Trening na zgrabną pupę

Trening na zgrabną pupę

Każda kobieta chce mieć ładne i jędrne pośladki, dlatego też ćwiczenia skupiające się na pośladkach to jedne z tych najczęściej…. poszukiwanych przez kobiety.

A o to kilka słów, jak poprawnie i technicznie wykonujemy przysiad, wykroki w przód o bok. Na Video jest pokazana technika. Ja również dodałam hantle, by zwiększyć intensywność 😉tylek

  • Stań na całych stopach i w żadnym momencie nie odrywaj pięt ani palców od ziemi.
  • Nie garb się! (Nie mogłam się powstrzymać przed wykrzyknikiem, jak matka przedszkolaka. Ale żarty na bok, proste plecy są w tym ćwiczeniu bardzo ważne).
  • Nie zadzieraj głowy do góry ani nie opuszczaj zbytnio w dół – powinna być przedłużeniem tułowia.
  • Kolana nie powinny wychodzić w przód poza palce stóp. Aby to osiągnąć, wypnij pupę do tyłu i nie przejmuj się tym, jak bardzo komicznie to twoim zdaniem wygląda.
  • Bezpieczny kąt między udem a łydką powinien wynosić ok. 90 stopni (chociaż widziałam i opinie, według których powinno się schodzić głębiej, bo tylko wtedy naprawdę pracują pośladki, ale nie sprawdziłam tego na sobie).

Mamy do wyboru wiele rodzajów ćwiczeń, więc możemy skomponować swój własny zestaw ćwiczeń lub każdego dnia wykonywać inne. Mamy zwykłe przysiady, sumo przysiady, półprzysiady, przysiady przy ścianie czy też przysiad z wyskokiem, a także z obciążeniem w wersji dla bardziej zaawansowanych. 
Większość z nich jest łatwa do wykonania, nie potrzebujemy żadnych przyrządów ani wiele miejsca, a jedyne o czym musimy pamiętać to zachowanie odpowiedniej postawy.

Zapraszam do obejrzenia Video z zestawem ćwiczeń na pośladki, biodra i ud 😉

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk