Jaki procent tkanki tłuszczowej powinien być aby zobaczyć te mięśnie brzucha

Brzuch i jego właściwości

Jaki procent tkanki tłuszczowej powinieneś zobaczyć, aby zobaczyć mięśnie brzucha?

 Wiele razy pytano mnie: „jaki procent tkanki tłuszczowej powinien być, aby zobaczyć te mięśnie brzucha?” Mężczyźni trzymają większość tłuszczu w brzuchu. Nie można dostrzec redukcji tkanki tłuszczowej, a jedynym sposobem na jej zrzucenie jest zmniejszenie ogólnej tkanki tłuszczowej.

Cóż, posiadanie  sześciopaka z określoną linią V z pewnością jest znakiem rozpoznawczym estetycznej budowy ciała. Ale jaki procent tłuszczu potrzebujesz do całej tej wizualnej dobroci brzucha? Ogólnie przy 15% ciała widoczne byłyby górne dwa abs, ale nie dolne. Naciśnij go trochę i przytnij o trzy lub cztery procent więcej, a zobaczysz swoją sześciopak.

Przy zawartości procentowej tkanki tłuszczowej od 6 do 13% na pewno będziesz miała płaski brzuch wraz z całkowitym wycięciem. Najważniejsze pytanie brzmi: jak musicie być szczupli, aby uzyskać mięśnie brzucha? Poniżej znajdują się trzy podstawowe czynniki, które odgrywają istotną rolę w procencie tkanki tłuszczowej

1. Genetyka brzucha

Wygląd i układ brzucha zależą od ich genetyki. Na przykład, jeden może mieć naturalnie wyglądający blokujący abs, podczas gdy drugi miałby mniej widoczny rozwój ab. Podobnie, jeśli ktoś ma mniejsze intercostals, nie pokaże. Ponadto będą musieli mieć niższą tkankę tłuszczową.

Istotny jest również układ abs; niektóre osoby mają rozłożone mięśnie brzucha, a niektóre doskonale ustawiły mięśnie brzucha. Co więcej, niektóre osoby mają również zdolność do stworzenia całej ośmiu paczek, a inne mogą mieć tylko cztery lub sześć przy niskim odsetku tkanki tłuszczowej.

Nie należy się jednak tym przejmować. Nie martw się, jeśli twoje mięśnie brzucha są rozłożone w czasie – jest to naturalny proces.

2. Dystrybucja tkanki tłuszczowej

Drugim ważnym czynnikiem jest procent tkanki tłuszczowej, a każda osoba ma inny. Tak jak rozmawialiśmy z genetyką abs, tutaj również zrzucanie tłuszczu z różnych obszarów będzie się różnić. Na przykład możesz opierać się na rękach, nogach i ramionach, ale nadal masz sporo tłuszczu w części środkowej. Jeśli tak jest, musisz uzyskać 7-8% tkanki tłuszczowej na świetne i dobrze zdefiniowane mięśnie brzucha.

W przeciwieństwie do tego, niektórzy ludzie pochylają się gładko po całym ciele, i to właśnie nazywamy doskonałym „rozkładem tkanki tłuszczowej”. Nawet przy 10-13% tkanki tłuszczowej ich brzuch będzie widoczny. Jeśli uda Ci się zobaczyć swoje mięśnie brzucha przy 10% tkanki tłuszczowej, byłoby to idealne, ponieważ utrzymanie 10% zawartości tłuszczu jest znacznie łatwiejsze w porównaniu do 7-8%. Co więcej, jest to również dobre dla twojego zdrowia.

3. Trening

Ostatnim czynnikiem jest trening brzuszków. Zapomnij na chwilę o powyższych dwóch czynnikach. Ważny jest również czucie mięśni brzucha we właściwy sposób. Dzięki temu są silniejsze i bardziej widoczne. Chociaż na początku nie jest to łatwe, im dłużej trenujesz, tym bardziej  będziesz w stanie przejść do wykonywania zaawansowanych ruchów mięśni brzucha.

Abs nie pojawiają się z dnia na dzień – potrzeba lat treningu, potu i ciężkiej pracy, aby rozwinąć super mocny abs. 70% to dieta.

Jak utrzymać lepszy procent tkanki tłuszczowej

To jest miejsce, w którym wiele osób ponosi porażkę i właśnie z tego powodu wiele osób nie ma sześciopaków. Musisz robić to, czego nie robią inni. Jeśli jesteś już zdrowa, następną rzeczą jest przeniesienie siły na nowy poziom i zrzucenie maksymalnej ilości tkanki tłuszczowej. Oto kilka wskazówek, które mogą być pomocne.

1. Policz swoje kalorie

Bardzo ważne! . Dowiedz się, gdzie jesz za dużo. Jeśli jesteś wysportowany, produkty takie jak masło orzechowe, awokado, hummus mogą być bardzo dobre, ale na koniec dnia. Oczywiście jeśli ćwiczysz to wszystko jest ok.

2. Zachowaj równowagę węglowodanów i białek

Im więcej białka w każdym posiłku tym lepiej dla brzucha. Spróbuj  150 g piersi z kurczaka z 200 g warzyw. Powinnaś mieć ze sobą trzy główne posiłki i dwie mniejsze przekąski białkowe. W ten sposób zwiększa się metabolizm, a poziom cukru we krwi również się stabilizuje. To szybciej spala tłuszcz i zwiększa poziom energii.

3. Rozważ ograniczenie alkoholu – a przynajmniej wybór piwa niskokalorycznego.

Zawartość alkoholu jest bezpośrednio związana z zawartością kalorii, więc piwa rzemieślnicze o wysokiej zawartości alkoholu mogą mieć od 350 do 400 kalorii na pop. To naprawdę ciężki kaliber, który potencjalnie zatrzymuje proces spalania tłuszczu, niszczy witaminy z grupy B, powoduje odwodnienie i karmi cię pustymi kaloriami – wszystko to naprawdę szkodzi poziomowi tłuszczu z jednego źródła.

4. Napompuj trochę żelaza i zrób HIIT

Jeśli chodzi o treningi, skup się na treningu siłowym w domu  aby zbudować mięśnie i treningu interwałowym o wysokiej intensywności, aby zrzucić tłuszcz. Możesz uzyskać abs bez robienia brzuszków, ale jeśli chcesz, aby były naprawdę zdefiniowane, potrzebujesz ogólnego treningu, aby wzmocnić wszystkie mięśnie w ciele. Tak pracujemy z moimi paniami treningami online.

Napisz do mnie wiadomość i zacznij działać. Kliknij tutaj i działaj.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk