Uciążliwy brzuszek po ciąży – Działaj

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyka

Uciążliwy brzuszek po ciąży – Działaj. Jeśli właśnie urodziłaś dziecko i zastanawiasz się, dlaczego nadal masz brzuch po urodzeniu, nie martw sie teraz. Większość matek zauważy znaczny spadek wielkości brzucha po urodzeniu w ciągu zaledwie kilku tygodni. Wynika to z obrzęku i płynów, które po urodzeniu opróżniają się. Ale co, jeśli minęło kilka miesięcy i nadal zauważasz swój brzuszek i nie czujesz się tak samo po porodzie?

Jakie są typowe zmiany brzuszne po porodzie? Do tej pory możesz zastanawiać się, „jak mogę pozbyć się brzucha po porodzie?” Powszechną po porodzie zmianą brzuszną u kobiet po ciąży jest rozejscie mieśni brzucha, znane również jako diastasis recti. Jeśli jesteś jak większość nowych mam, będziesz się zastanawiać „Co to jest diastasis recti?” i „Jak sprawdzić, czy mam diastasis recti?”?  Jeśli wciąż zmagasz się ze zmianami w organizmie po porodzie, ta wiadomość o miłości własnej jest dla Ciebie!

Co to jest Diastasis Recti – Uciążliwy brzuszek po ciąży? 

„Wciąż wyglądam na 6 miesięcy ciąży …” spoglądając w lustro i uświadamiając sobie, że twój brzuch nie wraca do normy natychmiast po porodzie, może czasami to być duzy problem. Cóż, nie jesteś sama, prawie WSZYSTKIE matki zmagają sie z różnymi problemami po porodzie.  Na szczęście mam dla ciebie rozwiazanie.

Diastasis recti występuje, gdy mięśnie brzucha nie powracają do swojej pozycji sprzed ciąży, tylko rozdzielają się, a następnie rozchodzą na boki. Powstała w ten sposób przerwa między mięśniami biegnie przez sam środek brzucha i rozciąga się od dna mostka aż do pępka. Dopóki mięśnie brzucha się nie zejdą, są osłabione, a sam brzuch wygląda na większy. Jeśli więc cierpisz na zanik napięcia w mięśniach brzucha, możesz całymi dniami intensywnie ćwiczyć, a i tak nie przywrócisz mu kształtu sprzed ciąży.

Diastasis Recti objawy:

Ból w dolnej części pleców
Przepuklina pępkowa
Nietrzymanie moczu (przeciekanie)
Słabość w abdominals
Ból podczas stosunku
Zaparcia lub problemy z jelitami
Wypadanie narządów

Jako zawodowa fitness instruktor wiele osób zgłasza sie do mnie z tym problemem. Przede wszystkim powolny proces to Twój klucz do sukcesu. rozpoczął się przy pomocy brzucha. Treningi w domu są na początek najlepszym rozwiązaniem, najlepiej pod okiem trenera osobistego. Takie treningi można wykupić u mnie. Nie wychodząc z domu trenujemy razem. Motywacja w 100% zagwarantowana, kopniak w tyłek również. Musisz mieć kogoś, kto będzie cie wspierał i motywował. Staniesz się silniejsza i bardziej pewna siebie każdego dnia. Patrząc w lustro będziesz widziała swoje zmiany juz po 3 tygodniach tak jak u moich podopiecznych.

Oto moje najlepsze rady dotyczące korygowania Diastasis Recti i zdobywania siły i pewności po porodzie:

1. Uzyskaj ocenę – poproś lekarza, aby ocenił twój problem.

2. Poszukaj profesjonalistów, którzy mogą pomóc – Niektórzy trenerzy osobiści specjalizują się również w ćwiczeniach poporodowych tak jak ja.

3. Kup pas poporodowy, ale dopiero po konsultacji z lekarzem  (stosuj podczas pierwszych 3 miesięcy po porodzie przez około 4-6 tygodni).

4. Unikaj brzuszków, ale nie unikaj ćwiczeń  – wiele kobiet boi się ćwiczyć po ciąży, obawiając się, że pogorszą one diastasis recti. Ćwiczenia zwiększają przepływ krwi, umożliwiają uzdrowienie i przywrócenie połączenia z ciałem / umysłem, a także uwalniają przyjemne endorfiny! Ważne jest jednak wykonywanie ćwiczeń technicznie. Jest tak wiele różnych programów, które dają ci porady na temat korekcji diastasis recti, ale moja najlepsza rada jest taka, że ​​nie rób ćwiczeń, których nie możesz fizycznie zrobić poprawnie (tj. Bez użycia właściwych grup mięśniowych). Może to oznaczać, że musisz zacząć od MAŁYCH ruchów, które wydają się niewiarygodnie trudne. Poszukaj ćwiczeń, które łączą twój oddech z mięśniami brzucha i skup się na „wciągnięciu”, aby przywrócić mięśnie kręgosłupa.

5. NIE MARTW SIĘ – daj sobie czas! Właśnie urodziłaś dziecko i jesteś niesamowita, taka jaka jesteś! Nawet jeśli twoje ciało  „nie wraca do normy”, wiedz, że jesteś kochana i że jesteś doskonała, ponieważ jesteś TY! Jeśli potrzebujesz, zasięgnij profesjonalnej porady, porozmawiaj z przyjacielem lub ukochaną osobą o tym, jak się czujesz i przestań porównywać swoją podróż z innymi!

Napisz do mnie i zacznij wracać na właściwe tory. 

m.klos@mataleo.eu

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk