Usunęła swoje brązowe plamy z tym powszechnym składnikiem. Niesamowity sposób!

Jak zlikwidowac plamy na dłoniach

Usunęła swoje brązowe plamy z tym powszechnym składnikiem. Niesamowity sposób!

Wiele osób ma na skórze „plamy starcze”, których trudno się pozbyć i które mogą pojawić się na ramionach, twarzy lub dłoniach. Są bezpośrednio związane z ekspozycją na słońce. Nazywa się je plamami starczymi, ponieważ dostają je głównie osoby starsze, osoby powyżej 50 roku życia. Mogą jednak pojawić się również na skórze młodszych osób.

Pojawiają się z powodu zbyt dużej ekspozycji na słońce przez dłuższy czas. Również używanie solarium może je powodować. Kiedy nasza skóra jest pod wpływem promieni UV, zwiększa się jej produkcja melaniny, więc zostajemy opaleni. Tak więc nasza skóra staje się ciemniejsza, aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym przez promienie UV, które wnikną głębiej w naszą skórę.

W rezultacie najbardziej narażone na działanie promieni słonecznych będą obszary naszej skóry, które będą najbardziej narażone na powstawanie plam starczych. Jednak ostrożność i stosowanie dobrej ochrony przed słońcem może zapobiec pojawianiu się plam starczych.

Osoby o jaśniejszej karnacji i kolorze skóry są bardziej podatne na te plamy.

Chociaż nie wyglądają ładnie, wcale nie są niebezpieczne, chyba że zaczną zmieniać swój kształt lub kolor. Następnie należy skonsultować się z lekarzem. Niektóre z czynników wskazujących na niebezpieczeństwo to:

– Szybki wzrost rozmiaru
– Ciemna pigmentacja
– Swędzenie, krwawienie, tkliwość, zaczerwienienie
– Ma dziwny kolor
– Granica sama się zmienia

Lekarze najczęściej leczą plamy starcze za pomocą laseroterapii, zamrażania, kremów wybielających, dermabrazyny lub peelingów chemicznych. Są skuteczne, ale mogą być niebezpieczne lub kosztowne. Zamiast tego zachęcamy do wypróbowania naturalnych środków na plamy starcze.

Dr Doug Willen, autor Quantum Paleo, odkrył świetne naturalne lekarstwo na plamy starcze!

To mieszanka soku z cebuli i octu jabłkowego.

Aby przygotować mieszankę wykonaj ten sposób:

Musisz pokroić w kostkę świeżą cebulę i rozgnieć ją moździerzem z tłuczkiem. Następnie przełóż wszystkie składniki do blendera, dodając trochę octu jabłkowego. Włącz blender i dobrze  wymieszaj składniki, a kiedy to się stanie, namocz wacik w mieszance i nałóż go na plamy starcze. Pamiętaj, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć, więc upewnij się, że używasz kremu przeciwsłonecznego, gdy jesteś narażony na zbyt duże działanie słońca.

Kontakt do współpracy kliknij tutaj!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk