano później otręby. Uzyskane węglowodany z warzyw, owoców i bezglutenowych produktów pełnoziarnistych   można jeść i są z bardzo małą ilością przetwarzania rafineryjnego.

Naturalne tłuszcze, które pochodzą ze zwierząt karmionych trawą , jaja, orzechy i nasiona i zdrowe oleje, takie jak awokado i olej kokosowy nie są szkodliwe i można je spożywać w odpowiednich ilościach gramowych. Oczywiście każdą dietę przygotowuje indywidualnie wiec zapraszam do współpracy m.klos@btinternet.com

Cukier i słodziki są to dodatki do żywności, które robią więcej szkody niż pożytku. Odcięcie cukru z samej diecie może pomóc w utracie wagi. Unikać wszelkich słodkich napojów i przekąsek. Zaspokoić swój apetyt na słodycze z owoców, suszonych owoców i naturalnego  miodu zamiast cukru czy słodzika.

Każdą dietę przygotowuje indywidualnie wiec zapraszam do współpracy m.klos@btinternet.com

Twój Dietetyk i Trener Osobisty https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk