W jaki sposób wyłączyć HORMONY, które mogą Ci zwiekszyć masę

W jaki sposób wyłączyć HORMONY, które mogą Ci zwiekszyć masę.Czasami nie ważne, co i jak robimy, ale za cholerę nie możemy stracić dodatkowych kilogramów. Wykupiłyśmy już wszystkie diety i treningi z internetu, ale nadal przybiera na wadze. Jak wiemy, nasz metabolizm jest regulowany przez wiele hormonów. Jeśli istnieje jakaś nierównowaga hormonalna, cierpimy z powodu różnych problemów. Więc jeśli nie możesz stracić swojej wagi, powinieneś skonsultować się z lekarzem i sprawdzić hormony. Kiedy uregulujesz hormony, łatwo stracisz dodatkowe kilogramy.

Tutaj możesz dowiedzieć się, w jaki sposób hormony mogą wpływać na Twoją wagę i co powinieneś zrobić, aby wyłączyć efekt zwiększenia masy ciała.

1. Insulina

Insulina jest hormonem wytwarzanym przez trzustkę. Przekształca cukier z żywności w energię i magazynuje tłuszcze w naszych ciałach. W niektórych przypadkach nadmierne spożycie węglowodanów może powodować oporność na insulinę, a komórki naszego organizmu nie mogą w razie potrzeby postrzegać insuliny. Nasza trzustka będzie nadal wytwarzać insulinę coraz więcej, a nasz organizm będzie cierpiał na nadprodukcję insuliny. Prowadzi to do otyłości i zespołu metabolicznego. Namawiam, aby temu zapobiec, należy zmniejszyć spożycie cukrów i rafinowanych węglowodanów. Spróbuj też pić dużo wody i jeść więcej białka i tłuszczów omega-3.

2. Kortyzol

Kortyzol jest również znany jako hormon stresu. Potwierdza się, że stres zwiększa nasz głód i w wielu przypadkach prowadzi do przejadania się, a jeśli nie zmniejszymy ilość posiłków, może prowadzić do otyłości. Podwyższony poziom kortyzolu powoduje również wyższy poziom insuliny. Aby temu zapobiec, powinnaś starać się zredukować stres tak bardzo, jak tylko potrafisz. Zacznij robić jogę lub medytację. Pomoże ci to uspokoić ciało i zrelaksować się.

3. Leptyna

Leptyna jest nazywana hormonem sytości. Jest wytwarzany przez tkankę tłuszczową i jest wydzielany do układu krążenia. Leptyna podróżuje do podwzgórza i mówi mu, że mamy wystarczająco dużo tłuszczu, abyśmy mogli przestać jeść. Potwierdza się, że im więcej tłuszczu mamy, tym więcej produkuje się leptynę. Wzmacnia również nasz metabolizm i pomaga nam schudnąć.

Możesz zwiększyć wrażliwość na leptynę poprzez spożywanie większej ilości ryb, awokado, jagód i winogron. Staraj się również unikać  ciasteczek i fast foodów.

4. Grelin

Hormon ten powstaje, gdy nie jemy przez długi czas. Po posiłkach poziom greliny jest bardzo niski. Potwierdzono, że u otyłych osób grelina zmniejsza się po zjedzeniu posiłku, a podwzgórze nie może dać silnego sygnału o uczuciu sytości. Aby kontrolować grelinę, należy spożywać więcej białka i unikać słodzonych pokarmów i napojów.

Więc jeśli jesteś jedną z wielu osób, które mają problemy z utratą wagi, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem i spróbować uregulować poziom hormonów., lub po prostu zgłosić sie do mnie po ustalenie diety i treningu.

m.klos@mataleo.eu

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk