Trening w Ogrodzie – Oto 5 sposobów, aby zacząć ćwiczyć!

Nogi i pośladki - ćwiczenie w domu

Trening w Ogrodzie – Oto sposobów, aby zacząć ćwiczyć!

Nastały czasy kiedy trzeba zostać w domu, ale i można wyciągnąć z tego też pozytywne wnioski. Możesz ćwiczyć w domu, nawet musisz ćwiczyć. Ja wiem, że w dobie kryzysu gospodarczego nikt nie myśli o treningu, a juz tym bardziej o odchudzaniu. Wręcz nawet bym powiedziała, że nie możesz w tym okresie sie odchudzać. W tym okresie szalejącego wirusa trzeba się ruszać, powtarzam to od 20 lat. Ruch to zdrowie w każdym aspekcie choroby, kondycji czy nawet wirusa. Są to zalecenia WHO TRENUJ CODZIENNIE PO 40 MIN.

Z mojego doświadczenia wiem, że wirus nie odejdzie tak szybko, wręcz przeciwnie on będzie z nami cały czas tak jak grypa. Umrze bardzo dużo ludzi tak jak 1918 przy grypie 50 milionów ludzi na świecie. Ostatnie 3 lata są bardzo intensywne dla całej ludzkości, ale ludzi chorujących przybywa jak mrówki. Otyłość i jej przylegające choroby – cukrzyca typu 2 ma ją w Polsce około 3 miliony ludzi z czego 500 tyś o tym nawet nie wie. To przerażające jak ludzie żrą słodycze, fast foody i piją słodkie napoje. Wszystko co się dzieje to jet nasza wina.

Nie umiemy się ograniczyć, jesteśmy leniami i szukamy łatwego sposobu aby schudnąć. Tabletki i super koktajle na zabijają i ty o tym wiesz, ale chcesz być piękna na lato, bo masz wycieczkę wykupioną i musisz być szczupła, a jak już jesteś na swojej wycieczce, żresz jak świnia, bo już się nie odchudzasz. Przecież to jest jakiś obłęd.

Wirus wkroczył w idealnym momencie… tuż przed wakacjami. Gdzie cała Europa zaczęła się odchudzać na lato stosując suplementy, koktajle i zabiegi chirurgiczne. Teraz wszystko jest na odwrót. Siedzisz w domu i nie myślisz o wyjezdzie na wakacje czy odchudzaniu, czyli nie stosujesz suplementów, nie idziesz na zabiegi, nawet nie możesz wyjść do fryzjera…jesteś naturalna.

Teraz możesz zacząć dbać o siebie tak jak ja to promuje od 20 lat. Teraz możesz ćwiczyć w domu czy ogrodzie. I wszystko co zrobisz jest po to byś była zdrowa, a nie chuda, bo wirus wtedy cię nie zaatakuje. Życie toczy się dalej i to ty decydujesz jak ono będzie wyglądać w kolejnych dniach czy miesiącach. CIeszę się, że ten wirus jest, bo przypomina nam jakie życie jest kruche, że rodzina jest najnważniejejsza, że umiemy czytać książki i to że możemy w końcu zadbać o siebie i zacząć być zdrowiem bez tego syfu co wam wszyscy wciskają.

Kontakt do treningów w domu – kliknij tutaj.

Przejedzmy do ćwiczeń.

Zrób swój trening na własną kieszeń i w domu – najlepiej pięć razy w tygodniu.

Wykonywanie tej samej rutyny przez miesiąc powoduje w motywację i chęci do pracy. Sprawność fizyczna po 3 miesiącach będziesz miała o wiele większą niż na początku, kondycja bardzo się podnosi, a tkanka tłuszczowa się pali.Pamiętaj, że duża ilość ćwiczeń powoduje stres co może prowadzić do kontuzji i braku postępów. Oczywiście może być również odwrotnie – przetrenowanie z powodu nudy, braku motywacji, a nawet nie potu na oznacza, że ​​nie pracujesz wystarczająco ciężko i po prostu marnujesz czas.

Prawdopodobnie słyszałaś, że różnorodność ćwiczeń bardzo pomaga na różne partie mięśni w całym organizmie..Możesz wykonywać ćwiczenia, które znasz i lubisz, po prostu podnieś je, aby uzyskać maksymalne korzyści.

1.Ćwiczenie rozciągające i wzmacniające.

To ćwiczenie skupia się bardziej na pośladkach i wewnętrznych mięśniach, a także obejmuje twój kręgosłup. Rzut do przodu koncentruje się bardziej na mięśniu czworogłowym, mięśniach, które już działają podczas wielu ruchów (w tym do rzutów i przysiadów). Skoncentrowanie się na pośladkach, ścięgienach i nogach wewnętrznych pomaga stworzyć bardziej zrównoważone ciało.

Nogi i pośladki - ćwiczenie w domu

2.Plank na piłce.

Jest tak wiele innych ćwiczeń, które możesz zrobić, aby ćwiczyć klatkę piersiową bez użycia pompek. Ćwiczenie to działa nie tylko na klatkę piersiową, ale także na triceps, i utrzymuje mięśnie klatki piersiowej równolegle do siebie zamiast otwartych i bocznych.

Plank na piłce - https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

3.Plank Boczny.

Deska jest świetna i dzięki tej odmianie będziesz pracowała nad swoim kregosłupem, w tym ze swoimi skośnymi, poprzecznymi brzusznymi, prostymi mięśniami brzusznymi i lędźwiami. Zasadniczo działa na wszystkie mięśnie boczne, które sprawiają, że ciało wygląda super seksownie.

Plank boczny w domu

4.Rościąganie mięśni brzucha.

Przedłużenie tricepsu podłogi działa na triceps, ale działa również na rozciąganie i otwieranie mięśni pleców, klatki piersiowej i ramion. To świetne ćwiczenie, aby zmniejszyć sztywność dolnej części pleców.

5.Brzuch i nogi naprzemienne.

Nie ma nic bardziej frustrującego niż wkładanie wszystkiego w treningi, ale nigdzie nie osiąganie. Jeśli nie robisz postępów, możesz być w koleinach – więc zrób to. Nie oznacza to, że musisz całkowicie zrezygnować z rutyny fitness. Oznacza to po prostu, że potrzeba kilku drobnych poprawek, aby pomóc ci wrócić na właściwe tory.

Brzuch i nogi naprzemienne

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk